Kapai – ne vieta lenktynėms

Buvo Vėlinės. Visi, ir lietuviai, ir rusai, ir kitų tautybių klaipėdiečiai važiavome į kapines ir visi statėme žvakeles ant kapų.

Tik labai jau matyti vienas dalykas, kuris kelia klausimų. Ar ne per daug visų tų amžino poilsio vietose papuošimų, tų lelijų, vazų, žvakių ir žvakidžių? Gal visas tas mirusiųjų pagerbimas ir paminėjimas galėtų būti kuklesnis.

Dabar gi teko matyti, kaip pagyvenusios moterys, matyt, pensininkės, iš paskutinių pinigų perka dideles, kaip vazonai, žvakes, tiksliau – nekuklią daugybę jų ir viską neša ant kapų.

Atėjusios su krepšiais į Lėbartus niekaip negali atgauti kvapo, nes tempė svorį iš namų į autobusą, o paskui – iš autobuso į Lėbartus.

Kam tiek daug reikia visko čia nešti? Juk užtektų vienos vienintelės nedidelės žvakelės, vieno gėlės žiedo, ir šventas artimųjų atminimas būtų pagerbtas.

Nebūtina juk visą kapą nukloti gvazdikais ir žvakėmis, kaip nebūtina ir stovėti prie kapo visą naktį. Juk viskam turi būti saikas. Mirusiajam yra jau tas pats, kiek tu žvakių uždegsi virš jo, jis tos šviesos nebemato.

Todėl gal geriau reikėtų pasirūpinti dar gyvais artimaisiais, o ir sau pačiam arba sau pačiai skirti daugiau dėmesio, pagaliau – ir daugiau lėšų. Nes gyvenimas tai vienas. Kas iš to, kad norėdami pasirodyti prieš kapinių kaimynus ant kapo tempsime kibirus gyvų gėlių? Įspūdžio reikia juk tik gyviesiems, ne tiems, kurių jau nebėra su mumis sykiu.

Geriau būtų namie prisiminti mūsų išėjusiuosius, ramiai pavartyti šeimos albumus su jų nuotraukomis, jei turite, pažiūrėti vaizdo filmus su jau iškeliavusių žmonių veidais, įsiklausyti į tai, ką jie sako.

Tai tikrai bus geriau, nei uždegti 10 po 4 eurus kainuojančių žvakių ant jų kapų. Tikrai užtektų tik vienos ar dviejų.

Nereikia ir vaikytis paminklų madų, nes kartais jos diktuoja nelabai racionalius dalykus. Pavyzdžiui, statyti ant kapo tris tonas sveriančius paminklus. Kam visa tai? Pakanka juk nedidelio kryžiaus, statulėlės arba lentelės, jei žmogus buvo netikintis.

Nereikia ir kapų paversti daržais, kur auginamos vos ne daržovės. Arba parodomaisiais gėlynais. Čia juk ne I.Mičiurino būrelio ekspozicijų vieta. Tai tiesiog artimo ir brangaus žmogaus palaidojimo vieta, kur dėmesio centre turėtų būti jis pats, o ne oranžerija.

Taigi viską reikia daryti su saiku. Tada nebereikės vargti patiems ir varginti kitų. Kad ir ką darytume, mirusiųjų jau niekas niekada neprikels. Todėl svarbiausias yra jų atminimo puoselėjimas, o ne grožio ir madų lenktynės kapinėse.


Šiame straipsnyje: kapaiKapinės

NAUJAUSI KOMENTARAI

.pritariu autoriui

.pritariu autoriui portretas
Mylekite ir rupinkites gyvais,,.nes paskui su didziausia puokste ir darzeliais ir kandeliabrias ant kapu nieko nepakeisit.Mylekite gyvus artimuosius ,rupinkites jais visada .Kapai turi buti preziureti.,bet ne lenktyniu obijektas

Taip

Taip portretas
Galit visai nelankyti , jei nenorit , bet nereguliuokit ka daryti kitiems. Kiekvienas daro kaip nori ir jusu patarimu tikrai neklausys.

a

a portretas
Žmogus daro tai iš meilės ,ilgesio ,dalis iš pareigos ir papročių. Jei močiutei širdis liepia imti pačią didžiausią žvakę,jei ji pati gražiausia. Tegu. Ji ne jūs,į dušią neįlindot ir nežinot kodėl ji taip daro. Ir tegul. Jūs dekite vieną žvakelę ,jei širdis jum taip liepia. Gal reiktų rašyti,man nepatinka daug žvakių aš nenešiu. Prisijunkit. O ne pilti negatyvą žeminant močiutę.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Paspirtuku laigė iškrypėlis?
  Paspirtuku laigė iškrypėlis?

  Šeštadienį buvo gražus oras, taigi su mažais savo anūkais pavakare sumanėme nuvykti į Palangą. ...

  10
 • Ar verta kelti Pilies tiltą?
  Ar verta kelti Pilies tiltą?

  Klaipėda turi kuo pasididžiuoti prieš atvykėlius – ankstyvais rytais ir vakarais galima pasigrožėti pakeliamu Pilies tiltu, o jeigu pavyktų pamatyti į Dangę įplaukiančius laivelius, būtų dar didesnė nuostaba. ...

  7
 • Tilto kilnojimas – totali nesąmonė?
  Tilto kilnojimas – totali nesąmonė?

  Perskaičiau M.Skiriutės publikaciją "Dėl tilto kilnojimo – abejonės" ("Klaipėda", 2018 05 07). ...

  6
 • Vietoj cirko – lupikavimas?
  Vietoj cirko – lupikavimas?

  Neseniai su šeima lankiausi Klaipėdoje viešinčiame cirke. Pati auginu dvi dukras. Vienai – šešeri, kitai – pusantrų. ...

  11
 • Mūšiai mieste: gerai ar blogai?
  Mūšiai mieste: gerai ar blogai?

  Praėjusią savaitę klaipėdiečiai miesto gatvėse bei kai kurių daugiabučių namų kiemuose susidurdavo su ginkluotais kareiviais, matė, kaip jie kūrė įtvirtinimus ir praktikavosi ginti arba šturmuoti pastatus. Kasdien girdėdami naujienų apie...

  14
 • Naujų rinkimų nereikia
  Naujų rinkimų nereikia

  Daug ir triukšmingai diskutuota, ar skelbti priešlaikinius Seimo rinkimus. Mano nuomone, tai būtų pati didžiausia klaida. ...

  7
 • Ar reikia daugiau kalnelių?
  Ar reikia daugiau kalnelių?

  Vieni gyventojai reikalauja šviesesnių perėjų, kiti – kitokių eismo saugumą didinančių priemonių. Tačiau tarp klaipėdiečių verda ginčai – ar tam tikrose miesto vietose reikėtų daugiau greitį slopinančių kalnelių, ar jų ve...

  7
 • Sportui – jokių biudžeto lėšų?
  Sportui – jokių biudžeto lėšų?

  Norėčiau vienąkart paklausti mūsų valdininkų ir politikų. Kodėl mūsų visų pinigai, tai yra biudžeto lėšos, mėtomos sportui? Kodėl remiami net privatūs sporto klubai, turintys savo savininkus? ...

  8
 • Prie kasų – dergiantis vaikas
  Prie kasų – dergiantis vaikas

  Esu pasipiktinusi viename uostamiesčio prekybos centre matytu vaizdeliu. ...

  7
 • Donorystė neturi tapti prievarta
  Donorystė neturi tapti prievarta

  Po to, kai parodyta iniciatyva keisti nusistovėjusią organų donorystės tvarką Lietuvoje, siekiant, kad donorais taptų visi, nebent jie paprašytų kitaip, visuomenėje kilo priešprieša dėl dar vieno valdžios atstovų mėginimo įsta...

  4
Daugiau straipsnių