FTB vadovas patvirtino: vyksta tyrimas dėl Rusijos kišimosi į JAV rinkimus

 • Teksto dydis:

JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorius Jamesas Comey (Džeimsas Komis) pirmadienį pirmą kartą patvirtino, kad biuras atlieka tyrimą dėl Rusijos kišimosi į praėjusių metų prezidento rinkimus, ypač Maskvos galimą slaptą susitarimą su prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) rinkimų kampanijos komanda.

FTB „tiria Rusijos vyriausybės bandymus kištis į 2016 metų prezidento rinkimus, – sakė J.Comey Atstovų rūmų žvalgybos komitete. –  Taip pat ir su Trumpo kampanija susijusių asmenų bet kokių ryšių su Rusijos vyriausybe pobūdį, ir ar būta bet kokio bendradarbiavimo tarp kampanijos (komandos) ir Rusijos“, – kalbėjo jis.

J.Comey šiuo atviravimu patvirtino seniai kartojamus pranešimus, kad Federalinis tyrimų biuras (FTB) tiria kaltinimus, jog stulbinančiai D.Trumpo pergalei rinkimuose prieš Hillary Clinton (Hilari Klinton) pernai lapkritį padėjo rusų kišimasis.

JAV žvalgybos tarnybų vadovai sausį sakė esą įsitikinę, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra prisidėjęs prie tų pastangų.

Tačiau tada jie nekomentavo, ar tiriami ryšiai tarp D.Trumpo komandos ir Rusijos pareigūnų.

Respublikonas komiteto pirmininkas Devinas Nunesas (Devinas Njunzas) pradėdamas pirmadienio posėdį, pirmąjį šiuo klausimu, pasakė, kad komitetas „šiuo metu nėra matęs įrodymų apie bet kurios bendrovės pareigūnų konspiraciją su rusų agentais“.

Tačiau demokratas Adamas Schiffas (Adamas Šifas), komiteto vicepirmininkas, atskleidė detalų ryšių ir bendravimų tarp D.Trumpo komandos ir Rusijos sąrašą.

„Ar gali būti, kad visi šie įvykiai ir pranešimai yra visiškai nesusiję ir tai – nieko daugiau, tik visiškai atsitiktinis sutapimas? Taip, gali būti“, – sakė jis.

„Tačiau taip pat gali būti, net daugiau negu gali, kad jie nėra atsitiktiniai, nėra atskirti ar nesusiję, ir kad rusai panaudojo tokius pačius metodus JAV asmenims papirkti, kaip jie daro Europoje ir bet kur kitur“, – pridūrė A.Schiffas.

D. Trumpo kaltinimai B. Obamai nepatvirtinti

JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorius Jamesas Comey (Džeimsas Komis) pirmadienį paneigė skandalingą, nepatvirtintą Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) kaltinimą savo pirmtakui viename socialiniame tinkle, esą Barackas Obama (Barakas Obama) per praėjusių metų rinkimų kampaniją klausėsi jo telefoninių pokalbių Niujorke esančiame dangoraižyje „Trump Tower“.

„Su visa pagarba prezidento pranešimams tviteryje apie įtariamą jo pokalbių klausymąsi, kuris neva buvo atliekamas buvusios administracijos nurodymu, aš neturiu informacijos šiems pranešimams patvirtinti“, – J.Comey sakė kalbėdamas Atstovų rūmų Žvalgybos komiteto posėdyje.

Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) vadovas Mike'as Rogersas (Maikas Rodžersas) taip pat griežtai atmetė šiuos D.Trumpo administracijos ne kartą kartotus kaltinimus, esą NSA paprašė Didžiosios Britanijos žvalgybos agentūros GCHQ šnipinėti JAV prezidentą.

„Tai akivaizdžiai prieštarautų penkių akių susitarimui, kuris galioja dešimtmečius“, – sakė M.Rogersas, kalbėdamas apie penkių šalių – Australijos, Britanijos, JAV, Kanados, Naujosios Zelandijos žvalgybų bendradarbiavimą.

D.Trumpas kovo 4-ąją tviteryje išliejo pyktį ant savo pirmtako. Jis pareiškė, kad B.Obama nurodė klausytis telefoninių pokalbių Niujorko dangoraižyje, kuriame gyvena D.Trumpas su šeima ir yra įsikūrusi jo verslo imperijos būstinė.

„Siaubinga! Ką tik išsiaiškinau, kad B.Obama prieš pat mano pergalę (rinkimuose) klausėsi mano telefoninių pokalbių „Trump Tower“ . Nieko nesužinojo. Tai makartizmas!“ – rašė D.Trumpas tviteryje.

Praėjusį penktadienį D.Trumpas vėl pakartojo savo kaltinimą, atmesdamas ir respublikonų, ir demokratų raginimą atsiimti tuos kaltinimus ir atsiprašyti.

D. Trumpo administracija: nėra įrodymų

Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracija pirmadienį pareiškė, kad „niekas nepasikeitė“ po Federalinio tyrimų biuro pranešimo apie vykdomą tyrimą dėl rinkimų komandos įtariamų ryšių su Rusija.

„NĖRA ĮRODYMŲ apie Trumpo ir Rusijos sąmokslą ir NĖRA ĮRODYMŲ apie Trumpo ir Rusijos skandalą“, – paskelbė aukšto rango administracijos pareigūnas pareiškime raštu netrukus po FTB direktoriaus Jameso Comey (Džeimso Komio) liudijimo Kongreso komitete.

„Raganų medžioklė“

JAV žvalgybos agentūros sausį atliko neįprastą žingsnį, viešai paskelbusios išvadą, jog Rusijai dirbę programišiai įsilaužė į įtakingų demokratų elektroninio pašto sistemas ir nutekino jų kandidatei Hillary Clinton (Hilari Klinton) nepalankius dokumentus, kad būtų sumažinti jos šansai įveikti D. Trumpą.

Nuo tada viešojoje erdvėje netyla svarstymai, ar T. Trumpas ir jo aplinka galėjo kažkokiu būdu bendrininkauti su Rusija.

Kongreso komisija kol kas nerado jokių įrodymų, kad D. Trumpo rinkimų kampanijos atstovai buvo susimokę su Rusija, sekmadienį nurodė jos pirmininkas.

Remiantis „visa informacija, kurią gavau iki šio ryto, nėra jokių D. Trumpo komandos ir Maskvos bendrininkavimo įrodymų“, sakė Atstovų Rūmų Žvalgybos komiteto pirmininkas Devinas Nunesas (Devinas Nunjesas) televizijai „Fox News“.

„Ar buvo klausomasi telefoninių pokalbių „Trump Tower“? Ne, niekada. Informacija, kurią gavome penktadienį, toliau skatina mus daryti tokią išvadą“, – sakė D. Nunesas.

Maskva griežtai paneigė savo sąsajas su kibernetiniais įsilaužimais. D.Trumpas savo ruožtu pasmerkė ažiotažą dėl jo galimų ryšių su Rusija, pavadinęs tai „raganų medžiokle“.

Pirmadienio klausymuose bus paliesta dar viena didžiulį ažiotažą kelianti tema: jokiais įrodymais nepagrįsti D. Trumpo kaltinimai, esą B. Obamos administracija prezidento rinkimų kampanijos metu klausėsi jo telefoninių pokalbių Niujorke esančiame dangoraižyje „Trumpo Tower“.

D. Trumpas kovo 4 d. socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad B.Obama „pasiklausė“ jo pokalbių telefonu“. Šis kaltinimas sukėlė politinę audrą JAV sostinėje.

Dėl numanomo Rusijos kišimosi į rinkimų kampaniją tyrimus pradėjo net kelios Kongreso komisijos, įskaitant Atstovų Rūmų ir Senato Žvalgybos komitetus, kurie prižiūri visų 17-os šalies žvalgybos agentūrų veiklą, taip pat Atstovų Rūmų bei Senato Teismų komitetai.

FTB taip pat tiria numanomą Rusijos kišimąsi į rinkimų procesą.

Tebėra neaišku, ar FTB pradėjo kriminalinį tyrimą dėl galimų D. Trumpo rinkimų kampanijos padėjėjų ryšių su Rusijos pareigūnais.

Pirmadienio posėdis neabejotinai virs labai viešos FTB ir įstatymų leidėjų konfrontacijos arena, o visą nacionalinio saugumo bendruomenę itin domina, ar J. Comey jo metu susprogdins kokią nors politinę bombą.

Kongreso nariai reiškė nepasitenkinimą, kad FTB, jų teigimu, nepakankamai bendradarbiauja aiškinantis dėl numanomo Rusijos kišimosi į rinkimų procesą ir D. Trumpo pareiškimų apie tariamą jo telefoninių pokalbių pasiklausymą, kuriuos atmetė ne tik pats B. Obama, bet ir virtinė kitų pareigūnų .

Smūgis D. Trumpo patikimumui

Kontroversija dėl tariamo telefoninių pokalbių pasiklausymo nukreipė dėmesį nuo D. Trumpo pastangų prastumti kitas svarbias savo darbotvarkės iniciatyvas, įskaitant planus atšaukti B. Obamos sveikatos apsaugos sistemos pertvarką, taip pat įgyvendinti mokesčių reformą ir prieštaringą draudimą patekti į šalį visiems pabėgėliams ir šešių musulmoniškų valstybių piliečiams.

Kritikai sako, kad ji taip pat dar pablogino ir taip jau šiurkštų politinių debatų Vašingtone tone ir sudavė rimtą smūgį prezidento autoritetui namuose ir užsienyje.

Baltiesiems rūmams teko atšaukti praėjusią savaitę D. Trumpo atstovo spaudai Seano Spicerio pakartotą kaltinimą, esą Didžiosios Britanijos žvalgybos tarnyba padėjo B. Obamos administracijai vykdyti tariamą pokalbių pasiklausymą. Dėl tokių pareiškimų pašlijo Amerikos santykiai su artimiausia sąjungininke.

Tačiau penktadienį D. Trumpas tai vėl pakartojo per spaudos konferenciją su Vokietijos kanclere Angela Merkel Baltuosiuose rūmuose .

„Kalbant apie pasiklausymą, kurį, spėju, vykdė ankstesnė administracija, mes turbūt turime šį tą bendro“, – sakė D. Trumpas kanclerei, turėdamas galvoje 2015-aisiais tinklalapio „WikiLeaks“ paskelbtą pranešimą, kad JAV daug metų klausėsi A.Merkel ir jos svarbiausių patarėjų pokalbių telefonu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nerijus

Nerijus portretas
Ak, kaip nervuojasi Anonimas. Kaip prasivardžiuoja, keiksnojasi. Geras išsilavinęs žmogus taip nesielgia. Taip gali elgtis tik neišsiauklėję arba psichiškai nesveiki.

Anonimas

Anonimas portretas
jhūs geriau žiūrėkit kgb fašistai lietuvos,nes tokie šūdraščiai,kaip delfis ir suknistas lietuvos rytas turi tik vieną tiesą,tai landzbergio ir kgb,jie bijo teisybės,kaip velnes kryžiaus ir patys varo melą ir tai vadina europos vertybėmis ir demokratija,kam naxer reikalinga kgb ir landzbergio demokratija
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių