D. Britanijoje gyvenantiems ES piliečiams skirta „linksma“ žinutė sulaukė kritikos

  • Teksto dydis:

Didžiosios Britanijos vidaus reikalų ministerija penktadienį buvo sukritikuota, kad pasirinko netinkamą laiką ir toną, tuojau po Kalėdų socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbusi „linksmą“ žinutę Europos Sąjungos šalių piliečiams, jog po „Brexit“ jiems reikės prašyti leidimo pasilikti šalyje.

„Manome, kad priminimas per Kalėdas apie „būtinybę pateikti prašymą“, norint pasilikti šalyje, kurią vadiname savo namais... bus sutiktas gana blogai visoje Jungtinėje Karalystėje. Blogai pasirinktas laikas, @UKhomeoffice“, – parašė Britanijoje gyvenantiems ES piliečiams atstovaujanti grupė „the3Million“ socialiniame tinkle.

ES piliečiai, norintys pasilikti Britanijoje,iki 2021 metų birželio 30 dienos turės pateikti prašymą ir sumokėti po 65 svarus (72 eurų) už kiekvieną 16 metų ir vyresnį asmenį arba po 32,5 svaro už vaikus, jaunesnius nei 16 metų.

Pagal šią schemą, kuri dabar yra bandoma, jiems reikės pateikti tapatybę patvirtinančius dokumentus, įrodyti gyvenamąją vietą. Taip pat bus patikrinti duomenys apie prašymą teikiančių asmenų teistumą.

ES valstybių piliečiai, gyvenantys Britanijoje penkerius metus ir ilgiau, galės prašyti „nuolatinio gyventojo“ (settled) statuso.

Gyvenę Britanijoje trumpiau nei penkerius metus asmenys galės prašyti „nenuolatinio gyventojo“ (pre-settled) statuso ir gauti nuolatinio gyventojo statusą, išgyvenę šalyje penkerius metus.

Didžioji Britanija dar nepaskelbė savo išsamių pasiūlymų dėl ES valstybių piliečių migracijos į JK po „Brexit“.

Leiboristų partijos parlamentarė Stella Creasy (Stela Krisi) sukritikavo reikalavimą ES piliečiams prašyti leidimo gyventi šalyje.

„ES draugai ir kaimynai – jūs nusipelnėte kur kas daugiau. JK – būk geresnė“, – parašė ji socialiniame tinkle „Twitter“.

„Vyriausybė paskelbė linksmą Kalėdų žinutę: „Brexit“ reiškia, kad mes norime, jog jūs sumokėtumėte, kad galėtumėte gyventi šalyje, tapusioje jūsų namais“, - pridūrė S. Creasy.

Liberalų demokratų atstovas parlamente Edas Davey (Edas Deivis), kurio partija pasisako už JK pasilikimą ES, pridūrė: „Brexit“ palaikantys parlamentarai turi iš gėdos nuleisti galvas“.

„Pažiūrėkite, ką darote su milijonais savo gyventojų, kurie daug metų gyveno ir dirbo šalyje“, – stebėjosi jis.

Fraseris Nelsonas (Freizeris Nelsonas) iš žurnalo „Spectator“ parašė, kad Vidaus reikalų ministerijos žinutė buvo „grėsminga“ ir „gana bjauri“.

„Pati mintis, kad norėdami „pasilikti gyventi“ Britanijoje turite pateikti prašymą – o ne registruotis – yra neatleistina“, – parašė jis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
EGZOTIKA: "Manome, kad priminimas per Kalėdas apie „būtinybę pateikti prašymą“, norint pasilikti šalyje, kurią vadiname savo namais... bus sutiktas gana blogai visoje Jungtinėje Karalystėje" - kažkas (nelegaliai papuolę?) tą svetimą šalį UŽSIMANĖ vadinti 'savo namais' ir PYKSTA kad tikrieji gyventojai paprašė BENT prašymą parašyt.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių