Du Rusijos kariniai orlaiviai pažeidė Lietuvos oro erdvę

 • Teksto dydis:

Du Rusijos kariniai transporto orlaiviai praėjusią savaitę pažeidė Lietuvos oro erdvę, pirmadienį pranešė šalies pareigūnai.

Tai nutiko vykstant Rusijos ir Baltarusijos pratyboms „Zapad“. Lietuvos krašto apsaugos ministerija paskelbė, kad pažeidimas vėlų šeštadienio vakarą fiksuotas Lietuvos kariuomenės radarais.

Pirmadienį į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandas Udalcovas, jam įteikta nota dėl Lietuvos valstybės sienos oro erdvėje pažeidimo. Diplomatai pareikalavo, kad atsakingos Rusijos institucijos kuo skubiau pateiktų paaiškinimą dėl šio incidento bei imtųsi būtinų priemonių, jog ateityje tai nepasikartotų.

Pareigūnai paskelbė, kad incidentas įvyko, kai iš Rusijos pagrindinės dalies į Karaliaučiaus sritį skrido šeši Rusijos kariniai transporto orlaiviai „Il-76“. Du iš jų nukrypo nuo skrydžio planų ir 22.50 val. bei 23.10 val. įskrido į Lietuvos teritoriją virš teritorinių vandenų.

Krašto apsaugos ministro atstovė Vita Ramanauskaitė BNS sakė, kad Rusijos lėktuvai į Lietuvos teritorinius vandenis įskrido apie keturis su puse kilometro. Čia orlaiviai išbuvo iki dviejų minučių, kol išskrido į Karaliaučiaus sritį.

Pasak V.Ramanauskaitės, Rusijos pilotai palaikė ryšį su Lietuvos pareigūnais, buvo įjungę automatinius atsakiklius.

Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės viešųjų ryšių karininkė kapitonė Ieva Gulbinienė BNS sakė, kad praėjusį šeštadienį Šiauliuose budintys, oro policijos misiją atliekantys Jungtinių Valstijų naikintuvai nekilo lydėti jokių virš Baltijos jūros skridusių Rusijos karinių orlaivių.

Rugpjūčio pabaigoje JAV Lietuvoje dislokavo septynis naikintuvus, nors paprastai oro policijos misija iš Šiaulių atliekama su keturiais naikintuvais. Dar keturi Belgijos naikintuvai šiuo metu dislokuoti Estijoje.

Mokymų „Zapad“ aktyvioji dalis vyksta rugsėjo 14–20 dienomis. Prieš pratybas Lietuvos pareigūnai neatmetė incidentų ar provokacijų tikimybės.

Rusijos ambasada Lietuvoje atstovai BNS atsisakė komentuoti paskelbtą informaciją apie incidentą.

Krašto apsaugos ministerija taip pat pranešė, kad praėjusią savaitę Lietuvoje ir Estijoje budintys NATO oro policijos naikintuvai aštuonis kartus kilo lydėti Rusijos karinių orlaivių, skridusių tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros. Iš viso palydėti 27 rusų lėktuvai, daugiausiai tai buvo naikintuvai ir žvalgybos orlaiviai.

Dauguma virš Baltijos jūros skridusių karinių orlaivių buvo išsijungę automatinius atsakiklius.

Tai antras kartas šiais metais, kai užfiksuoti Lietuvos oro erdvės pažeidimo atvejai. Šių metų birželį pareigūnai užfiksavo du Lietuvos sienos kirtimus oro erdvėje Varėnos rajone. Tąkart užfiksuota, jog į Lietuvos oro erdvę du kartus įskrido civilinis orlaivis „An-2“.

Neturėtų stebinti

Visuomenės neturėtų stebinti faktas, kad Rusijos kariniai lėktuvai įvykdė oro erdvės pažeidimą per pratybas „Zapad“, nes šie mokymai yra dideli, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

„Tai nėra nuostabu, nes pratybų mastas yra didelis“, – BNS sakė parlamentaras.

„Aš manau, kad tai neturėtų stebinti nei kariškių, nei politikų, nei visuomenės“, – pridūrė jis.

Detaliau situacijos V. Bakas nekomentavo, nes teigė nesantis visiškai susipažinęs su įvykiu.NAUJAUSI KOMENTARAI

pastebėjimas

pastebėjimas portretas
LT kam aviacija- vienas nukrites pelkėje , kitas nuleistomis padangomis.

Marenheimas

Marenheimas portretas
Kam juos uzmetyti, jei jie patys krenta... :D Pagaminta sssr.

taip

taip portretas
su klumpem uzmetisim
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių