Buvęs karininkas atmetė pasiūlymą dirbti D. Trumpo administracijoje

  • Teksto dydis:

Tarnybą baigęs JAV karinių jūrų pajėgų admirolas Robertas Harwardas (Robertas Harvardas) atmetė prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) pasiūlymą užimti nacionalinio saugumo patarėjo postą, ketvirtadienį pranešė Amerikos žiniasklaida.

R.Harwardui nesutikus priimti šių pareigų D.Trumpo administracija kol kas neturi pamainos Michaelui Flynnui (Maiklui Flinui), priverstam atsistatydinti anksčiau šią savaitę, kilus skandalui dėl fakto, kad jis telefonu aptarinėjo politikos reikalus su Rusijos pareigūnais dar prieš naujojo prezidento inauguraciją.

Oficialiai R.Harwardas šių pareigūnų atsisakė dėl savo šeimyninių ir finansinių įsipareigojimų.

Tačiau kelios JAV žiniasklaidos priemonės, tarp jų televizija CNN ir portalas „Politico“, ketvirtadienį vakare pranešė, jog R.Harwardui nepatiko, kad jis negavo jokių garantijų, jog saugumo politikai vadovaus Nacionalinio saugumo taryba, o ne D.Trumpo politiniai patarėjai.

Televizijos CNN paskelbtame pranešime R.Harwardas nurodė atmetęs šį darbo pasiūlymą, nes jis „negalįs prisiimti tokio įsipareigojimo“.

„Šis darbas reikalauja sutelkti dėmesį ir įsipareigoti 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę, kad būtų tinkamai atliekamas. Šiuo metu negaliu prisiimti tokio įsipareigojimo“, – sakoma pranešime.

Išėjęs į atsargą jis sakė sulaukęs galimybės „imtis finansinių ir šeimos reikalų, kurie būtų iššūkis dirbant šiame poste“.

Vienas neįvardintas R.Harwardo draugas CNN sakė, kad šio posto kandidatas atsisakė dėl Baltuosiuose rūmuose tvyrančio chaoso. Tuo tarpu „Washington Post“ nurodė, kad iš dalies jo sprendimą nulėmė tikimybė, jog jis nebūtų galėjęs pats pasirinkti savo darbuotojų komandos.

Veiksmo žmogus

60 metų R.Harwardas didžiąją dalį savo karinės tarnybos praleido karinio laivyno specialiosiose pajėgose (SEAL) ir vadovavo šių pajėgų 3-iajam būriui, kuris skirtas operacijoms Artimuosiuose Rytuose.

Per savo karjerą R.Harwardas taip pat artimai bendradarbiavo su jūrų pėstininkų dimisijos generolu Jamesu Mattisu (Džeimsu Matisu), dabartiniu gynybos sekretoriumi.

2001 metais Afganistane ir 2002 metų pradžioje Irake jis vadovavo specialiųjų operacijų grupėms „Special Warfare“. Po metų jis jau dirbo Nacionalinio saugumo taryboje, prezidento George'o W.Busho (Džordžo V.Bušo) administracijoje, o 2005 metais buvo perkeltas į Nacionalinį kovos su terorizmu centrą.

Nuo 2011 iki dimisijos 2013 metais R.Harwardas buvo JAV centrinio štabo vado pavaduotojas, atsakingas už JAV karines operacijas Artimuosiuose Rytuose ir Afganistane.

Baigęs karinę tarnybą R.Harwardas tapo gynybos pramonės milžinės „Lockheed Martin“ atstovu Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir kartais pasisakydavo per ABS televiziją kaip kariuomenės ekspertas.

Kietas vyrukas skusta galva, kuris paauglystę praleido Irane ir kalba farsi kalba, daugelio buvo laikomas patikimesniu už kontroversiškąjį M.Flynną.

R.Harwardo neigiamas atsakymas vainikavo neramią dieną 70-mečiui JAV prezidentui, kuris anksčiau ketvirtadienį smerkė jį kritikuojančią žiniasklaidą ir politikus per 1 val. 16 min. trukusią spaudos konferenciją įvairiomis temomis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių