2014 metais „Cido“ arena buvo užimta 283 dienas per metus

 • Teksto dydis:

Praėjusieji metai Panevėžio "Cido" arenai buvo vieni sėkmingiausių istorijoje - įvyko 78 sporto, muzikos, edukaciniai ir pramoginiai renginiai, pristatytos naujos arenos paslaugos, patalpų nuomos galimybės. Metai nebuvo lengvi, tačiau arenos administracijos darbas atsipirko - arena veikė 283 dienas per metus ir pritraukė pusantro šimto tūkstančių lankytojų. "Cido" arenos generalinis direktorius Tomas Inčikas prognozuoja, kad šiais metais arenos užimtumas dar labiau augs - jau suplanuoti pavasario sezono renginiai, dėliojamas ir rudens užimtumo grafikas.

"Per šešerius veiklos metus susiformavo "Cido" arenos lankytojo profilis, nusistovėjo organizuojamų renginių stilius ir pobūdis. Nors praėjusieji metai nebuvo lengvi - emigracija, mažėjantis Panevėžio miesto ir rajono gyventojų skaičius turėjo įtakos ir "Cido" arenos lankomumui. Be to, norėdami pritraukti tiek lankytojus, tiek renginių organizatorius, turime dirbti dvigubai, mat panevėžiečiai kukliau išlaidauja pramogoms nei didžiųjų miestų gyventojai. Vis dėlto praėję metai buvo išties sėkmingi. Galime drąsiai teigti, kad tapome Panevėžio miesto ir rajono kultūros, sporto ir pramogų židiniu, be kurio gyventojai jau neįsivaizduoja savo laisvalaikio", - sakė "Cido" generalinis direktorius T. Inčikas.

Jis pridūrė, kad įsipareigojimas Panevėžio savivaldybei "Cido" arenoje suorganizuoti bent 50 renginių per metus - jau seniai tapo istorija. Praėjusiais metais "Cido" arenoje įvyko apie 80 įvairaus pobūdžio renginių. Arena buvo užimta 283 dienas per metus. Šiais metais, išaugus renginių paklausai ir pasiūlai, manoma, kad arena bus užimta praktiškai kasdien. "Arena jau dabar dirba kasdien. Joje vyksta daugybė sportininkų treniruočių, pasiruošimo renginiams darbai. Ne visi renginiai yra atviri lankytojams, todėl gali susidaryti įspūdis, kad arena veikia tik per didžiuosius koncertus. Kasdien arenoje dirba dvi dešimtys pastovių darbuotojų, kurie rūpinasi tiek mokinių, tiek profesionalių sportininkų treniruočių komfortu, administruoja uždarus renginius,- teigė T. Inčikas.

Praėjusiais metais "Cido" arenoje vyko tuzinas Lietuvos ir užsienio atlikėjų koncertų, šokių vakarų, kelias dienas trunkančių mugių, edukacinių seminarų, tėvelius su vaikais pradžiuginusių teatralizuotų cirko pasirodymų ir spektaklių.

Lankomiausiu 2014 metų renginiu "Cido" arenoje tapo tris dienas trukusi paroda "Expo Aukštaitija", kuri sutraukė 38 000 lankytojų. Tai visų laikų "Cido" arenos lankomumo rekordas.

Itin sėkmingi buvo ir Lietuvos muzikos legendų Marijaus Mikutavičiaus bei Džordanos Butkutės koncertai. Juose apsilankė apie 12 000 lankytojų. Lietuvos žvaigždžių pasirodymai pralenkė net užsienio garsenybių šou. Labai sėkmingas buvo ir koncertas "Laisvės pavasaris", kuris neabejotinai tapo rekordiniu muzikiniu renginiu pirmąjį 2014 metų pusmetį.

"Pastebėjome, kad Panevėžio miesto ir rajono gyventojai vis dažniau renkasi kokybiškus, profesionalių organizatorių siūlomus renginius. Daugeliu atvejų tai renginiai, kuriuos organizatoriai yra linkę daryti tik dviejuose ar trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose. Auganti paklausa kokybiškiems renginiams, suteikia mums stiprių argumentų, siekiant į Panevėžį pritraukti dar daugiau kokybiškų renginių. Šiuo metu jau planuojame renginius ne tik pavasario, bet ir rudens sezonams - jau galime pasakyti, kad pramoginio tipo kokybiškų renginių galėsime pasiūlyti ne mažiau nei šiemet. Darysime viską, kad į Panevėžį atvyktų ir dar daugiau mūsų šalies ir užsienio atlikėjų", - sakė T. Inčikas.

Vyresnio amžiaus publikai šių metų pavasarį "Cido" arena pasiūlys apsilankyti scenos grando Edmundo Kučinsko koncerte, o jaunimui ir vidutinio amžiaus lankytojams bus surengti į populiarumo aukštumas kylančių "Electronic I" ir balsingosios Jazzu pasirodymai. Šeimoms su vaikais šiais metais pirmą kartą organizuojama paroda "Vaikų arena 2015".

Praėjusiais metais pirmą kartą arenoje visiems panevėžiečiams surengta Naujųjų metų sutikimo šventė. "Tai buvo mūsų eksperimentas, tačiau jis sulaukė didžiulio pasisekimo. Šventė tikrai pavyko, tad ketiname šią tradiciją tęsi ir šiais metais", - teigė T. Inčikas.

"Cido" areną iš vidaus juosiančio profesionalaus dviračių treko tako užimtumas su kiekvienais metais auga. Arenoje nuolat treniruojasi Lietuvos, Latvijos, Estijos rinktinių dviračių treko sportininkai, nemokamai treniruojasi ir Panevėžio sporto mokyklų auklėtiniai. Šiais metais treku ėmė naudotis ir dar viena profesionali dviratininkų komanda iš Estijos.

Po ilgų derybų, trukusių nuo 2012 m. vykusio Europos treko čempionato "Cido" arenoje, pavyko susitarti dėl Rusijos treko elito rinktinės treniruočių stovyklos. Joje treniruosis geriausi Rusijos sportininkai, pasaulio ir Europos treko čempionai.

"Rusijos rinktinė itin kruopščiai rinkosi vietą, kur rengti stovyklas. Kadangi treniruosis geriausi pasaulio sportininkai, turime pasirūpinti jų komfortu, patenkinti kai kuriuos specifinius reikalavimus. Prie derybų itin prisidėjo pasaulio ir Europos čempionės Simonos Krupeckaitės vyras, treneris Dmitrij Leopold. Tikimės, kad ši Rusijos treko elito rinktinė treniruosis mūsų arenoje ir kitais metais", - sakė T. Inčikas.

Arenoje praėjusiais metais vyko daugiau nei 40 krepšinio varžybų - vyko LKL, BBL krepšinio rungtynės bei taurės turnyrai. 2014 m. prie "Cido" arenoje besitreniruojančios "Lietkabelio" komandos, treniruočių stovyklai prisijungė ir Ukrainos komanda ,,Chimiki".

Mažiau populiarių sporto šakų mėgėjams vyko jaunimo Dziudo čempionatas ir Tarptautinis Dziudo turnyras, V. Karpačiausko vardo bokso turnyras karate turnyrai. Surengtas ir tarptautinis šokių festivalis.

Šiais metais tikimasi pritraukti dar bent kelias užsienio sporto komandas rengti treniruočių stovyklų dviračių treke ir krepšinio aikštelėje.

"Jaunosios Panevėžio miesto ir rajono kartos ugdymas yra vienas mūsų prioritetų. Siekiame mokiniams ir studentams pasiūlyti ne tik kokybiškų pramogų, tačiau ir suteikti galimybę pasiekti geriausių sportinių rezultatų. Sieksime tapti konkurencinga ne tik Panevėžio miesto ir rajono, bet ir šalies sporto bei pramogų arena", - akcentavo T. Inčikas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių