Ar V. Putinas pasirinko ne tą favoritą Prancūzijos prezidento rinkimuose?

Apskelbė „turtingo lobisto gėjaus statytiniu“

Praėjusią vasarą Rusijos finansinė parama Prancūzijos dešiniesiems populistams vis dėlto nutrūko, kreditoriui praradus teisę toliau vykdyti veiklą, tad „Nacionaliniam frontui“ teko ieškotis naujų finansavimo šaltinių. Lapkričio mėnesį, kai F. Fillonas tapo pagrindiniu Respublikonų partijos kandidatu, V. Putinas staiga ėmė šlietis prie pastarojo, kruopščiai surežisuotame pokalbyje žurnalistams tvirtindamas, kad jųdviejų santykiai – labai geri.

Pasak A. Kortunovo, sprendimas pereiti nuo M. Le Pen prie F. Fillono buvo gerai apgalvotas ėjimas, kuriuo Rusija tikėjosi pasiekti savo tikslų, nerizikuodama patirti kokių nors politinių ir ekonominių nemalonumų dėl to, kad remia kandidatą, kuris nebenori Prancūzijoje matyti euro.

„Jei sistema nėra beviltiška ir su ja dar galima dirbti, tuomet, žinoma, dėmesys paraštėse veikiančioms politinėms jėgoms duotų priešingų rezultatų“, – sakė A. Kortunovas.

Po to, kai praėjusį mėnesį E. Macrono reitingai sparčiai išaugo, Rusijos valstybinė naujienų agentūra „Sputnik“ paskelbė interviu su E. Macrono kritiku, įtarinėjančiu politiką esant JAV agentu ir „labai turtingo lobisto gėjaus“ statytiniu.

Kremlius oficialiai įspėtas nesikišti

E. Macrono įsteigto judėjimo „En Marche!“ atstovas po savaitės apkaltino Rusiją siekiant sužlugdyti šio politiko kampaniją kibernetiniais išpuoliais ir klaidingomis žiniomis. Tai paskatino Prancūzijos užsienio reikalų ministeriją griežtai įspėti Kremlių nesikišti į rinkimų procesą.

Rusija vis dar turi vilties, kad prorusiškos politinės jėgos įtaką Prancūzijoje vis dėlto išlaikys. Taip viltis ją skatina tai, kad, kaip rodo apklausos, E. Macronui surinkti sau palankios daugumos parlamente greičiausiai nepavyks, rašoma straipsnyje.

„Viską statyti ant vieno kandidato reiškia politiką suprasti primityviai, – sakė O. Morozovas. – Kontaktų su E. Macronu yra, kaip jų yra ir su kitais kandidatais.“

Po ketvirtadienį Berlyne įvykusio susitikimo su A. Merkel E. Macronas žurnalistams teigė, kad apie Rusiją jiedu esą nekalbėjo.

F. Filloną užklupę teisiniai sunkumai pasirodė esantys dar didesni, tyrėjams pradėjus domėtis anksčiau laikyto paslaptyje, o dabar „Le Monde“ jau įvardyto asmens – teisininko Roberto Bourgi – jam dovanotais prabangiais kostiumais. Remiantis bendrovės „Odoxa“ atliktos naujos apklausos duomenimis, 89 proc. prancūzų mano, kad F. Fillonas nėra sąžiningas.

Praėjusią savaitę Maskvoje lankėsi grupė Rusijai draugystę puoselėjančių teisininkų – jų tikslas buvo aptarti galimą sankcijų Rusijai panaikinimą ir ryšių atnaujinimą. Jų lyderis, F. Fillono partijos narys Thierry Mariani, nepaisydamas valdžios įspėjimų, dukart lankėsi Kryme.

Pasak ilgamečio Paryžiuje dirbusio Rusijos diplomato Jurijaus Rubinskio, Kremliui nelieka nieko daugiau, kaip tik ramiai atsisėsti ir laukti. „Šie rinkimai pasirodė esantys labiausiai nenuspėjami, – sakė jis. – Rusija gali tik stebėti iš tolo.“

Agentūros „OpinionWay“ atliktos apklausos duomenimis, balandžio 23 d. pirmajame rinkimų ture M. Le Pen surinktų 28 proc., E. Macronas – 25 proc., o gegužės 7 d. antrajame ture E. Macronas užsitikrintų 59 proc. rinkėjų balsų. Pirmajame ture F. Fillonui paramą išreikštų 20 proc. rinkėjų, o tai reiškia, kad jam rinkimai tuo ir baigtųsi.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Pastebėjimas

Pastebėjimas portretas
Dar nė vakaras.

pypenas

pypenas portretas
Ir vėl bus kalti rusų hakeriai.....???

PUTINAS IR GRYBAUSKAITĘ LIETUVAI PAKIŠO....

PUTINAS IR GRYBAUSKAITĘ LIETUVAI PAKIŠO.... portretas
O aš galvoju - ko tie lietuviai taip loja ant Rusijos?...Pasirodo, negali dovanoti Putinui už tokią "dovanėlę"....kad šiandien reikia bėgti iš to "rojaus"...
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių