Policija sulaikė nužudyto žurnalisto paminėtus kyšininkavimu įtariamus italus

  • Teksto dydis:

Slovakijos policija ketvirtadienį pranešė sulaikiusi kelis italų verslininkus, kuriuos nužudytas žurnalistas Janas Kuciakas minėjo kaip palaikančius ryšius su mafija skandalingame tiriamajame straipsnyje apie įtariamą aukšto rango pareigūnų korupciją.

„Galiu patvirtinti, kad šie reidai ir sulaikymai vykdomi keliose vietose“, – žurnalistams sakė policijos vadas Tiboras Gasparas. Jis pridūrė, kad per reidus šalies rytuose esančioje Michalovcėje sulaikyti žmonės yra asmenys, kuriuos J. Kuciakas susiejo su „italų pėdsaku“.

Slovakų žiniasklaida pranešė, kad tarp sulaikytųjų yra verslininkas, kelių kompanijų savininkas Antonino Vadala (Antoninas Vadala) ir keli giminaičiai, kuriuos J. Kuciakas susiejo su liūdnai pagarsėjusiu Italijos nusikaltėlių sindikatu "'Ndrangheta“ ir Slovakijos vyriausybe.

„Renkami fiziniai įrodymai, sulaikomi asmenys, jie bus tardomi“, – sakė T. Gasparas.

27 metų J. Kuciako ir jo bendraamžės sužadėtinės Martinos Kusnirovos kūnai buvo aptikti sekmadienį vakare poros namuose Velka Mačos mieste, esančiame už 65 km į rytus nuo sostinės Bratislavos. Po šios tragedijos šalyje ir užsienyje sunerimta dėl žiniasklaidos laisvės ir korupcijos lygio Slovakijoje.

Žurnalistas dirbo naujienų portale Aktuality.sk, priklausančiame Vokietijos žiniasklaidos milžinei „Axel Springer“ ir Šveicarijos žiniasklaidos grupei „Ringier“.

J. Kuciako straipsnyje, kurį po jo mirties, trečiadienį, publikavo Aktuality.sk, daugiausiai dėmesio skiriama sukčiavimo atvejams, esą susijusiems su A. Vadala. Straipsnyje teigiama, kad šis verslininkas buvo susijęs su Slovakijos premjero Roberto Fico aplinka.

Artima R. Fico padėjėja Maria Troskova (Marija Troskova) buvo priversta pasitraukti, J. Kuciakui pareiškus, kad ji turėjo ryšių su A. Vadala.

Konservatyvios opozicinės partijos sušauktame proteste Bratislavoje trečiadienį vakare dalyvavo maždaug 1 000 žmonių.

Tai buvo pirmoji iš kelių planuojamų akcijų J. Kuciakui pagerbti ir protestuoti prieš kyšininkavimą šioje nedidelėje Europos Sąjungos valstybėje. Kiti protestai prieš korupciją penktadienį planuojami visoje Slovakijoje, taip pat Prahoje, Londone ir Hagoje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių