Skauda širdį dėl Klaipėdos

Noriu, kad Lietuvos uostamiestis būtų kuo patrauklesnis turistams, su kuriais dažnai tenka tiesiogiai bendrauti.

Pats baisiausias vaizdas – griuvinėjantys svečiai akmenuotoje Teatro aikštėje. Kai moterų batų kulniukai įlįsdavo į vandens nubėgimo sistemos grotelių tarpelius, jos tiesiog krisdavo.

Pirmasis Klaipėdos valdininkų darbas – sutvarkyti šią aikštę: grindinį, baisius atsikišusius akmenis.

Jei nežino, kaip atrodo normalios aikštės, tegul nuvažiuoja į Vokietiją.

Jeigu į mūsų miestą atvyksta neįgalus turistas, judantis vežimėliu, jam čia – iškart "ragai". Jis nenuvažiuos nė nuo vieno šaligatvio. Visur – 15 cm aukščio akmeniniai borteliai.

Jei neįgalųjį stumia panašaus amžiaus pensininkas, jis negali nei užstumti, nei užkelti vežimėlio ant bortelio. Miesto centras, tačiau ne kartą teko padėti taip vargstantiems svečiams.

O kur dar tie apleisti namai centre – planuose vis "atgimstantis" "Salamandros" namas. Projektas paruoštas, tačiau pūpso vien akmenys. Taip pat "Baltijos" kino teatras, miesto nepuošiantys namai netoli Klaipėdos pilies.

Taip pat turime tvarkyti nuo centro toliau besidriekiančias Dangės krantines. Turistai, nuėję tolyn, už Jono kalnelio tilto, apsisuka ir grįžta, nes ten – "nešienautos pievos". O grįžę klausia: "Ar toliau nieko nėra?" Jie įpratę, kad prie vandens verda gyvenimas. Pas mus – laukai arba pramoninė zona.

Mes taip pat turime kuo greičiau atstatyti Klaipėdos pilį ir Jono bažnyčią. Vokiečiai, pasiėmę atvirukus su šių objektų vaizdais, klausia: "Kur pilis, kur bažnyčia?"

Sakome, jog viskas nugriauta.

Suprantu, bažnyčia, kurią atstatysime už aukas, atgims lėtai, tačiau padedant miestui darbai galėtų greičiau pajudėti.

Pažįstamas, lankęsis Trakų pilyje, sakė, jog ten vaikščioja neįsivaizduojamos minios žmonių. Istorinėje sostinėje net šiuo metų laiku daugiau turistų nei Klaipėdoje vasarą.

Atkurkime Klaipėdos pilį. Tegul ji bus ne autentiška, bet vis tiek būtų traukos centras.

Gal kas nors papriekaištaus dėl Vokietijos šlovinimo, tačiau, kad ir kaip ten būtų, manau, jog reikia Klaipėdoje atstatyti bent porą istorinių paminklų.

Mes, nugriaudami juos, pasielgėme kaip barbarai. Gal ir patys vokiečiai padėtų sugrąžinti istoriją.

Pats elementariausias pasiūlymas – reikia turistams bent trijų gerų dviračių takų.

Pavyzdžiui, pasukę iš Kruizinių laivų terminalo į Minijos gatvę, jie pamatys ištrupėjusį šaligatvį. Užsieniečiai net nepagalvotų, jog tai – dviračių takas.

Mūsų miestas ilgas, jį sudaro trys paralelinės gatvės, todėl turėtų būti trys ilgi paraleliniai takai.

Šiandien pas mus tėra dvi kryptys: į Nidą arba į Palangą. O galėtų, pavyzdžiui, pagal Dangę nutiesti dviračių taką iki Kretingos.

Anksčiau, nuvažiavę prie Olando Kepurės, vokiečiai dviratininkai klausdavo, kur tolesnis takas? Jie nesuprasdavo, kad toliau tuo pačiu keliu Karklėje reikėdavo dalytis su automobiliais.

Mieste yra aukšto lygio dviračių takų ruožų, tačiau akivaizdu, kad jie buvo įrengti už toje vietoje kokį nors prekybos centrą stačiusios bendrovės pinigus.

Nėra čia ir dviračių takų jungčių. Turiu dviračių takų planą, gautą prieš 2–3 metus. Atrodo fantastiškai. Tačiau kada jis bus įgyvendintas, niekas nežino.

Ir apskritai, jei aš tylėsiu, kiti tylės, tada niekas ir nepajudės.


Šiame straipsnyje: KlaipėdaKlaipėdos miestas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Žinovas

Žinovas portretas
Labai teisingai žmonės sako ,gaila mūsų miesto ir jos žmonių.Visokius nevykelius žurnaliūgas ir trubačius su pionierių vadovėmis išsirenkame ir gyvename tik iš BAUDŲ . Nevykėliai užleiskit vietą išmanantiems žmonėms.Mums jūsų pažadai jau labai nusibodo,tik įsisavinate mūsų visų pinigus ,o rezultato jokio.kada tai baigsis.????

Algis

Algis portretas
Miestas ilgas, jo gatvės perkrautos transportu, jis tampa uosto priedėliu. Turi būti keičiama jo plėtros kryptis į rytus, išorinio uosto statybos projektas nutrauktas. Vidinis uostas gali plėstis į marias, išorinis uostas turi būti statomas Būtingėje. Autorius rašo tiesą apie bruku subjaurotą nei turistams nei miesto gyventojams nepraeinamu padarytą senamiestį, bet pirmiausia reikėtų pažvelgti į betonines kazarmas - blokinį naujamiestį. Seniai laikas galvoti kaip renovuoti, o dar geriau nuversti tas xruščiobas ir vietoje jų statyti modernius daugiabučius. Pirmiausia reikėtų uždrausti daugiabučių statybą visur kitur.

Bėda ta kad

Bėda ta kad portretas
šis žmogus, kaip ir daugelis kitų neturi reikiamos informacijos(vakumas žiniasklaidoje).Dėl visų šių, išvardintų str.dalykų yra šimtą kart kalbėta, rašyti raštai, vyko diskusijos ir skambėjo pažadai.Deja,dažniausiai kai prieinama prie realių veksmų, atsakomybė sumetama Vilniui, o liberiukai katri jau N metų valdo Klaipedelę, tik trina delniukus.Ir daro ką nori su savo versliuku draugeliais.Liberalai neturi idealogijos, jie yra lyg religija ar sekta.Ir kur valdo liberalai, ten į visuomenę, viešą interesą-Tfu
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Artėja svarbi valanda
  Artėja svarbi valanda

  Esame netolimos praeities liudininkai, kai savivaldybėse buvo lenktyniaujama, kas daugiau ir greičiau atleis darbuotojų ir taip esą sutaupys lėšų. ...

  3
 • Ar reikėjo keisti valgiaraščius mokyklose ir darželiuose?
  Ar reikėjo keisti valgiaraščius mokyklose ir darželiuose?

  Prasidėjus naujiems mokslo metams pakeisti mokyklinio amžiaus vaikų ir darželinukų mitybos valgiaraščiai. ...

  7
 • Uostamiesčio centre – mašinų karalystė
  Uostamiesčio centre – mašinų karalystė

  Klaipėdoje negyvenu jau 8 metus, tačiau grįžtu pasisvečiuoti į gimtąjį miestą kone kas mėnesį. Džiaugiuosi Klaipėdos atsinaujinimu, aktyvėjančiu ir iš mirties taško kylančiu gyvenimu. ...

  10
 • Pinigai į priekį, o logikos nereikia
  Pinigai į priekį, o logikos nereikia

  Kai beveik prieš metus „Lietuvos žiniose“ perskaičiau, kad šilumos vartotojai bus verčiami jungtis prie centrinio šildymo, skyriau tam nelabai daug dėmesio. O derėjo, nes dabar sukioju pirštą prie smilkinio girdėd...

  1
 • Smarvė – pietinėje uostamiesčio dalyje
  Smarvė – pietinėje uostamiesčio dalyje

  Prieš daugiau nei savaitę pietinė miesto dalis kentėjo nuo baisaus dvoko. ...

  42
 • Veto dyzeliniams automobiliams
  Veto dyzeliniams automobiliams

  Kovodama su taršių automobilių žala gamtai, valdžia ketina imtis kardinalių priemonių. Politiniuose užkulisiuose jau seniai šnabždamasi, kad veikiausiai jau netolimoje ateityje šalyje bus įvestas mokestis mašinoms. Kol &sca...

  37
 • Visa tiesa apie taršą Klaipėdos mieste
  Visa tiesa apie taršą Klaipėdos mieste

  Žmogaus veikla daugeliu atvejų sukelia įvairiausią aplinkos taršą, taip pat ir kietosiomis dalelėmis, neskirstant, ar tai pramonė, ar transportas. Laikui bėgant ir pati gamta „iškrečia“ tokių išdaigų kaip ugnikalni...

  25
 • Pakeliui į kapines – makabriškas palinkėjimas
  Pakeliui į kapines – makabriškas palinkėjimas

  Lietuvos kelininkų ir tų, kurie nusprendžia, kokius ženklus kur statyti, darbas stebina ne tik dėl abejotinos kokybės. ...

  5
 • Stebina Klaipėdos miesto tarybos nario gynėjos
  Stebina Klaipėdos miesto tarybos nario gynėjos

  Noriu pareikšti savo nuomonę apie šiuo metu labai pagarsėjusį Klaipėdos tarybos narį Viačeslavą Titovą. ...

  73
 • Ar drausti gyvūnų pasirodymus?
  Ar drausti gyvūnų pasirodymus?

  Po skandalingo "VIP" cirko pasirodymo Klaipėdoje, kai žiūrovams pagailo nustekentos ir pavargusios meškutės, tūkstančiai lietuvių pasirašė elektroninę peticiją "Už cirką be kankinamų gyvūnų". ...

  9
Daugiau straipsnių