Gyventojų laiškų dėžutėse – kvietimas nebūti abejingiems

  • Teksto dydis:

Atokiausiose šalies kaimiškosiose vietovėse Lietuvos paštas išplatino beveik 200 tūkst. informacinių skrajučių – patarimų ir rekomendacijų, kur kreiptis patiriant smurtą, ieškant emocinės paramos ar norint išsilaisvinti nuo įvairių priklausomybių.

Lietuvos paštas, prisidėdamas prie prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ siekių, kviečia žmones drauge spręsti skaudžiausias šiandienos visuomenės problemas.

Kaimiškųjų vietovių gyventojai savo laiškų dėžutėse rado Lietuvos pašto laiškininkų paliktas informacines skrajutes, kuriose nurodyti pagrindiniai skubios pagalbos dėl smurto šeimoje bei emocinės paramos teikimo telefonu kontaktai. Gyventojai raginami jais kreiptis, jei patys patiria problemų ar nori pagelbėti savo artimiesiems – giminėms, draugams, kaimynams.

„Informacija, kuri taip lengvai yra prieinama kiekvienam miesto gyventojui, ne visada yra pasiekiama nuošalesnėse vietose gyvenantiems žmonėms. Neretai laiškininkas tampa vieninteliu žmogumi, kuris aplanko atokiausiuose šalies kampeliuose gyvenančius žmones. Todėl labai svarbu, kad informacija apie pagalbą pasiektų kiekvieną Lietuvos gyventoją, ji visada būtų po ranka ir ja žmonės pasinaudotų nelaukiant, kol kažką ištiks nelaimė ir padėti jau bus per vėlu“, - pažymėjo vyriausioji Prezidentės patarėja Lina Antanavičienė.

Neretai laiškininkas tampa vieninteliu žmogumi, kuris aplanko atokiausiuose šalies kampeliuose gyvenančius žmones. Todėl labai svarbu, kad informacija apie pagalbą pasiektų kiekvieną Lietuvos gyventoją.

Socialinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ organizatoriai džiaugiasi, kad didžiulį paštų tinklą šalyje valdančios akcinės bendrovės Lietuvos pašto dėka yra plačiai skleidžiama žinia apie šią iniciatyvą, galinčią atnešti reikšmingų pokyčių visos šalies gyvenime.

„Mes jaučiame atsakomybę prisidėti prie socialiai atsakingo, tai yra – ugdančio, padedančio spręsti socialines problemas, skatinančio pilietiškumą, verslo kūrimo ir plėtojimo.

Turėdami išskirtinę galimybę pasiekti gyvenančius net ir atokiausiuose šalies kampeliuose, džiaugiamės, kad galime išpildyti nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ tikslus, ir sieksime bendromis pastangomis padėti šiuo metu sunkumų patiriančioms šeimoms“, – teigė Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.

Kampanija „Už saugią Lietuvą“ telkia visuomenę – nevyriausybines organizacijas, bendruomenes, savivaldybes, socialinius darbuotojus, valstybės institucijas, švietimo ir kultūros įstaigas, socialiai atsakingo verslo įmones, žiniasklaidos kanalus ir žinomus žmones – bendromis pastangomis keisti Lietuvą. Žmonės kviečiami nebūti abejingi ir prisidėti sprendžiant skaudžiausias visuomenės problemas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Pagaliau lietuviai prisiminė, kad Lietuvoje yra ne tik Vilnius ir jo gyventojai. Šaunu, smagu, tikriausiai kaimų gyventojai labai nustebs ir pasimes. Toks rūpestis jiems gali pasirodyti ne itin nuoširdus, nes tai truputį prieštarauja visai aplinkai su kuria jiems tenka kasdien susidurti, su bendra visos Lietuvos atmosfera, kur dažniausiai ne tik kaimas, bet ir žmonės kuriems Lietuvoje labai reikia vienokios ar kitokios pagalbos yra nustumti į užmarštį, rašoma daugiausiai apie verslą, pelną, pinigus ir su jais susijusius pasiekimus. Kartais susidaro toks įspūdis, kad Lietuvoje taip gerai viskas, kad žmonių kuriems reikia pagalbos kaip ir nėra, nes apie juos nei kalbama, nei rašoma, o jei jau pasitaiko kada, tai dažniausiai tokiame kontekste kur visi labai nustemba, kad taip yra, kur tie kuriems reikia pagalbos kažkaip vos ne apkaltinami, kad tai jie ir kalti dėl savo padėties, kur iš jų pasityčiojama. Na, gal čia pradžia į visuomenės mąstymo keitimą? Labai laukiau šios naujienos
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių