Mokytojai iš Ukrainos semiasi patirties Lietuvoje

  • Teksto dydis:

Rugsėjo 19–23 d. į Lietuvoje viešės atvyko mokytojų grupė iš vieno neramiausių Rytų Ukrainos regionų – Donecko srities.

Dvidešimt penki Mariupolio, Bachmuto, Kramatorsko ir kitų Donecko srities miestų pedagogai bei švietimo sistemos darbuotojai dalyvaus 5 dienų trukmės edukacinėje programoje apie netradicinio ir aktyvaus mokymo metodus bei jų taikymą mokyklose, mokinių motyvavimo, kūrybiškumo ir kritinio mąstymo ugdymo ypatumus, taip pat pedagogų gebėjimus savarankiškai adaptuoti ugdymą pagal laikmečio poreikius.

Mokymai organizuojami, siekiant prisidėti prie švietimo proceso kokybės gerinimo nuo konflikto nukentėjusiuose Rytų Ukrainos regionuose. 

Su vaikais ir jaunimu dirbantys ukrainiečių pedagogai susitiks su Užsienio reikalų viceministru Mantvydu Bekešiumi, Švietimo ir mokslo viceministru Rolandu Zuoza, LR Seimo nariu Gintaru Steponavičiumi, Ukrainos ambasadoriumi Volodymyru Jacenkivskiu. Kartu su Vilniaus „Žemynos“ gimnazijos ir Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos pedagogais dalyvaus bendruose renginiuose bei pažintinėse ekskursijose. Lietuvos vaikų ir jaunimo centro „Tikrų mokymų“ lektoriai praktiškai supažindins svečius su neformaliojo ugdymo metodų taikymo pamokose ypatumais, padės išsigryninti vertybes, susiformuluoti ne tik ugdymo, bet ir bendruosius gyvenimo tikslus, atrasti savo stipriąsias savybes – perteikt būtent tas žinias, kurių ukrainiečių pedagogams labiausiai trūksta.

„Rytų bloko šalių pedagogai ypatingai vertina Lietuvos kolegų patirtį, randant priėjimą prie kiekvieno vaiko, išlaisvinant jo ar jos individualumą bei kūrybinį, netradicinį mąstymą, atsiskleidžiant stiprybes ir gerąsias savybes, įsivardinant tikslus ir vertybes“, – pasakoja LVJC atstovė Jolanta Markevičienė, šios viešnagės organizatorė.

Rugsėjo 19 d. į Lietuva atvykusių mokytojų iš neramių Rytų Ukrainos regionų grupė – jau antroji iš penkių planuojamų. Birželio ir rugsėjo mėnesiais Vilniuje jau lankėsi dvi moksleivių grupės, o spalį laukiame dar 2 – vienos moksleivių ir vienos mokytojų grupės.

 


Šiame straipsnyje: mokytojaimokymaiUkrainakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių