Būstą perkančioms jaunoms šeimoms – ministerijos parama

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šią savaitę pateikė siūlymą dėl valstybės paramos būstą regionuose perkančioms jaunoms šeimoms.

Siūloma kompensuoti 15 proc. būsto kainos – tiek siekia pradinė įmoka imant banko paskolą. Tris ar daugiau vaikų auginančioms šeimoms galėtų būti suteikti 20 proc. kredito sumos.

Pagal iniciatyvą, būsto kredito suma jaunoms šeimoms iki 35 metų negali būti didesnė nei 87 tūkst. eurų. Parama šeimoms būtų skiriama nevertinant jų turto ir pajamų.

„Esminis tikslas yra jauniems žmonėms, turintiems kvalifikaciją ir kompetenciją, galintiems kurti pridėtinę vertę čia, Lietuvoje, suteikti sąlygas čia gyventi ir dirbti“, – BNS sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinės aprėpties departamento direktorė Violeta Toleikienė.

Siūlymui dar turės pritarti Vyriausybė ir Seimas. Pagal jį, teisę į paramą turėtų tos šeimos, kuriose bent vienas iš sutuoktinių turi darbą regione, kuriame planuojamas pirkti būstas. Vienas iš sutuoktinių taip pat galės būti vietinio juridinio asmens steigėjas ar dalyvis.

Valstybės paramą įsigijant būstą taip pat galės gauti šeima, kurios vieno narių profesinė kvalifikacija atitinka regiono pasirinktą prioritetinę ekonominės raidos kryptį.

Ministerija siūlo, kad nauji įstatymai įsigaliotų kitų metų liepą. 2018-ųjų biudžete paramai jaunoms šeimoms jau numatyti apie 2 mln. eurų.

Ji planuoja, jog iki 2020 metų šia parama pasinaudos daugiau nei pusantro tūkstančio žmonių.

Šiuo metu valstybės remiamų būsto paskolų teikimas susietas su šeimoms pajamomis, o paramos dydis, priklausomai nuo vaikų skaičiaus ir kitų sąlygų, gali sudaryti 10 arba 20 proc. kredito sumos. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šios programos atsisakyti neketina, tik siūlo ją dar labiau diferencijuoti, įvedant papildomą 15 proc. kompensaciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Artūras

Artūras portretas
Nė vieno. Nė suknisto vieno teigiamo ar bent kiek pozityvaus komentaro. Eikit jūs..

Egidijus

Egidijus portretas
Eik eik atsirado patriotas mat.. Jeigu tave kai suduka derge toi U. K. tai neverk cia. Visiem senai aisku kad toi svetimoi salyje yra daug daug didesnes galimybes tobuleti ir jeigu yra noro oi kaip greit ten galima pasiekti norimu rezultatu. Toi pacioi Norvegijoi i tave kaip i zmogu ziuri, bet zinoma kiek zmoniu tiek nuomoniu. Daug yra tokiu '' vierhu" kur atvyke tik geda daro tai paciai Lietuvai, tai kaip tokius gerbs kasnors. Rupinkites savimi nes valstybe to uz jus tikrai nepadarys, dirbkit ir toliau uz tuos 600 eur kol svetur uz tapati darba gausit maziausiai dvigubai ditbdami tvarkingas valandas. Cia Lietuvoje turbut daugiau nei puse lietuviu yra senai pamirse priemokas uz virsvalandzius ar zymei didesni uzmokesti uz naktini darba... Zodziu eikvojat savi brangu laika tikedamiesi ir laukdami geresniu dienu musu mieloje Lietuveleje. Zodziu nera cia ka kalbeti visi matot kas cia dedasi.

Evaldas

Evaldas portretas
Mažiau jūs blaiaukit apie savo užsienius . Atsibodo skaityt jūsų raudas. lengviausias dalykas nusipirkt bilietą ir dingti iš Lt , o bent jau pasidomejot ar jūsų ten kas laukia? Jūs esat tokie pat pabegeliai kaip milijonai priguzejo iš rytų. Jūs ten tik pigi darbo jėga ir niekas ten jūsų už žmogų nelaiko. tai gal pagaliau nustokit bleut kaip maži vaikai ir pradekit kažką daryt, o ne tik verkt kaip čia viskas blogai. Bloga klausyt jūsų vergsniu....
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių