Dėl „kišimosi“ ir šnipinėjimo Jungtinė Karalystė iškvietė Kinijos ambasadorių

Antradienį Jungtinės Karalystės vyriausybė pranešė iškvietusi Kinijos ambasadorių Zheng Zeguangą - kitą dieną, kai trims žmonėms buvo pateikti kaltinimai naujausioje su Pekinu susijusioje įtariamo šnipinėjimo byloje.

Užsienio reikalų ministerija „nedviprasmiškai pareiškė, kad pastarojo meto Kinijos elgesio modelis prieš JK, įskaitant kibernetines atakas, pranešimus apie šnipinėjimo ryšius ir premijų skyrimą, yra nepriimtinas“, sakė atstovas spaudai.

Pirmadienį pranešta, kad trys asmenys apkaltinti pagalba Honkongo žvalgybos tarnybai. Vėliau 38 metų Chi Leung Wai, 37 metų Matthew Trickettas ir 63 metų Chung Biu Yuenas, visi iš Pietryčių Anglijos, buvo paleisti už užstatą.

Honkongo vyriausybės pranešime teigiama, kad vienas iš trijų kaltinamųjų yra jos prekybos biuro Londone vadovas.

Ministro pirmininko Rishi Sunako biuras Dauning Stryte pavadino kaltinimus „keliančiais labai didelį susirūpinimą“. Tačiau Kinijos užsienio reikalų komisaras Honkonge „griežtai pasmerkė“ JK už „kurpiamus kaltinimus“ ir „piktybišką ketinimą kištis“ į Honkongo reikalus. Jo biuras perspėjo, kad Didžioji Britanija sulauks „ryžtingo ir tvirto Kinijos atsako“.

Praėjusį mėnesį du vyrai, vienas jų dirbo JK parlamente, buvo apkaltinti šnipinėjimu Kinijai, jie bus teisiami kitais metais.

JK žvalgybos, saugumo ir kibernetinės agentūros GCHQ vadovė antradienį perspėjo, kad Kinija kelia „realų ir vis didėjantį kibernetinį pavojų“. Pasak jos, Kinija sukūrė pažangų kibernetinių galimybių rinkinį ir naudojasi turima komercine įsilaužimo įranga ir duomenimis. GCHQ direktorė Anne Keast-Butler per kibernetinių grėsmių konferenciją Birmingeme sakė, kad „prievartiniais ir destabilizuojančiais veiksmais KLR (Kinijos Liaudies Respublika) kelia didelį pavojų tarptautinėms normoms ir vertybėms“. Dabar jos agentūra daugiausia išteklių skiria Kinijai, pridūrė ji.  

JK be užuolankų pasisakė apie Honkongo vyriausybės naują nacionalinio saugumo įstatymą, jį vertina kaip pažeidžiantį šios teritorijos teises ir laisves, ne kartą pasmerkė elgesį su demokratijos šalininkais buvusioje Didžiosios Britanijos kolonijoje, taip pat pradėjo išduoti vizas Honkongo gyventojams atvykti į JK. Dėl to šalis tapo disidentų prieglobsčiu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Matom

Matom portretas
Blogoji kitajcu puse
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių