A. Navalnas pasmerkė Pasaulio futbolo čempionato organizavimą lydėjusią korupciją

 • Teksto dydis:

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas pasmerkė didžiules ketvirtadienį šalyje prasidėjusio Pasaulio futbolo čempionato organizavimo išlaidas ir sakė, jog nemaža dalis tam skirtų pinigų nugulė su prezidentu Vladimiru Putinu siejamų verslininkų kišenėse.

Per tiesioginę vaizdo transliaciją po pirmųjų čempionato rungtynių, kuriose Rusija net 5:0 sutriuškino Saudo Arabiją, A. Navalnas, į dienos šviesą išvilkęs ne vieną korumpuotą aukšto rango pareigūną, sakė, kad tai „nuostabus rezultatas“. 

Tačiau tuoj pat pridūrė: „Puiku, kad Rusijoje vyksta ši futbolo šventė, bet aš nesuprantu, kodėl ji jums ir man turėjo atsieiti 14 mlrd. JAV dolerių.“

Pasaulio futbolo čempionato organizavimas, atsižvelgiant į rublio ir dolerio santykio vidurkį pastaraisiais metais, Rusijai turėtų kainuoti iš viso 13,2 mlrd. dolerių. 

„Norėčiau, kad Pasaulio futbolo čempionatas būtų surengtas už protingą sumą“, – sakė A. Navalnas.

„Nemanau, jog negalima vienu metu džiaugtis Rusijos rinktinės pergale.... ir piktintis korupcija“, – kalbėjo Kremliaus kritikas.

Jis pažėrė kaltinimų su prezidentu siejamiems oligarchams, dalyvavusiems oro uostų ir stadionų statybose. A. Navalnas konkrečiai paminėjo milijardierius Borisą Rotenbergą ir jo brolį Arkadijų, taip pat Genadijų Timčenką, laikomą vienu artimiausių V. Putino patikėtinių.

„Rotenbergai ir G. Timčenka užsidirbo dešimtis milijardų rublių. Kai sakau „užsidirbo“, reikia suprasti „pavogė“, – sakė opozicionierius.

„Labai gerai suprantame... tie žmonės fantastiškai pasipelnė iš Pasaulio futbolo čempionato“, – pridūrė jis. 

„Nepaprastai džiaugiuosi būdamas laisvas“

A. Navalnas ketvirtadienį ryte išėjo į laisvę, atlikęs 30 parų įkalinimo bausmę už nesankcionuotą protestą Maskvoje.

„Vėl esu kartu su jumis po 30 dienų trukusios komandiruotės. Nepaprastai džiaugiuosi būdamas laisvas“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

42 metų A. Navalnui Maskvos Tverės apylinkės teismas gegužės 15-ąją skyrė 30 parų administracinio arešto bausmę už pakartotinį viešų susibūrimų organizavimo tvarkos pažeidimą. Jis buvo sulaikytas gegužės 5 dieną Maskvoje per protesto mitingą prieš Vladimiro Putino inauguraciją ketvirtai kadencijai.

A. Navalno advokatas ir opozicionieriaus šalininkai jo teismo procesą pavadino politiškai motyvuotu. Pats A. Navalnas tvirtina, kad buvo pažeistos jo teisės. 

Keliskart už savo politinę veiklą kalėjęs A. Navalnas socialiniame tinkle „Instagram“ parašė ironišką žinutę apie tai, kaip prieš Pasaulio futbolo čempionatą pagerėjo sąlygos kalėjime, įskaitant modernių tualetų įrengimą ir atsiradusius futbolo vartus.

Visgi kiek vėliau opozicionierius paaiškino, jog tai tebuvo pokštas. „Atsiprašau visų, kurie manimi patikėjo“, – pareiškė jis. 

„Nėra tualetų, vis dar yra skylės grindyse, – sakė A. Navalnas. – Nėra televizorių ir futbolo vartų mankštai skirtame kieme.“

Opozicionierius, kuriam buvo užkirstas kelias mesti iššūkį V. Putinui kovą vykusiuose prezidento rinkimuose, paragino rusus gegužės 5-ąją visoje šalyje rengti demonstracijas su šūkiu „Jis mums ne caras“.

Per protesto akcijas 27-iuose Rusijos miestuose buvo sulaikyta beveik 1,6 tūkst. protestuotojų, nurodo informaciją apie areštus renkantis ir skelbiantis nepriklausomas portalas „OVD-Info“.

Patį A. Navalną, vos pasirodžiusį sausakimšoje Maskvos Puškino aikštėje, policininkai sučiupo ir išnešė už rankų bei kojų.

Europos Sąjunga pasmerkė „policijos brutalumą ir masinius areštus“ po šių demonstracijų, per kurias pareigūnai keliuose miestuose mušė protestuotojus lazdomis ir vilko juos žeme.

Per 2011 ir 2012 metų masinius protestus prieš V. Putiną vienu pagrindinių opozicijos veikėjų tapęs A. Navalnas vėliau sulaukė virtinės kaltinimų.

Pernai jis tris kartus sėdėjo kalėjime už viešų susibūrimų organizavimo tvarkos pažeidimus ir turėjo vykti į Ispaniją operacijai, nes po vieno iš kelių užpuolimų gatvėje kone apako viena akimi.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių