Pchenjanas nerimsta: gamins raketas, pasieksiančias Kaliforniją?

  • Teksto dydis:

Šiaurės Korėjos tarpžemyninės balistinės raketos per dvejus ateinančius metus „tikriausiai“ įgis pajėgumų nunešti 500 kg kovinę galvutę į San Diegą Kalifornijoje, antradienį paskelbė viena JAV stebėtojų grupė.

Izoliuota, bet branduolinių ginklų turinti Šiaurės Korėja praėjusią savaitę pirmą kartą sėkmingai išbandė savo tarpžemyninę balistinę raketą. Šis pasiekimas sukėlė didelį pasaulio susirūpinimą.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) pastarąjį bandymą pavadino dovana „amerikiečių šunsnukiams“.

Manoma, kad dabar raketos „Hwasong 14“ gali nuskrieti 7-8 tūkst. km ir pasiekti Aliaską ar Havajus, autoritetingoje Šiaurės Korėjos analizės svetainėje „38 North“, susijusioje su Johnso Hopkinso (Džonso Hopkinso) universitetu, rašo aerokosminių technologijų inžinierius Johnas Schillingas (Džonas Šilingas).

„Jeigu „Hwasong 14“ yra surinkta kaip mums atrodo, ji tikriausiai gali veikti truputį geriau, kai bus pašalinti visi defektai“, – rašė jis.

J. Schillingas prognozavo, kad raketa gali įveikti 9,7 tūkst. km, nešdama 500 kg kovinę galvutę.

„(Jie) negalės tokių charakteristikų pasiekti rytoj, bet galiausiai turbūt pasieks“, – pridūrė jis.

Šiuo metu Pchenjanas savo raketų negalėtų tiksliai paleistis „net į miesto dydžio taikinius“, nes jų kovinių galvučių grįžimo į Žemės atmosferą technologija nepakankamai ištobulinta, sakė J.Schillingas.

Tačiau po „vienų ar dvejų metų papildomų bandymų ir tobulinimo ji tikriausiai taps raketa, galinčia patikimai nunešti branduolinę kovinę galvutę į taikinius JAV vakarinėje pakrantėje, galbūt pakankamai tiksliai, kad sunaikintų „minkštus“ karinius taikinius, pavyzdžiui, karinio jūrų pajėgų bazes“, kaip antai bazė San Diege, nurodė J. Schillingas.

Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijos Šiaurės Korėjai draudžia plėtoti balistinių raketų technologijas, bet vadovaujant Kim Jong Unui ši programa buvo sparčiai vystoma, ir dėl to smarkiai padidėjo įtampa tarp Pchenjano ir Vašingtono.

Ši skurdi valstybė taip pat surengė penkis branduolinius bandymus, kurių du buvo atlikti pernai.

Vašingtonas ruošiasi pasiūlyti griežtesnes JT sankcijas Šiaurės Korėjai, bet analitikai sako, kad jų poveikis būtų ribotas, jeigu Kinija – vienintelė svarbi Šiaurės Korėjos sąjungininkė ir ekonominė gelbėtoja – nepadidins spaudimo savo kaimynei.

Pekinas nenori rizikuoti Šiaurės Korėjos destabilizavimu ir baiminasi potencialaus atvykstančių pabėgėlių srauto arba prie savo sienų dislokuotų JAV karių Korėjos suvienijimo atveju.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Realybė

Realybė portretas
teisingas sprendimas. Juk Š. Korėja turi atgrasyti JAV agresorių nuo kvailų žingsnių.

taigi

taigi portretas
Jei raketos iš Kalifornijos gali pasiekti Pchenjaną, tai kodėl raketos iš Pchenjano negali pasiekti Kalifornijos?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių