Virtualios pratybos nukonkuruos popierines?

Moksleivių tėvus TAMO dienyne pasiekė laiškas apie elektroninių pratybų privalumus. Tokias virtualias pratybas siūloma įsigyti jau kitiems mokslo metams, nes jos esą modernesnės už popierines ir kur kas pigesnės.

Argumentų lavina

Išsiuntinėtame pranešime tėvams pateikiami argumentai, kodėl elektroninės pratybos pranašesnės už popierines.

Esą su elektroninėmis pratybomis vaikai spręs diferencijuotas užduotis, atitinkančias jų individualų pasiekimų lygį.

"Mokiniai, kuriems mokslai sekasi sunkiau, jausis labiau motyvuoti, spręsdami jiems suprantamas užduotis, o gabesni klasiokai taip pat netinginiaus ir spręs jų galimybes atitinkančias sudėtingesnes užduotis. Popierinėse pratybose visi klasės vaikai sprendžia vienodo lygio užduotis. Tai palankiausia vidutinių pasiekimų mokiniams", – teigia elektroninių pratybų pardavėjai.

Pabrėžiama, kad virtuali aplinka ir elektroniniai įrenginiai vaikams patrauklūs, bet esą tai ne pagrindinė priežastis, dėl kurios vaikai noriau mokytųsi naudodamieji elektroninėmis pratybomis. Teigiama, kad vaikų motyvaciją mokytis skatina ir interaktyvi pasiekimų lenta, kuri mokymuisi suteikia tikslą.

Be to, skiriasi ir įprastų popierinių bei elektroninių pratybų kainos. Pastarosios kainuoja maždaug 40 proc. mažiau nei popierinės.

Moksleiviui – po planšetę?

Kyla klausimas, kaip vaikai mokykloje mokysis su elektroninėmis pratybomis, jei klasėje yra tik vienas mokytojos kompiuteris? Ar jie privalės atsinešti į pamokas savo planšetes? Juolab kad ne kiekvienas moksleivis jas turi, ir šis daiktas kainuoja nepigiai. O kas užtikrins vaikų saugumą, kad tų portatyvinių kompiuterių iš jų kas nors neatimtų einant pakeliui į namus ar į mokyklą?

Elektroninių pratybų pardavėjai turi atsakymą ir į šį klausimą: "Norint mokytis su elektroninėmis pratybomis, kompiuteriai klasėje neprivalomi. Mokytojas galės atspausdinti iš sistemos diferencijuotų užduočių lapus ir išdalyti juos mokiniams. Popieriuje atliktų užduočių rezultatai nebus matomi sistemoje, tačiau ištaisęs užduotis mokytojas pastūmės vaikus virtualioje pasiekimų lentoje."

Paaiškėja, kad, nesant klasėje pakankamai kompiuterių, virtualios pratybos tiesiog virs popierinėmis. Tėvams kyla klausimas – kam tokiu atveju mokėti pinigus už elektronines pratybas?

Kūrybinio ugdymo klausimas

Pernai, kai mokslo metų pradžioje ažiotažą sukėlė pratybų sąsiuvinių kainos, mokinių tėvų skundai dėl mokyklų reikalavimo tėvams pirkti vadovėlius bei pratybas pasiekė net Švietimo ir mokslo ministeriją.

Pratybų sąsiuvinių moksleiviams kaina stulbino, skirtingose mokyklose skirtingoms klasėms pastarieji kainavo nuo 30 iki 60 eurų.

Tuometė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė buvo kategoriška, esą jokios rinkliavos mokyklose neturėtų būti. Tada ministrė pabrėžė, kad "šie sąsiuviniai nėra privalomi, priimant sprendimus dėl jų įsigijimo ir naudojimo, būtina tartis su mokinių tėvais".

Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Virginija Kazakauskienė tada teigė, kad ir anksčiau mokykloms buvo siųstos rekomendacijos "dėl labai tikslingo pratybų sąsiuvinių naudojimo", vien todėl, kad pratybų sąsiuviniai yra komercija. Tada prabilta ir apie moksleivių kūrybiškumo bei raštingumo ugdymą, o tai pratybos esą neretai riboja.

"Šiais laikais yra begalės šaltinių internete, kur mokytojas gali rinktis ir formuoti vaikams užduotis, tad tie pratybų sąsiuviniai tikrai nebūtini", – dar pernai rudenį dienraščiui teigė V.Kazakauskienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

rasa

rasa portretas
Kokia prasmė reklamuoti tas EMA pratybas tėvams, jei tėvams vis tiek neleidžiama jų pirkti? Užsakyti turi mokytoja, o jei mokytoja nesutinka, tai ir telieka tik seilę varvinti kaip tai lapei į žalias vynuoges. Esu įsitikinus, kad elektroninės pratybos mano vaikams būtų geriau, nei tos siaubingos nuobodžios Pupos ir taip toliau, bet KUR GAUTI JŲ NUSIPIRKTI????

ketvirtokės mama

ketvirtokės mama portretas
pirkom ir popierines emos pratybas, ir elektronines emos pratybas, ir pupos, riešutėlio, gilės pratybas. elektroninių pasikeitus mokytojai nebedarome, net nepatikrino paskutinių dviejų darbų. į tamo šių vertyinimų neperkėlė,nors vaikai labai daug dirbo. kuprinės sunkios, elektroninių pratybų užduotys per sunkios šio amžiaus vaikams, o kartą buvo užduotis, kuri yra iš šeštos klasės matematikos kurso. pasikeimų lentelė skatina ne tobulėti, o jausti nerimą,diskomfortą, neteisėtą info apie vaikų pasikeitimus, nes pagal numeraciją aišku, kam kiek įvertino. be to vertina balais mokytojai ne visada teisingai. teiginiai, kad išspausdina iš elektroninių -yra brangu, nekokybiška bei kenkia regėjimui , ir brangu, nes verčia tėvus rinkti pinigus popieriui. kuris paprieštarauja, yra neparankus- atsilieps vaiko vertinimui. taigi, nuo programos, vadovėlių švietimo ministrė turi pradėti.

Trečioko mama

Trečioko mama portretas
Mes šįmet pirkom tas elektronines pratybas (tiksliau pačios elektroninės buvo lyg ir nemokamai, o pirkom popierinius jų variantus), tai nepasiteisino klasėje būtent elektroninė forma ir daro visus metus tik popierines. O nepasiteisino būtent dėl to, kad ne visi vaikai turi planšetes/kompiuterius ir ne visi moka pilnai tais prietaisais naudotis. (Kas iš to, kad dabartiniai vaikai vos ne nuo gimimo auga su išmaniaisiais telefonais, kompiuteriais ir planšetėmis, jei jų naudojimas visas suvedamas tik į žaidimus). Tiesa, nepasakyčiau, kad pratybos kainavo pigiau nei anksčiau naudotos kitos- neelektroninės. Jei ir buvo koks skirtumas, tai vienas-du eurai, tikrai ne daugiau.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių