D. Trumpas pripažins Jeruzalę Izraelio sostine

 • Teksto dydis:

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) trečiadienį pripažins Jeruzalę Izraelio sostine ir užbaigs dešimtmečius Amerikos vykdytą atsargią politiką, nepaisydamas rūsčių perspėjimų, kad gali būti padaryta istorinė klaida ir pakurstytas smurtas Artimuosiuose Rytuose.

Vienas aukšto rango administracijos pareigūnas sakė, kad D. Trumpas šį istorinį pareiškimą paskelbs iš Baltųjų rūmų 13 val. vietos (20 val. Lietuvos) laiku, nors Amerikos sąjungininkai tame regione ir pasaulyje ragino jį to nedaryti.

„Jis pasakys, kad Jungtinių Valstijų vyriausybė pripažįsta Jeruzalę esant Izraelio sostine“, – sakė pareigūnas, pageidavęs neviešinti jo vardo.

„Ji tai vertina kaip tikrovės – tiek istorinės, tiek šiuolaikinės – pripažinimą“, – pridūrė šaltinis.

D. Trumpas ketina dar labiau įsitraukti į šimtmečius besitęsiantį ginčą tarp žydų, musulmonų ir krikščionių: prezidentas įsakys ruoštis perkelti JAV ambasadą iš Tel Avivo į Jeruzalę.

„Reikės laiko rasti vietai, išspręsti saugumo klausimams, suprojektuoti naują objektą, skirti lėšų naujam objektui ir jį pastatyti“, – aiškino pareigūnas. Jo pareiškimas rodo, kad šis žingsnis nebus atliktas artimiausiu laiku.

„Tam reikės kelerių metų, o ne mėnesių; tam reikės laiko“, – pabrėžė šaltinis.

Jeruzalės statusas yra vienas opiausių Izraelio ir palestiniečių konflikto klausimų. Abi pusės laiko šį miestą savo sostine, o laukiamas D. Trumpo pareiškimas jau dabar kursto įtampą šiame neramiame regione.

Per virtinę pokalbių telefonu šio žingsnio išvakarėse Saudo Arabijos, Egipto, Jordanijos, Europos Sąjungos, Prancūzijos, Vokietijos ir Turkijos lyderiai perspėjo D. Trumpą to nedaryti.

Iranas netoleruos Jeruzalės „išniekinimo“

Irano prezidentas Hassanas Rouhani (Hasanas Rouhanis) trečiadienį griežtai sukritikavo JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) planą pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine ir sakė, kad tai nebus toleruojama.

Iranas „netoleruos islamo šventenybių išniekinimo“, sakė jis ir pridūrė: „Musulmonai turi vieningai stoti prieš šį didelį sąmokslą.“

H. Rouhani kalbėjo per islamiškų šalių pareigūnų ir kitų figūrų susitikimą Teherane, kur kaip tik vyksta musulmonų vienybės propagavimo renginiai minint pranašo Muhammado (Muhamado) gimimo metines.

Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei (Alis Chamenėjus) šioje konferencijoje kalbėjo anksčiau. Jis sakė, kad JAV sprendimas pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine yra desperatiškas veiksmas, kylantis iš „jų paralyžiaus ir nekompetencijos“.

„Islamo pasaulis neabejotinai priešinsis šiam sąmokslui ir sionistai gaus didelį smūgį, ... o brangi Palestina bus išvaduota“, – sakė A. Khamenei.

Popiežius gina Jeruzalės status quo

Popiežius Pranciškus trečiadienį, likus kelioms valandoms iki JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) pareiškimo dėl Jeruzalės, gynė šio miesto status quo.

„Negaliu nutildyti savo didelio susirūpinimo dėl pastarosiomis dienomis susiklosčiusios padėties. Tuo pat metu tvirtai raginu visus gerbti šio miesto status quo pagal atitinkamas Jungtinių Tautų rezoliucijas“, – per savaitinį kreipimąsi sakė popiežius.

Antradienį pontifikas telefonu kalbėjosi su palestiniečių prezidentu Mahmudu Abbasu (Mahmudu Abasu), nurodė Vatikanas, bet plačiau nekomentavo.

„Jeruzalė yra unikalus miestas, šventas žydams, krikščionims ir musulmonams“, – sakė Pranciškus ir pridūrė, kad Jeruzalėje yra vietų, šventų visų šių trijų monoteistinių religijų išpažinėjams.

Jeruzalė, pasak popiežiaus, turi „specialų pašaukimą taikai“.

„Meldžiu Dievo, kad ši tapatybė būtų išsaugota ir sustiprinta – dėl Šventosios Žemės, Artimųjų Rytų ir viso pasaulio – ir kad nugalėtų išmintis bei apdairumas“, – sakė jis.

Pontifikas pridūrė, kad išsaugoti esamą padėtį yra svarbu, norint „išvengti naujų įtampos elementų ir šiaip nepastoviame pasaulyje, kankinamame daugybės žiaurių konfliktų“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Danas

Danas portretas
Cekai pripazino Jeruzale Izraelio sostine. O kur Lietuva? Laukia Briuselio kopustgalviu leidimo? O Lietuvos ministeris nesusilaike ir nusisnekejo. Verciau patyletu...

faktas

faktas portretas
MALACIUS! VYRAS su kiausiais. neissigando arabu. ir be jo pripazinimo - Jeruzale buvo zydu valstybes sostine! balestinieciai net du kartus praziopsuojo Jeruzale. gal dabar pamokins juos spresti greitai, o ne pasikliauti laiko principu... laikas veikia jiems i blogaja puse. faktas.

NA NA

NA  NA portretas
žydai savo jeruzales kūrė visur , kur buvo galima lengvai prisiplėšti ir žudyti tos valstybės gyventojus ,_______nedaug trūko ,prieš antrąjį pasaulinį karą ,Lietuvoje tai pat žydai nutarė kurti savo mažąją jeruzalę ,bet susipriešine tarpusavyje žydai įskėlė karo liepsnas {rusai ir vokiečiai vienas kitą puolė } komunizmas prieš nacionalizmą, abiejose pusėse buvo žydai ,______PO KARO ŽYDAI ,KAIP PO GEROS JAVAPJŪTĖS ,ĮŠSTŪmė Palestiniečius ir sukūrė savo valstybę ,kurią dabar apginklavo amerikiečiai ir grasina pasauliui ,,,,sėkmės klajokliams apsiraminti ,,,,
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių