J.-C. Junckeris: Britanija galėtų grįžti į ES po „Brexit“

  • Teksto dydis:

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris) trečiadienį pareiškė, kad džiaugtųsi, jeigu Britanija po „Brexit“ vėl norėtų įstoti į ES, daugėjant spėlionių, kad gali būti rengiamas pakartotinis referendumas.

Ankstesnę dieną Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas irgi sakė, kad bloko „širdys tebėra atviros“, jei Britanija nuspręs apsigalvoti dėl išstojimo iš ES.

Pagrindiniam „Brexit“ kampanijos vedliui Nigelui Farage'ui (Naidželui Faradžui) iškėlus naujo referendumo idėją, kai kurie aukščiausio rango ES pareigūnai išsakė virtinę pareiškimų, kad Britanija dar galėtų persigalvoti dėl savo sprendimo.

J.-C. Junckeris, vadovaujantis aukščiausiai ES vykdomosios valdžios institucijai, teigė, kad „Brexit“ yra „katastrofa“ ir kad „pralaimės tiek britai, tiek Europos Sąjungos narės“.

„Ponas Tuskas sako, kad mūsų rankos tebėra ištiestos. Jeigu britai nori rasti alternatyvų sprendimą „Brexit“, tuomet esame pasiruošę apie tai kalbėtis“, – Europos Parlamentui Strasbūre sakė J.-C. Junckeris.

„Pastebėjau, kad Londono atsakas į tokį pasiūlymą buvo irzlus, bet net jei britai išstos pasinaudoję (ES sutarties) 50-uoju straipsniu, dar yra 49 straipsnis, leidžiantis sugrįžti. Norėčiau, kad taip įvyktų“, – sakė jis.

„Norėčiau, kad dabar vieni su kitais elgtumėmės tinkamai ir nemėgintume vieni kitų pergudrauti“, – pridūrė jis.

Tačiau Britanijos premjerės Theresa May (Terezos Mei) atstovas antradienį atmetė antro referendumo galimybę.

2016 metų birželio mėnesį vykusiame referendume 52 proc. dalyvių nubalsavo už „Brexit“, bet 48 proc. išstojimui iš ES nepritarė. „Brexit“ stovyklos pergalė sukrėtė pasaulį ir sukėlė daug nerimo ES, prislėgtą įvairių kitų krizių.

Britanija ir ES gruodžio mėnesį pasiekė susitarimą pagrindiniais atsiskyrimo klausimais ir vėliau šį mėnesį turėtų pradėti derybas dėl pereinamojo laikotarpio, įsigaliosiančio po Britanijos išstojimo 2019 metų kovą.

Derybos dėl ateities santykių neprasidės anksčiau balandžio. Per jas bus tariamasi dėl vieno svarbiausių klausimų – galimos prekybos sutarties. Taip pat bus sprendžiama, kiek glaudūs bus Britanijos santykiai su ES bendrąją rinka ir muitų sąjunga.


Šiame straipsnyje: Jean-Claude JunckerisBrexitES

NAUJAUSI KOMENTARAI

homofobams

homofobams portretas
smegeneles visai suminkstejo kaip ir /seimininko/ nepastoviam mastymui nes tai marionete

va va visa stai tokia visa ES politic

va  va  visa  stai  tokia visa  ES politic portretas
vakar ystjo -- siandien -ISstojo -poryt -vel ystojo...antraip sakant pederastinis STUMOKLIO VAKARELIS y subine skersas yslydo is subines su sudais isslydo......viena dura rankas issketus babaju islamistu prisikviete -dabar visiems dalina ....ir nebezino ka toliau daryt

Anonimas

Anonimas portretas
Islindus is piderasines Eurokolchozo subines ir vel ATGAL? ka, tas alhaimzerinis pridurkas visai nuvaziavo. Eurokolchozas NETURI ATEITIES.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių