K. Kardashian apiplėšimu Paryžiuje apkaltinti keturi asmenys

 • Teksto dydis:

Prancūzijos prokurorai ketvirtadienį pateikė kaltinimus keturiems asmenims dėl pernai spalį įvykdyto JAV televizijos realybės šou žvaigždės Kim Kardashian (Kim Kardašian) apiplėšimo, o vienas iš jų apkaltintas tiesioginiu dalyvavimu vagystėje.

63 metų Yunice'as A. (Junisas A.) buvo apkaltintas ginkluotu žvaigždės apiplėšimu, ją surišus ir uždarius prabangių apartamentų vonios kambaryje spalio 3 dieną paryčiais, nurodė prokuroras.

Dar trims įtariamiesiems buvo pateikti kaltinimai bendrininkavimu ir kurstymu įgyvendinti papuošalų, įvertintų apie 9 mln. eurų, vagystę. Iš vieno žmogaus pavogtas tokios vertės grobis buvo didžiausias Prancūzijoje per du dešimtmečius.

64 metų romų kilmės Marceau B. (Marso B.) pateikti kaltinimai padėjus parduoti kai kurias pavogtas brangenybes.

Pastarasis asmuo turi jau ilgą kriminalinę istoriją, besitęsiančią nuo 1998 metų. Jis yra teistas už apiplėšimą ir padirbtų pinigų gabenimą. Praėjus vos pusmečiui po išėjimo į laisvę 2011-aisiais, jam vėl buvo pateikti kaltinimai pinigų klastojimu, bet pernai jis buvo išteisintas.

Dar du kaltinamieji, 44 metų Florusas H. ir 27 metų Gary M. (Garis M.) kaltinami pranešinėję plėšikams, kada išeina ir grįžta K.Kardashian.

„Senosios mokyklos“ gangsteriai

Dar šeši įtariamieji lieka sulaikyti, iš jų keturi vyrai, nuo 54 iki 72 metų, įtariami tiesiogiai įsipainioję į tą apiplėšimą.

Vienas šaltinis, artimai susipažinęs su tyrimu, pavadino penkis iš sulaikytųjų „senosios mokyklos“ gangsteriais“.

Ginkluoti kaukėti vyrai, apsivilkę kaip policijos pareigūnai, įsiveržė į K.Kardashian rezidenciją prabangiame Prancūzijos sostinės rajone praėjusį spalį. 36 metų realybės televizijos žvaigždė į Prancūzijos sostinę buvo atvykusi stebėti mados savaitės renginių.

K.Kardashian buvo surišta ir užrakinta vonios kambaryje. Nusikaltėliai pagrobė įvairių papuošalų ir jos žiedą, kuris vertinamas apie 4 mln. eurų.

Pirmadienį buvo sulaikyta 17 žmonių, tarp kurių yra ir vienas 72-metis, Pierre'as B. (Pjeras B.), žinomas kaip „Pierrot“ (Pjero). Į aštuntą dešimtį įkopęs vyriškis buvo sulaikytas rožinėje viloje Provanso regiono mieste Grase.

Tarp asmenų, įtariamų tiesiogiai prisidėjus prie apiplėšimo, yra ir 61 metų vyras pravarde „Blue Eyes“ (Mėlynakis).

2003 metais jis buvo nuteistas aštuoneriems su puse metų kalėjimo už prekybą kokainu tarptautiniu mastu. Policija jį sučiupo Paryžiaus oro uoste su dviem tonomis narkotikų.

„Jie manė, kad tai bus šimtmečio apiplėšimas, tačiau padarė daugybę klaidų“, – sakė vienas tyrėjas.

Pavyzdžiui, iš žvaigždės pavogtą 30 tūkst. eurų vertinamą kaklo papuošalą gatvėje rado vienas praeivis praėjus kelioms valandoms po apiplėšimo.

Septynis įtariamuosius policija paleido anksčiau šią savaitę. Tarp jų buvo ir K.Kardashian vairuotojas, kurio paslaugomis ji naudojosi būdama Paryžiuje.

Visgi jo brolis tebėra sulaikytas. Jis įtariamas informavęs plėšikus, kad apiplėšimo naktį K.Kardashian asmens sargybinio nebuvo su ja ir smulkiai papasakojo jiems apie jos rezidenciją.

Žvaigždės asmens sargybinio apiplėšimo metu su ja nebuvo, nes jis saugojo K.Kardashian seserį Kourtney (Kortni) viename Paryžiaus naktiniame klube. Šiuo metu jis šeimai jau nebedirba.

Kai kurie sulaikytieji prisipažino esą įsipainioję į šį nusikaltimą, sakė artimas tyrimui šaltinis, tačiau daugiau detalių nepateikė.

Dar dviejų įtariamųjų tebeieškoma. Pranešama, kad jie buvo pastebėti Belgijos Antverpeno mieste, kur klesti tarptautinė prekyba deimantais.

Tyrėjai būgštauja, kad kai kurie K.Kardashian papuošalų jau gali būti parduoti, nes per reidus įtariamųjų namuose buvo rasta 200 tūkst. eurų grynųjų.

Pasak ekspertų, pagrobtą 4 mln. eurų vertės žiedą būtų itin sunku iškišti, nes jis yra itin lengvai atpažįstamas ir yra daugybė žvaigždės nuotraukų, kuriose ji jį mūvi.

Dažniausiai brangakmeniai būna peršlifuojami ar suskaldomi į mažesnius akmenis, kad nekiltų įtarimų, bet dėl to brangenybių vertė gali smarkiai sumažėti.

Jeigu bus perdirbtas, K.Kardashian žiedas gali prarasti tris ketvirtadalius savo vertės, nurodo policija.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių