Po išpuolių A. Merkel vis dar nenori keisti pabėgėlių politikos

  • Teksto dydis:

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį pareiškė tvirtai atmetanti raginimus keisti pabėgėliams svetingą jos vyriausybės politiką po šalyje įvykdytų kelių žiaurių išpuolių.

A. Merkel sakė žurnalistams, kad užpuolikai „norėjo sužlugdyti mūsų bendruomenės jausmą, mūsų atvirumą ir norą padėti žmonės, kuriems to reikia“.

„Mes tai tvirtai atmetame“, – pabrėžė ji.

A. Merkel, nutraukusi vasaros atostogas savo vasarvietėje šiauriau Berlyno, kad surengtų spaudos konferenciją sostinėje, sakė žurnalistams, jog per savaitę surengti keturi žiaurūs išpuoliai buvo „sukrečiantys, slegiantys ir liūdinantys“, bet tai visiškai nerodo, kad valdžia būtų praradusi kontrolę.

„Civilizacijos tabu pažeisti, – sakė ji apie virtinę mirtinų išpuolių Prancūzijoje, Belgijoje, Turkijoje ir JAV Floridos valstijoje, taip pat Vokietijoje. – Aktai įvyko tose vietose, kur bet kuris iš mūsų galėjo būti“.

Tačiau A. Merkel pakartojo žodžius, sakytus viename mitinge pernai, atidarydama sienas žmonėms, bėgantiems nuo karo ir persekiojimų, daugiausia iš Sirijos, – beveik 1,1 mln. migrantų ir pabėgėlių atvyko į Vokietiją 2015 metais.

„Vis dar esu įsitikinusi šiandien, kad „mes galime tai padaryti“ – tai mūsų istorinė pareiga ir istorinis iššūkis globalizacijos laikais, – sakė ji. – Mes jau pasiekėme labai, labai daug per pastaruosius 11 mėnesių“.

Taip A. Merkel kalbėjo po kirviu žmones kapojusio užpuoliko siautėjimo, šaudymų, badymų peiliu ir mirtininko susisprogdinimo, – visų tų įvykių, sukrėtusių šalį ir nusinešusių 13 gyvybių. Tarp žuvusiųjų yra trys užpuolikai, dar dešimtys buvo sužeistų.

Trys iš keturių šių užpuolikų buvo prieglobsčio prašytojai, dėl dviejų išpuolių atsakomybę prisėmė grupuotė „Islamo valstybė“.

Reikalaujama skubių veiksmų

Kai Vokietijos valdantieji daugiausia pataria laikytis rimties, opozicinės partijos konservatyviajame bloke kaltina A. Merkel, kad ji atvedė šalį prie nepriimtino grėsmės lygmens, griežčiau nekontroliuojant naujų atvykstančiųjų.

„Deja islamistų terorizmas atvyko į Bavariją“, – sakė ketvirtadienį šios žemės vidaus reikalų ministras Joachimas Herrmannas (Joachimas Hermanas) žurnalistams, vėl kartodamas savo Krikščionių socialistų sąjungos partijos raginimą įvesti viršutinę ribą naujiems prieglobsčio Vokietijoje prašytojams.„Mes laukiame skubių veiksmų iš federalinės vyriausybės ir Europos – dabar pats laikas veikti“, – nurodė jis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Kodėl Vakaruose globalizacijos neremia net tie, kuriems ji naudinga, pvz. dirbantys eksportui? Todėl, kad žmonės iš prigimties yra altruistai. Jie rūpinasi savo tauta ir valstybe, prarandančiomis gamyklas ir žemės ūkius, nes tiki, kad jų tauta ir valstybė yra geresnės, negu daugelis kitų. Todėl jie nenori, kad jų valstybė švaistytų pinigus ir aukotų jaunimo gyvybes bei mūsų darbo vietas kitų tautų konfliktams ir problemoms spręsti. (Trumpai: etnocentrizmas ir patriotizmas veda prie izoliacionizmo) (nurodyta čia). Rezultatas: Donaldas Trumpas ruošiasi įvesti 45 procentų muitus importui iš Kinijos (nurodyta čia). Išvis, JAV praktiškai neliko žymių politikų, kurie remtų globalizaciją, nes paskutinis iš jų - prezidentas Obama - greitai nueina nuo politinės scenos. Daugiau apie tai: guglinant žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.

Dekko

Dekko portretas
Pats gyvenu Vokietijoj. Komentatoriams augt ir augt iki jos :)

As taip manau.

As taip manau. portretas
Manau ,kad ji padeda Putinui griauti ES.Putino uzmislas tai vykdyti.kitaipji gerbtu Vokietijos irES zmones ,o ne pabegelius zudancius europiecius.Kas tai gali paneigti ?Ji is demokratines Vokietijos ir palaiko galimai Rusija.
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių