Kelis mėnesius uždaryti barai ir restoranai prašo kompensacijų dėl sustabdytos veiklos

Dėl pandemijos keturis mėnesius uždaryti barai, restoranai ir klubai šeštadienio popietę surengė akciją, siekdami atkreipti valdžios dėmesį į finansinius sunkumus.

Vienas iš akcijos organizatorių, Vilniaus naktinio aljanso vadovas Markas Adamas Haroldas teigė, jog barus ir kitas viešojo maitinimo, pasilinksminimo vietas uždarius dėl visuomenės saugumo, visuomenė turėtų prisidėti prie jų išsilaikymo.

„Mums priklauso kompensacijos, esame priversti užsidaryti. Kadangi tai yra visuomenės sveikatos priemonė, mūsų nuomone, visuomenė turi prisidėti prie tos priemonės įgyvendinimo. Ta parama vėluoja, jau keturi mėnesiai be subsidijų paketų, mes jų nematome“, – žurnalistams per paramos akciją sakė M. A. Haroldas.

Mums priklauso kompensacijos, esame priversti užsidaryti.

Akcijos metu barų darbuotojai bei klientai penkiolika minučių susirinko lauke prie savo darboviečių ar mėgstamų pasibuvimo vietų.

„Šiandien mes prašome kompensacijos, nes jau žala padaryta, jau buvo keturi mėnesiai ir mums reikia kompensacijos. Pirmas paketas vėluoja dėl biurokratijos, antras paketas – ką tik patvirtintas“, – sakė Vilniaus naktinio aljanso vadovas, akcijoje dalyvavęs barais garsioje sostinės Islandijos gatvėje.

Populiaraus sostinės baro „Piano Man“ valdytojos įmonės „BrandFood“ vadovas Saulius Galdikas teigė, kad verslo būklė vis prastėja, darbuotojai yra prastovose, dalis išėjo iš darbo dėl nežinomybės.

„Kiekvieną mėnesį pinigų vis mažėja, tampam priklausomi nuo (patalpų) savininkų, jų pozicijos, nes ne visi tiesiog nori nuomininkų, kurie negali net veiklos vykdyti“, – žurnalistams sakė S. Galdikas.

„Mūsų situacija tokia, kad mes negalim pretenduoti į paramą, nes mes turim daugiau nei vieną barą, daugiau nei vieną įmonę. Deja, bet šiai dienai nėra net galimybių paraiškos užpildyti, nes jos neparuoštos, tenka laukti“, – teigė S. Galdikas.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija pateikė BNS informaciją, kad šiuo metu nuo COVID-19 sukeltų suvaržymų nukentėjusiam verslui yra išdalinta 29  mln. eurų valstybės pagalbos.

Pasak ministerijos, maitinimo sektoriaus įmonės yra vienos iš tų, kurioms pagalbos skirta daugiausiai – 1247 įmonės yra gavusios 3,7 mln. eurų subsidijų.

Ministerija pažymi, kad iki šiol pagalbos prašymus galėjo pildyti tik savarankiškos įmonės, o nuo kitos savaitės vidurio Valstybinėje mokesčių inspekcijoje tai galės daryti ir susijusios įmonės – tai yra aktualu barams, kadangi dauguma jų turi kelis savininkus, tad valstybės paramos sulauks daugiau maitinimo verslų.

Komentare taip pat teigiama, kad šiuo metu su Europos Komisija jau derinamas antrasis subsidijų verslui paketas, kuris leis labiausiai nukentėjusiems verslams, tarp jų ir barams, kavinėms, restoranams, išdalinti 70 mln. eurų valstybės pagalbos.

„Tikimės, kad tai padės labiausiai nukentėjusiems verslams pasidengti nuomos išlaidas, komunalinius mokesčius bei kitas pastoviąsias išlaidas. Iš viso Ekonomikos ir inovacijų ministerija karantino paveiktam verslui skirs solidžią sumą – 330 mln. eurų“, – sakoma Ekonomikos ir inovacijų ministerijos komentare.

Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka akcijos išvakarėse BNS sakė, kad ji vyks praktiškai visoje Lietuvoje.

„Miestų labai daug: nuo Vilniaus iki Klaipėdos, Marijampolė, Šilutė, netgi Skuodas. Tiesiog čia akcija, kad vienas kitą palaikytume ir palaikytų mūsų klientai, kad mes jau laukiame, kada mums leis dirbti, nes jau yra labai sunku mums visiems“, – tvirtino R. Pranka.

Pasak R. Prankos, šią savaitę barai jau aptarė suvaržymus su Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovais. Jis teigė išgirdęs Vyriausybės supratimą bei palaikymą.

Akcijos organizatoriai – Lietuvos barų ir kavinių asociacija bei Vilniaus naktinis aljansas – nurodo, kad į ją registravosi per 100 įstaigų.

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis BNS anksčiau teigė, kad ketvirtadienį susitikime, kuriame dalyvavo ir Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai, kalbėta apie verslui kylančius klausimus, pavyzdžiui, dėl mokesčių atidėjimo, prastovų.

V. Jurgutis teigė suprantantis sektoriaus nuogąstavimus, bet pabrėžė, jog ministerija deda visas pastangas pagalbai suteikti.

Lietuvoje antrasis karantinas dėl koronaviruso pandemijos paskelbtas pernai lapkričio 7 dieną, nuo gruodžio vidurio jo režimas sugriežtintas, o sausio pabaigoje karantinas ir judėjimo ribojimai pratęsti iki kovo pradžios.

Karantino metu draudžiama restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų, lošimo namų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus kai maisto paslauga teikiama išsinešimui. Numatytos ir kitos išlygos bei ribojimai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

jak

jak portretas
polska panenka ninavydzi litvynov i tylko po tomasevskyh prablem iminue vsystkih litvynov /halopami/ bardzo kepska dupa'''/litvyn/.

nuomone.

nuomone. portretas
Nereikia tu baru isvis daugiau atidaryti gana tauta girdyti ir narkotikus platinti tegul neatsidaro niekada ie jokioa jiems paramos tegul darbu ieskosi neverkslene.Geda eikit sniego kasti ofisu valyti jauni tinginiai.

Vhai

Vhai portretas
Tautos girdyklos. Ir apipisiklos su burgeriais po 9eurus:) Jus geriau iki vasaros bukite ramus, išsaugosite sezona. Kitaip 2008 pasirodys kaip saldainis.
VISI KOMENTARAI 27

Galerijos

Daugiau straipsnių