Britanijos konservatoriai pripažįsta: veikiausiai suvaržyti imigracijos nepavyks

Didžiosios Britanijos premjero Davido Camerono (Deivido Kamerono) Konservatorių partija sekmadienį pripažino, kad jiems tikriausiai nepavyks tesėti pažado sumažinti atvykstančių imigrantų skaičių „dešimtimis tūkstančių“, o tai tikriausiai sumažins jų galimybes būti perrinktiems ateinančiais metais.

Imigracija tapo didžiausią nerimą rinkėjams keliančiu klausimu prieš 2015 metais vyksiančius visuotinius rinkimus, kai Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partija (UKIP), pasisakanti už atvykėlių skaičiaus ribojimą ir pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES), gegužę laimėjo Europos Parlamento rinkimus Britanijoje, o vėliau užsitikrino dvi vietas nacionaliniame parlamente.

D.Camerono partija žadėjo iki ateinančių metų gegužę vyksiančių parlamento rinkimų sumažinti bendrą atvykstančių imigrantų skaičių dešimtimis tūkstančių. Tačiau per metus iki 2014-ųjų kovo atvykėlių skaičius išaugo iki 243 tūkst., o naujausi duomenys, kurie bus paskelbti šią savaitę, tikriausiai parodys, kad šis skaičius didėja, o ne mažėja.

„Aišku, mažai tikėtina, kad pasieksime (atvykstančių imigrantų skaičiaus sumažėjimą) dešimtimis tūkstančių iki šio parlamento (darbo) pabaigos“, – sekmadienį sakė vidaus reikalų sekretorė Theresa May (Teresa Mei).

„Kodėl? Todėl, kad stebime didėjantį iš visos Europos atvykstančių žmonių skaičių – iš dalies dėl to, kad mūsų ekonomikai sekasi geriau“, – ji sakė BBC televizijos laidų vedėjui Andrew Marrui (Endriui Marui).

Nors ministrė konstatavo akivaizdų faktą, Th.May, kuri laikoma potencialia pretendente pakeisti D.Cameroną, komentarai yra reikšmingi, nes jos partija iki šiol nebuvo linkusi pripažinti savo nesėkmės rinkimams itin reikšmingoje srityje.

Baimindamasis, kad UKIP atims dalį dešiniojo elektorato balsų ir sukels problemų perrinkimo siekiantiems konservatoriams, D.Cameronas, vadovaujantis koalicijai su centristine Liberalų demokratų partija, sugriežtino savo retoriką imigracijos atžvilgiu ir ėmėsi santūrių priemonių ją apriboti.

Šis klausimas yra susietas su Britanijos ateitimi Europos Sąjungoje. D.Cameronas yra pažadėjęs iš naujo derėtis dėl Londono ryšių su ES, jeigu būtų perrinktas, o 2017 metais – surengti referendumą dėl šalies narystės Bendrijoje.

Premjeras sakė, kad tokiose derybose siektų Briuselio sutikimo, kad Britanija galėtų apriboti įsileidžiamų migrantų iš ES skaičių. Tačiau toks žingsnis atrodo visiškai nepriimtinas kai kuriems ES lyderiams, kurie sako, kad bloko taisyklės dėl laisvo darbo jėgos judėjimo jokiu būdu negali būti keičiamos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių