Skauda širdį dėl Klaipėdos

Noriu, kad Lietuvos uostamiestis būtų kuo patrauklesnis turistams, su kuriais dažnai tenka tiesiogiai bendrauti.

Pats baisiausias vaizdas – griuvinėjantys svečiai akmenuotoje Teatro aikštėje. Kai moterų batų kulniukai įlįsdavo į vandens nubėgimo sistemos grotelių tarpelius, jos tiesiog krisdavo.

Pirmasis Klaipėdos valdininkų darbas – sutvarkyti šią aikštę: grindinį, baisius atsikišusius akmenis.

Jei nežino, kaip atrodo normalios aikštės, tegul nuvažiuoja į Vokietiją.

Jeigu į mūsų miestą atvyksta neįgalus turistas, judantis vežimėliu, jam čia – iškart "ragai". Jis nenuvažiuos nė nuo vieno šaligatvio. Visur – 15 cm aukščio akmeniniai borteliai.

Jei neįgalųjį stumia panašaus amžiaus pensininkas, jis negali nei užstumti, nei užkelti vežimėlio ant bortelio. Miesto centras, tačiau ne kartą teko padėti taip vargstantiems svečiams.

O kur dar tie apleisti namai centre – planuose vis "atgimstantis" "Salamandros" namas. Projektas paruoštas, tačiau pūpso vien akmenys. Taip pat "Baltijos" kino teatras, miesto nepuošiantys namai netoli Klaipėdos pilies.

Taip pat turime tvarkyti nuo centro toliau besidriekiančias Dangės krantines. Turistai, nuėję tolyn, už Jono kalnelio tilto, apsisuka ir grįžta, nes ten – "nešienautos pievos". O grįžę klausia: "Ar toliau nieko nėra?" Jie įpratę, kad prie vandens verda gyvenimas. Pas mus – laukai arba pramoninė zona.

Mes taip pat turime kuo greičiau atstatyti Klaipėdos pilį ir Jono bažnyčią. Vokiečiai, pasiėmę atvirukus su šių objektų vaizdais, klausia: "Kur pilis, kur bažnyčia?"

Sakome, jog viskas nugriauta.

Suprantu, bažnyčia, kurią atstatysime už aukas, atgims lėtai, tačiau padedant miestui darbai galėtų greičiau pajudėti.

Pažįstamas, lankęsis Trakų pilyje, sakė, jog ten vaikščioja neįsivaizduojamos minios žmonių. Istorinėje sostinėje net šiuo metų laiku daugiau turistų nei Klaipėdoje vasarą.

Atkurkime Klaipėdos pilį. Tegul ji bus ne autentiška, bet vis tiek būtų traukos centras.

Gal kas nors papriekaištaus dėl Vokietijos šlovinimo, tačiau, kad ir kaip ten būtų, manau, jog reikia Klaipėdoje atstatyti bent porą istorinių paminklų.

Mes, nugriaudami juos, pasielgėme kaip barbarai. Gal ir patys vokiečiai padėtų sugrąžinti istoriją.

Pats elementariausias pasiūlymas – reikia turistams bent trijų gerų dviračių takų.

Pavyzdžiui, pasukę iš Kruizinių laivų terminalo į Minijos gatvę, jie pamatys ištrupėjusį šaligatvį. Užsieniečiai net nepagalvotų, jog tai – dviračių takas.

Mūsų miestas ilgas, jį sudaro trys paralelinės gatvės, todėl turėtų būti trys ilgi paraleliniai takai.

Šiandien pas mus tėra dvi kryptys: į Nidą arba į Palangą. O galėtų, pavyzdžiui, pagal Dangę nutiesti dviračių taką iki Kretingos.

Anksčiau, nuvažiavę prie Olando Kepurės, vokiečiai dviratininkai klausdavo, kur tolesnis takas? Jie nesuprasdavo, kad toliau tuo pačiu keliu Karklėje reikėdavo dalytis su automobiliais.

Mieste yra aukšto lygio dviračių takų ruožų, tačiau akivaizdu, kad jie buvo įrengti už toje vietoje kokį nors prekybos centrą stačiusios bendrovės pinigus.

Nėra čia ir dviračių takų jungčių. Turiu dviračių takų planą, gautą prieš 2–3 metus. Atrodo fantastiškai. Tačiau kada jis bus įgyvendintas, niekas nežino.

Ir apskritai, jei aš tylėsiu, kiti tylės, tada niekas ir nepajudės.


Šiame straipsnyje: KlaipėdaKlaipėdos miestas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Žinovas

Žinovas portretas
Labai teisingai žmonės sako ,gaila mūsų miesto ir jos žmonių.Visokius nevykelius žurnaliūgas ir trubačius su pionierių vadovėmis išsirenkame ir gyvename tik iš BAUDŲ . Nevykėliai užleiskit vietą išmanantiems žmonėms.Mums jūsų pažadai jau labai nusibodo,tik įsisavinate mūsų visų pinigus ,o rezultato jokio.kada tai baigsis.????

Algis

Algis portretas
Miestas ilgas, jo gatvės perkrautos transportu, jis tampa uosto priedėliu. Turi būti keičiama jo plėtros kryptis į rytus, išorinio uosto statybos projektas nutrauktas. Vidinis uostas gali plėstis į marias, išorinis uostas turi būti statomas Būtingėje. Autorius rašo tiesą apie bruku subjaurotą nei turistams nei miesto gyventojams nepraeinamu padarytą senamiestį, bet pirmiausia reikėtų pažvelgti į betonines kazarmas - blokinį naujamiestį. Seniai laikas galvoti kaip renovuoti, o dar geriau nuversti tas xruščiobas ir vietoje jų statyti modernius daugiabučius. Pirmiausia reikėtų uždrausti daugiabučių statybą visur kitur.

Bėda ta kad

Bėda ta kad portretas
šis žmogus, kaip ir daugelis kitų neturi reikiamos informacijos(vakumas žiniasklaidoje).Dėl visų šių, išvardintų str.dalykų yra šimtą kart kalbėta, rašyti raštai, vyko diskusijos ir skambėjo pažadai.Deja,dažniausiai kai prieinama prie realių veksmų, atsakomybė sumetama Vilniui, o liberiukai katri jau N metų valdo Klaipedelę, tik trina delniukus.Ir daro ką nori su savo versliuku draugeliais.Liberalai neturi idealogijos, jie yra lyg religija ar sekta.Ir kur valdo liberalai, ten į visuomenę, viešą interesą-Tfu
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Gyvename ne konclageryje
  Gyvename ne konclageryje

  Perskaičiau vienos klaipėdietės nuomonę apie anglų kalbos vartojimą Lietuvoje ir apėmė siaubas ("Pizza" kelia asociacijas", "Klaipėda", 2018 02 06). ...

  3
 • Tik kliudo susitvarkyti
  Tik kliudo susitvarkyti

  Miesto valdžia prakalbo apie į važiuojamąją dalį išsikišusio pastato Naujojoje Uosto gatvėje paėmimą visuomenės poreikiams ir nugriovimą. ...

  6
 • 2018-uosius pradedant
  2018-uosius pradedant

  Pokalbis su Europos Parlamento nare dr. Laima Andrikiene. ...

 • Persijos pavasario aušra?
  Persijos pavasario aušra?

  2018-ieji prasidėjo linksmai. Viename iš trijų tradicinių vertybių ir dvasingumo bastionų, Irane (kiti du – Rusija ir Šiaurės Korėja), kilo protestai. Praėjusių metų gruodžio 28-ąją Irane esančiame Marshhado mieste prasidėjo ...

  8
 • Eglės nuomos kaina stebina klaipėdiečius
  Eglės nuomos kaina stebina klaipėdiečius

  Nebe pirmus metus Klaipėda turi dvi eglutes. Nežinia, kuri jų pagrindinė, bet faktas, kad viena nuo kitos gerokai skiriasi. Jau tapo tradicija, kad prie Dramos teatro pastatoma gyva eglė, o Atgimimo aikštę puošia dirbtinė. ...

  43
 • Kaip svarbu būti rimtam
  Kaip svarbu būti rimtam

  Advento laikas, kaip visada, užklumpa žmones nepasiruošusius. Krikščionybė reikalauja šiuo metu pamiršti linksmybes ir susikaupus laukti Jėzaus gimimo, o kita religija – marksizmas verčia burnoti apie vartotojiško...

  4
 • Klaipėdiečiai apie tvarką vaistinėse: tai – absurdas
  Klaipėdiečiai apie tvarką vaistinėse: tai – absurdas

  Vaistų karštinė pasiekė ir pajūrį. Anksčiau be receptų vaistinėse reikiamų medikamentų galėję įsigyti klaipėdiečiai netveria pykčiu apsilankę pas vaistininkus. Pasikeitusia tvarka piktinasi ne tik gyventojai, bet ir medikai, kurie jau...

  34
 • Taip ir toliau, pone prezidente
  Taip ir toliau, pone prezidente

  Lygiai prieš metus pasaulis su nerimu laukė momento, kada paaiškės svarbiausia ketverių metų intriga – kas taps Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu. Kaip žinome, JAV prezidento pareigos – rimtas darbas, reikalaujantis milži...

  10
 • Kapai – ne vieta lenktynėms
  Kapai – ne vieta lenktynėms

  Buvo Vėlinės. Visi, ir lietuviai, ir rusai, ir kitų tautybių klaipėdiečiai važiavome į kapines ir visi statėme žvakeles ant kapų. ...

  5
 • Inkubatorius vardu Chealsea
  Inkubatorius vardu Chealsea

  Kartais susidaro įspūdis, jog kai kurie pastatai yra ne vien žmogaus poreikiams sukurti statiniai, o tarsi savarankiški individai, gyvenantys savo gyvenimus. Jeigu jie mokėtų kalbėti, daug įdomaus pasakotų. Tačiau kai kuriems iš jų nere...

  10
Daugiau straipsnių