Prezidentė apie teisėjų korupcijos skandalą: triukšmo bus daug

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad trečiadienį pradėtas tyrimas dėl korupcijos teisėsaugos srityje rodo, jog sistema sugeba valytis.

„Tai yra labai rimtas tyrimas, tačiau aš jį vertinčiau per pozityvią prizmę ir pirmiausia dėl to, kad reformuotis sugebėję teismai ir visa teisinė sistema visgi sugeba valytis toliau“, - žurnalistams sakė Varšuvoje su valstybiniu vizitu viešinti D. Grybauskaitė. Prezidentė gyrė teisėjų bendruomenę, be kurios, tvirtino ji, pradėtas tyrimas apskritai būtų neįmanomas.

Pasak prezidentės, prasidėjęs teisėjų korupcijos tyrimas bus ilgas ir kels labai daug triukšmo.

„Mes vykdome labai didelį procesą, jis bus ilgas, pasipriešinimo bus daug, triukšmo taip pat“, - kalbėjo prezidentė. Pasak jos, pasitikėjimas teisingumu ir valstybe apskritai priklauso nuo pasitikėjimo teismais.

Mes vykdome labai didelį procesą, jis bus ilgas, pasipriešinimo bus daug, triukšmo taip pat.

„Pasitikėjimas teisingumu priklauso nuo pasitikėjimo teismais. O pasitikėjimas teismais ir teisingumu yra būtinas pasitikėjimui valstybe“, - pažymėjo D. Grybauskaitė.

ELTA primena, kad trečiadienio rytą prezidentė pasirašė dekretus, kuriais leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti net 8 teisėjų laisvę bei sustabdė jų įgaliojimus iki galutinių sprendimų ikiteisminiuose tyrimuose arba baudžiamosiose bylose įsiteisėjimo.

Kaip jau skelbta, korupcija įtariami 3 Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys.

Generalinė prokuratūra trečiadienį pranešė, kad dėl įtariamos korupcinės veikos sulaikyti penki advokatai: Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys, Marius Navickas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo padėjėjai, teisininkai. Iš viso trečiadienį sulaikyti 26 asmenys.

Įtariama, kad už palankius įvairius teisėjų sprendimus galimai mokėti ir žadėti kyšiai, kurių sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 000 eurų. Sutartų kyšių suma gali siekti iki 400 000 eurų.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Al

Al portretas
Butu tavo teisejai, is tu kurie tave ir tavo padejeja/padejejus nuo bylu isgelbejo, triuksma butum greit nugesinusi

Anonimas

Anonimas portretas
Geras žingsnis padarytas,ir nereikia painioti prezidentės,nes visi jie buvo iš anksčiau paskirti ir jie jautėsi neliečiami.Dar tik maža dalelė,toliau bus gražiau.Karbauskis nepadės,argi teisėsauga nepasidomės ryštingai iš kur pas jı tiek turto,kaip jis įsigyjo net 35000 ha žemės.Tai mums viskas yra aišku,bet teisėsauga to nemato ir apsimeta kad tai nežino.O ir daugiau tokių seime sėdinčių turtuolių reikia ir jais pasidomėti.O dar baisiau kad net 245 kandidatai ı merus,į aukštus postus asmenys yra teisti.Tai štai kokia valdančioji su Karbauskio priešakyje bus išrinkti asmenys ir mums reguliuos,vogs,narkotikus pardavinės.Tai tokios mes nematėme betvarkės Valstybėje,pasibaisėtina, valdžioje nusikaltėlių armija.

Bravo Prezidentei

Bravo Prezidentei portretas
Niekas iki šiol nedrįso pajudinti neliečiamųjų kastos. Kilo didelis triukšmas. Bus daug smarvės. Svarbiausia – neliečiamieji pasijuto nesaugūs ir paliečiami. Tai drausmina ir verčia nesąžiningus teisėtvarkininkus galvoti apie galimą atpildą. Kuo viskas baigsis – sunku pasakyti, bet mėginimas apvalyti nuo korupcijos teisėtvarką vertas sveikinimų. Labai gerai, kad pavyko apsieiti be gandragalvių Seimo bei jų Teisės ir Teisėtvarkos komiteto, vadovaujamo Šv.Agnieškos, pagalbos. Viskas būtų baigęsi dideliu šnipštu. Gandragalviai rėžtų nesibaigiančias kalbas apie jų kovą su korupcija ir visiems aiškintų apie jų šventumą. Viskas vyktų pagal sovietinį kovos už taiką principą – kovoti už taiką tol, kol neliks akmens ant akmens. Kitaip sakant, kovoti tol, kol visi pamirš už ką
VISI KOMENTARAI 34
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių