Mokytojams vietoj žadėtų 7 mln. eurų – triskart mažesnė suma

  • Teksto dydis:

Vyriausybėje pas premjerą trečiadienio rytą apsilankę švietimo ir mokslo bei finansų ministrai dėl 7 mln. eurų streikuojančių pedagogų reikalavimams nesutarė - nutarta, kad Vyriausybė ieškos 2 mln. eurų.

„Sutarimas dabar yra toks: premjeras pasakė taip - Vyriausybė suras 2 mln. eurų, suras šiandien iki 8 val. vakaro“, - žurnalistams sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, anksčiau siūliusi, kad 7 mln. eurų būtų paimti ir Rezervinio (stabilizavimo) fondo arba iš Vyriausybės rezervo fondo.

Finansų ministras Rimantas Šadžius po susitikimo su žiniasklaida nebendravo, tačiau dar prieš susitikimą pareiškė, kad nemato galimybių mokytojų algų didinimui lėšų skirti iš švietimo ir mokslo ministrės siūlomų šaltinių.

„Pasakyta yra taip, kad daugiau Vyriausybė pinigų neturi, perskirstomas biudžetas nebus, prašymas buvo labai nuoširdus supratimo ir kompromiso, nes derybos tai yra derėjimasis, tai yra eiti į kompromisą, mokėjimas tartis. Šiandien valstybė daugiau neturi“, - sprendimą dėl dalinio profsąjungų reikalavimų tenkinimo aiškino ministrė A.Pitrėnienė.

Profsąjungos kol kas neatsako, ar nutrauks streiką, tačiau apgailestauja, kad mokytojai ir mokiniai tampa politikų karo aukomis.

„Kompleksiškai problemų per dvi dienas neišspręsim, eina dabar kalba apie tai, kad (turime) užgesinti gaisrą, nes šiuo metu streikuojančiose mokyklose ir besiruošiančiose streikuoti mokyklose yra didžiulė įtampa: įtampa mokiniams, įtampa mokytojams. Mes manome, kad švietimo bendruomenė negali būti politikų tarpusavio karo įkaitais, nes šitie keli milijonai tapo politinių ambicijų, politinių kovų objektu ir mokiniai, mokytojai tikrai negali būti šito menko karo aukomis“, - sakė Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius.

„Konstatavome, kad dabartiniu metu iš mūsų atsakymo (dėl streiko nutraukimo) - neigiamo, teigiamo - jie nesulauks, kadangi mes turime atsiklausti savo žmonių“, - teigė Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas.

Viena profsąjunga - Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) - jau pranešė streiko nutraukti neketinanti.

Jei būtų skirti 2 mln. eurų iš Vyriausybės, tai su Švietimo ir mokslo ministerijos planuojamais rasti papildomais 6 mln. eurų, mokytojų algoms nuo rugsėjo būtų iš viso papildomai skiriami 8 mln. eurų. Pradėdami streiką mokytojai reikalavo 18 mln. eurų, praėjusią savaitę reikalavimus sumažino iki maždaug 12 mln. eurų.

Švietimo profesinės sąjungos streiką paskelbė praėjusią savaitę, vasario 22 dieną. Tuomet 233 švietimo įstaigose streikavo per 5 tūkst. pedagogų. Nuo to laiko streiko mastas sumažėjo kone perpus.

Iš viso Lietuvoje veikia daugiau kaip 2300 bendrojo ugdymo mokyklų, ikimokyklinio ir neformaliojo ugdymo įstaigų. Ministerijos duomenimis, jose dirba per 50 tūkst. pedagogų.

Atlyginimai mokytojams pastarąjį kartą šiek tiek didinti nuo 2016 metų sausio. Ministerijos skelbiamais Statistikos departamento duomenimis, vidutinis Lietuvos mokytojo atlyginimas, neatskaičius mokesčių, siekia 823,4 euro per mėnesį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Neputokite

Neputokite portretas
Ant mokytojų.Jie reikalauja atstatyti per krizę nurėžtus atlyginimus.

TO Hmm

TO Hmm portretas
Kas jums suteikė teisę apie visus kalbėti vienodai ir pravardžiuotis 'prasčiokais"? Margas svietas, tai žmonių visokių yra ir visose profesijose. Smerkiate visai neįsigilinę į seniai susikaupusias problemas. Dar net nėra atstatyti sumažinimai per krizę, o mokykloje dar klesti neteisybė, kurią dar labiau pagilina besitęsiantis nevienodas apmokėjimas tos pačios kategorijos ir lygmens mokytojui, priklausomai nuo įtikimo direktoriui. Po kelių metų išeis ta didžioji, taip jūsų labai smerkiamų, dar sovietinio paruošimo mokytojų į pensiją, tai mokykloje liks tuštuma ir tie dabar ruošiami ir, patikėkite, labai žinantys savo teises ir nedirbantys "iš idėjos" jauni mokytojai. Pamąstykite, kas bus, kai į mokyklą ateis dabar darželiuose netelpantys šiuolaikinės kartos vaikai. Prieš smerkdami, pažiūrėkite plačiau ir toliau savo nuoskaudų. Gal norite, kad visi jūsų atžalas mokytų taip aukštinami "renkuosi mokyti", visai be pedagoginio, ne tik psichologinio paruošimo?

Hmm

Hmm portretas
Nemanau kad mokytojai yra saraso pirmoje vietoje kam tikrai reikia kelti algas. Juk jie dar pomokine veikla uzsiima tai yra gauna pinigu uz privacias pamokas, kuriu per savaite turi nemazai. O kainos kaip buvo litais tai dabar eurais:)))) tai kam vaidint nuskriaustais. Be to dauguma pedagogu yra prasciokai, kazka ten baige bet po daug metu nesitobulina ir uzstringa pvz sovietmeciu laikais. Daznas ju net elementarios vaiku psichologijos neismano ir negeba nieko idomaus perduoti vaikams, jaunimui. Jei neturi ka atiduoti zmogui tai kaip jis gali tiketis didelio atlygio. Juk sakoma pirmiausiai reikia duoti poto tik laukti atlygio. Kad deja dauguma pedagogu neturi ka gero perduoti jaunimui. Geriau ziurekit i Lietuvos ateiti jaunima kad noretu cia likti bei pensininkus kurie nuvarginti bado ir purvino lietuvisko gyvenimo
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių