Kibernetinės atakos prieš LRT televiziją greičiausiai nebuvo

  • Teksto dydis:

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras nefiksuoja, kad prieš nacionalinį transliuotoją - LRT televiziją būtų vykdyta kibernetinė ataka.

Centro vadovas Rimtautas Černiauskas BNS teigė, jog prieš LRT televiziją penktadienį nebuvo vykdyta kibernetinė „DDos“ ataka, o jos sutrikimus, tikėtina, lėmė paprasčiausi gedimai.

„Manau, mes pakankamai tvirtai galime sakyti, kad atakos „DDos“ prieš LRT televiziją nebuvo, kol kas pagrindinė versija - techninis gedimas ir, matyt, reikės  vienos kitos dienos, kol žmonės peržiūrės ir nustatys, kur gedimas“, - BNS sakė R.Černiauskas.

Anot jo, „nedidelis procentas gedimų būna atakos, žymiai dažniau nutinka žmogiškos klaidos, maitinimo šaltinių ir konfigūracijos klaidos“.

Penktadienį dėl kibernetinių atakų neveikia didieji JAV tinklalapiai: “Netflix“, „Spotify“, „Twitter“. R.Černiauskas teigė, kad kol kas trūksta duomenų apie galimas šių atakų sąsajas su LRT televizijos gedimais, tačiau neatmetė, kad jeigu LRT televizija gavo tam tikras paslaugas iš JAV ir po atakos nebegalėjo tinkamai veikti.

„Grandininė reakcija, kad tiesiog tam tikros paslaugos Amerikoje nebuvimas įtakojo. Bet čia labai spekuliatyvus spėjimas“, - sakė jis.

R.Černiausko teigimu, daugiau sutrikimų Lietuvoje nepastebima - neveikia tik Valstybės tarnautojų registro puslapis, tačiau tai nesiejama su atakomis.

LRT technikos direktorius Arnas Zuikis penktadienį LRT televizijos žiniose neatmetė kibernetinės atakos galimybės.

„Taip, galima teigti, kad galimai tai yra kibernetinė ataka. Šiuo metu specialistai, daug specialistų dirba LRT ir tiria pasekmes ir ieško priežasčių, kodėl taip nutiko“, - LRT televizijos žiniose sakė LRT technikos direktorius Arnas Zuikis.

Tačiau jis teigė, kad kol kas įrodymų dėl atakos neturi.

A.Zuikis teigė, kad įrodymų, jog ataka susijusi su kibernetiniais išpuoliais JAV nėra, tačiau sutampa išpuolių laikas.

„Dėl to jau kalbėjome ir su Nacionaliniu kibernetinio saugumo centru, jie sako, kad tokiais nepatvirtintais duomenimis, sąsajų kaip ir nėra, bet kas galėtų paneigti, nes labai laiko sutapimas, beveik vienu metu, o tokio dydžio ir tokio stipraus „griuvimo“ dar neturėjome“, - tikino jis.

Kaip pranešė JAV žiniasklaida, penktadienio rytą (JAV laiku) Jungtinėse Valstijose dėl programišių atakų Rytinėje pakrantėje neveikė „Netflix“, „Spotify“, „Twitter“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

taigi

taigi portretas
Aaaa rūūūsai puola, išsiblaivius liko tik kartėlis burnoje ir galvos skausmas :)))

Bliamba

Bliamba portretas
man tai britku žiūrėti tą LTV.Kaip jie gali laikyti tokia patrešusią TV ir naudotis mūsų visų mokesčių mokėtojų pinigais jai išlaikyti?Kur jūsų tarnavimas savo pagrindiniam darbdaviui-Lietuvos Tautai?Jokios normalios publicistikos, varymas ant rusų, pataikavimas valdančiųjų klanams, abejotinų politologų ir kitų šališkų veikėjų demonstravimas ir t.t.panašiu 'ritmu'.Pakeiskit kas nors tą Siaurusevičių, kiek jis gali ten šlovinti konservuotliberastus ir kitus valdžiažmogius o apie padėtį šalyje varyti 'pievas'?

kibernetines atakos kaip ir nebuvo......

kibernetines  atakos  kaip ir  nebuvo...... portretas
bet uztat issitriesta buvo iki soties , ir aptriesti visi kaimynai pagal perimetra....dabar uzjury triedzia climaksine clintonine...del tu paciu kibernetiniu ataku...[ nes netycia jos sutapo su jos pacios paslapciu visam pasauliuj paskelbimo per facebooka]
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių