Po įtarimų korupcija ministerija peržiūrės neįgalumo nustatymo tvarką

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija žada peržiūrėti neįgalumo ir darbingumo nustatymo tvarką bei patikrinti daugiau sprendimų, kai žmones nuspręsta terminuotai pripažinti neįgaliais ar nedarbingais.

Tokių žingsnių imamasi, teisėsaugai vykdant tyrimą dėl devynių korupcija įtariamų Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos darbuotojų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis antradienį žurnalistams sakė, jog ministerija nusprendė „iš naujo peržiūrėti (...) neįgalumo nustatymo tvarką sistemiškai“ ir „peržiūrėti tuos, kurie jau yra gavę terminuotus neįgalumo ir darbingumo nustatymus“.

Pasak jo, sprendimai suteikti neįgalumą ir darbingumą buvo tikrinami ir iki šiol, tačiau nuo šiol tai bus daroma dažniau.

„Ir anksčiau buvo daroma šita procedūra, mes ją suintensyvinsime, pagreitinsime“, - sakė L.Kukuraitis.

Jeigu bus nustatyta, kad neįgalumas ar darbingumo lygis žmogui buvo nustatytas neteisingai, sprendimai to asmens atžvilgiu bus atšaukti.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė teigė, jog iki šiol po patikrinimų teko atšaukti maždaug 5 proc. specialistų sprendimų dėl neįgalumo ar darbingumo nustatymo.

Ministras taip pat žadėjo peržiūrėti galimybes optimizuoti Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos veiklą.

„Kartu ir pasižiūrėti, kaip Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba galėtų veikti efektyviau, kaip galima būtų labiau „elektronizuoti“ santykius su žmonėmis ir palikti kaip galima mažiau neprižiūrimo santykio tiesiogiai su galimos paramos ar pažymų gavėjais“, - sakė L.Kukuraitis.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pirmadienį pranešė tirianti keliasdešimt korupcinių nusikaltimų epizodų, kai neįgalumas ar darbingumas žmonėms buvo nustatomas davus kyšį. Įtarimai pateikti devyniems Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Klaipėdos ir Šiaulių teritorinių padalinių tarnautojams, taip pat gydytojui, klinikos savininkui ir keliems pacientams. Pacientų galimai duotų kyšių dydis siekia 400-600 eurų.

STT direktoriaus Sauliaus Urbanavičiaus teigimu, neįgalumo nustatymo srityje korupcijos apraiškos tebėra sisteminės. Anot jo, pareigūnai aptinka korupcijos apraiškų nustatant neįgalumą ir darbingumą daugiau nei 15 metų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Juk jau buvo peržiūra;2 invalidumo grupė suteikė ligoniui nedarbingumą,o ją pakeitus 35% neįgalumu tas pats ligonis tampa jau darbingu.Įdomi manipuliacija,ar ne taip?O suėjus pensijiniam amžiui,toks ligonis netenka ir teises sanatoriniam-reabilitaciniam gydymui-tai dar viena manipuliacija.Ir vėl peržiūrės...ir taip pasaka be galo.Keliama įtampa,chaosas,tik klausimas kieno užsakymu diskriminuojama Lietuva ir jos žmonės?

Vertėtų įstatymiškai akcentuoti

Vertėtų įstatymiškai akcentuoti portretas
kad pagrinde komisija turėtų atsižvelgti į šeimos gydytojų rekomendacijas, bei atitinkamų specialistų išvadas.Jie konkrečiai atsakytų už ,,klaidą"nepaskyrus neįgalumo ir turėtų kartu su n.n.komisija, eiti kaip atsakovas teisme(žmogus kuriam neteisingai nustatyta diagnozė, turėtų turėti tokią teisę-kreiptis į teismą).Manau, kad komisija, kuri žmogų mato gal pirmą kartą, nelabai gilinasi į jo savijautą ir stovį, remiasi galimai nekruopščiais gydymo aprašais, tikrai nekompetetinga spęsti ar jis darbingas ar ne.Žinau atvejį kai dokumentai neįgalumo nustatymui buvo ruošiami 3 mėnesius(žmogus ėjo nustatyta tvarka per įv.gyd.specialistus)ir jo būklė pagerėjo.Nes dėl blogos sveikatos tuo pačiu buvo skiriami įv. gydymai, vaistai, procedūros..Kuomet sulaukė paskirtos komisijai dienos, jau galėjo paeiti ir jokio neįgalumo(net dalinio)negavo

ttttttttttggttttggtttt

ttttttttttggttttggtttt portretas
Kentės, aišku tikrieji invalidai. Tie kas duoda kyšius yra gudrūs, jie prisitaikys, o paprasti žmonės neišmano visų vingrybių ir juos suvartys. Taip atsitiko su įvestu „asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimynu“, kurį užpildę nedarbingumo išmoką iki tol gavę invalidai buvo pripažinti sveikais ir jos neteko.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių