Kapai – ne vieta lenktynėms | kl.lt

Kapai – ne vieta lenktynėms

Buvo Vėlinės. Visi, ir lietuviai, ir rusai, ir kitų tautybių klaipėdiečiai važiavome į kapines ir visi statėme žvakeles ant kapų.

Tik labai jau matyti vienas dalykas, kuris kelia klausimų. Ar ne per daug visų tų amžino poilsio vietose papuošimų, tų lelijų, vazų, žvakių ir žvakidžių? Gal visas tas mirusiųjų pagerbimas ir paminėjimas galėtų būti kuklesnis.

Dabar gi teko matyti, kaip pagyvenusios moterys, matyt, pensininkės, iš paskutinių pinigų perka dideles, kaip vazonai, žvakes, tiksliau – nekuklią daugybę jų ir viską neša ant kapų.

Atėjusios su krepšiais į Lėbartus niekaip negali atgauti kvapo, nes tempė svorį iš namų į autobusą, o paskui – iš autobuso į Lėbartus.

Kam tiek daug reikia visko čia nešti? Juk užtektų vienos vienintelės nedidelės žvakelės, vieno gėlės žiedo, ir šventas artimųjų atminimas būtų pagerbtas.

Nebūtina juk visą kapą nukloti gvazdikais ir žvakėmis, kaip nebūtina ir stovėti prie kapo visą naktį. Juk viskam turi būti saikas. Mirusiajam yra jau tas pats, kiek tu žvakių uždegsi virš jo, jis tos šviesos nebemato.

Todėl gal geriau reikėtų pasirūpinti dar gyvais artimaisiais, o ir sau pačiam arba sau pačiai skirti daugiau dėmesio, pagaliau – ir daugiau lėšų. Nes gyvenimas tai vienas. Kas iš to, kad norėdami pasirodyti prieš kapinių kaimynus ant kapo tempsime kibirus gyvų gėlių? Įspūdžio reikia juk tik gyviesiems, ne tiems, kurių jau nebėra su mumis sykiu.

Geriau būtų namie prisiminti mūsų išėjusiuosius, ramiai pavartyti šeimos albumus su jų nuotraukomis, jei turite, pažiūrėti vaizdo filmus su jau iškeliavusių žmonių veidais, įsiklausyti į tai, ką jie sako.

Tai tikrai bus geriau, nei uždegti 10 po 4 eurus kainuojančių žvakių ant jų kapų. Tikrai užtektų tik vienos ar dviejų.

Nereikia ir vaikytis paminklų madų, nes kartais jos diktuoja nelabai racionalius dalykus. Pavyzdžiui, statyti ant kapo tris tonas sveriančius paminklus. Kam visa tai? Pakanka juk nedidelio kryžiaus, statulėlės arba lentelės, jei žmogus buvo netikintis.

Nereikia ir kapų paversti daržais, kur auginamos vos ne daržovės. Arba parodomaisiais gėlynais. Čia juk ne I.Mičiurino būrelio ekspozicijų vieta. Tai tiesiog artimo ir brangaus žmogaus palaidojimo vieta, kur dėmesio centre turėtų būti jis pats, o ne oranžerija.

Taigi viską reikia daryti su saiku. Tada nebereikės vargti patiems ir varginti kitų. Kad ir ką darytume, mirusiųjų jau niekas niekada neprikels. Todėl svarbiausias yra jų atminimo puoselėjimas, o ne grožio ir madų lenktynės kapinėse.


Šiame straipsnyje: kapaiKapinės

NAUJAUSI KOMENTARAI

.pritariu autoriui

.pritariu autoriui portretas
Mylekite ir rupinkites gyvais,,.nes paskui su didziausia puokste ir darzeliais ir kandeliabrias ant kapu nieko nepakeisit.Mylekite gyvus artimuosius ,rupinkites jais visada .Kapai turi buti preziureti.,bet ne lenktyniu obijektas

Taip

Taip portretas
Galit visai nelankyti , jei nenorit , bet nereguliuokit ka daryti kitiems. Kiekvienas daro kaip nori ir jusu patarimu tikrai neklausys.

a

a portretas
Žmogus daro tai iš meilės ,ilgesio ,dalis iš pareigos ir papročių. Jei močiutei širdis liepia imti pačią didžiausią žvakę,jei ji pati gražiausia. Tegu. Ji ne jūs,į dušią neįlindot ir nežinot kodėl ji taip daro. Ir tegul. Jūs dekite vieną žvakelę ,jei širdis jum taip liepia. Gal reiktų rašyti,man nepatinka daug žvakių aš nenešiu. Prisijunkit. O ne pilti negatyvą žeminant močiutę.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Visa tiesa apie taršą Klaipėdos mieste
  Visa tiesa apie taršą Klaipėdos mieste

  Žmogaus veikla daugeliu atvejų sukelia įvairiausią aplinkos taršą, taip pat ir kietosiomis dalelėmis, neskirstant, ar tai pramonė, ar transportas. Laikui bėgant ir pati gamta „iškrečia“ tokių išdaigų kaip ugnikalni...

  24
 • Pakeliui į kapines – makabriškas palinkėjimas
  Pakeliui į kapines – makabriškas palinkėjimas

  Lietuvos kelininkų ir tų, kurie nusprendžia, kokius ženklus kur statyti, darbas stebina ne tik dėl abejotinos kokybės. ...

  5
 • Stebina Klaipėdos miesto tarybos nario gynėjos
  Stebina Klaipėdos miesto tarybos nario gynėjos

  Noriu pareikšti savo nuomonę apie šiuo metu labai pagarsėjusį Klaipėdos tarybos narį Viačeslavą Titovą. ...

  73
 • Ar drausti gyvūnų pasirodymus?
  Ar drausti gyvūnų pasirodymus?

  Po skandalingo "VIP" cirko pasirodymo Klaipėdoje, kai žiūrovams pagailo nustekentos ir pavargusios meškutės, tūkstančiai lietuvių pasirašė elektroninę peticiją "Už cirką be kankinamų gyvūnų". ...

  9
 • Kur dingo Bastionų tiltas?
  Kur dingo Bastionų tiltas?

  Norėjau pateikti keletą savo pastebėjimų dėl dabar tvarkomo vadinamojo Jono kalnelio ir jo aplinkos. ...

  26
 • Naujasis Klaipėdos logotipas sukėlė sumaištį
  Naujasis Klaipėdos logotipas sukėlė sumaištį

  Visą praeitą savaitę uostamiesčio visuomenė ūžė po to, kai buvo pristatytas naujasis Klaipėdos miesto ženklas. Žmones piktino ne tik jo kaina, bet ir dizainas, kuris esą nėra originalus. Valdininkų teigimu, palyginti su kitų miestų savivaldyb...

  18
 • Besideginančios nuogos moterys – gėris ar blogybė?
  Besideginančios nuogos moterys – gėris ar blogybė?

  Tris dešimtmečius Pirmosios Melnragės pliaže besideginančios nuogos moterys nenori užleisti savų pozicijų, jų negąsdina nei policija, nei tvarkdarių reidai. ...

  35
 • Melnragė virto greitkeliu?
  Melnragė virto greitkeliu?

  Klaipėdiečių didžiausia bėda yra ta, kad Melnragė nebėra ramus kurortas. Jos gatvės virto žiemą vasarą beprotiškai burzgiančių ir kaukiančių automobilių lenktynių trasomis su daužomais automobiliais ir net namais. ...

  14
 • Atostogų kryptis: Lietuva ar užsienis?
  Atostogų kryptis: Lietuva ar užsienis?

  Uostamiesčio gyventojai, nors ir gyvena prie jūros, per atostogas retai renkasi poilsį lietuviškame pajūryje. Labiausiai tautiečiai veržiasi į užsienio kraštus – esą ten šilčiau ir pigiau. ...

  1
 • Paspirtuku laigė iškrypėlis?
  Paspirtuku laigė iškrypėlis?

  Šeštadienį buvo gražus oras, taigi su mažais savo anūkais pavakare sumanėme nuvykti į Palangą. ...

  11
Daugiau straipsnių