Per protestus Prancūzijoje nukentėjo apie 50 žmonių

 • Teksto dydis:

Prancūzijoje per šeštadienį vykstančias demonstracijas prieš brangstantį kurą buvo sužeisti mažiausiai 47 žmonės, o dešimtys protestuotojų buvo sulaikyti.

Anot prancūzų radijo „France Info“, trys žmonės patyrė rimtų traumų – tai įvyko ne dėl policijos veiksmų, o per eismo įvykius.

Iš viso pareigūnai sulaikė 24 žmones, 17 aktyvistų buvo uždaryti į areštinę.

„France Info“ taip pat informavo, kad vidurdienį protesto akcijose dalyvavo apie 124 tūkst. žmonių, blokavusių greitkelius. Iš viso buvo surengta apie 2 tūkst. piketų.

Užblokavo daug kelių

Visoje Prancūzijoje tūkstančiai vairuotojų šeštadienį užblokavo daugybę kelių, „geltonųjų liemenių“ judėjimui prieš brangstantį kurą peraugus į masinį protestą prieš sustingusią perkamąją galią valdant prezidentui Emmanueliui Macronui (Emanueliui Makronui).

Anot vidaus reikalų ministro Christophe'o Castanero (Kristofo Kastanero), daugiau nei 1 000 protesto akcijų prie žiedinių sankryžų ir greitkelių išvažiavimų iš viso dalyvavo apie 50 tūkst. žmonių.

Demonstracijos „yra daug didesnės nei manėme“, prie vienos sankryžos Tulūzoje sakė taksi užsakymų priėmėjas Yves'as Garrecas (Ivas Garekas). Pasak jo, atmosfera tame mitinge buvo „geranoriška“.

Dauguma demonstrantų buvo palyginti ramūs, nors pastarosiomis dienomis daugelis išliejo pyktį interviu ir socialiniuose tinkluose dėl šiemet reikšmingai pabrangusio kuro, ypač dyzelino.

Vis dėlto per protestus žuvo viena moteris.

Per pietrytinėje Pon de Bovuazeno komunoje įvykusį incidentą, kai protestuotojai apsupo automobilį ir ėmė trankyti jo stogą, tą transporto priemonę vairavusi moteris, vežusi dukrą pas gydytoją, staiga įvažiavo į minią ir partrenkė pusamžę moteriškę.

Pasak vidaus reikalų ministro, kitose vietovėse taip pat buvo pranešta apie kelis sužalotus žmones. Pavyzdžiui, šalimais Nicos esančiame pietiniame Graso mieste buvo sužeistas policininkas, demonstrantams pamėginus prasiveržti per blokadas.

„Paskelbėme aukščiausio lygio pavojų“, – pareiškė ministras ir pridūrė, kad siekdama užtikrinti viešąjį saugumą policija rūpinasi, jog nė vienas kelias nebūtų visiškai užblokuotas.

Tuo metu Paryžiuje apie 50 protestuotojų žygiavo Eliziejaus laukų alėja ir skandavo „Macronai, atsistatydink!“, o policija trukdė jiems pasiekti prezidento rezidenciją.

„Turtingųjų prezidentas“

Šį judėjimą remia gerokai daugiau žmonių nei kitus protestus, rengiamus nuo praėjusių metų, kai Prancūzijos prezidento postas atiteko E. Macronui.

Kaip rodo viešosios nuomonės tyrimų instituto ELABE apklausos rezultatai, paskelbti šią savaitę, 73 proc. respondentų palaiko„geltonųjų liemenių“ protestus.

Protestuotojai, dėvintys ryškias geltonas liemenes, skundžiasi kylančiu degalų akcizu, dėl ko kuro kainos pasiekė nuo šio tūkstantmečio pradžios nematytas aukštumas.

Tačiau analitikai tvirtina, kad dabar šis judėjimas įkūnija platesnį nepasitenkinimą dėl E. Macronui prezidentaujant sustingusios perkamosios galios. Buvęs investicijų bankininkas per savo kampaniją žadėjo atgaivinti ekonomiką ir atgaivinti žmonių pasitikėjimą valdžia.

Protestai taip pat rodo ilgai kauptą daugybės Prancūzijos kaimų ir nedidelių miestų gyventojų pyktį; jie tvirtina, kad vyriausybė Paryžiuje nesupranta, su kokiomis problemomis susiduria didžioji dauguma prancūzų.

„E. Macronas – turtingųjų, o ne vargšų prezidentas. Jam reikia pagalvoti ir apie neturtinguosius“, – sakė 38 metų Andre (Andrė), neturintis vairuotojo pažymėjimo, bet vis tiek prisijungęs prie kelių blokavimo rytinėje Dolio gyvenvietėje.

Opozicinės partijos ir profesinės sąjungos yra išreiškusios paramą demonstracijai, tačiau dauguma jų narių prie protestuotojų neprisijungė, nenorėdami būti pastebėti šalia pareigūnų iš Marine Le Pen (Marin Le Pen) vadovaujamo kraštutinių dešiniųjų Nacionalinio sambūrio (buvusio Nacionalinio fronto) ir kitų kraštutinių dešiniųjų grupių.

Praėjusią savaitę prancūzų vyriausybė paskelbė apie ištisą virtinę priemonių, kuriomis siekiama numalšinti gyventojų pyktį. Ekologiškesnių transporto priemonių naudojimą paskatinti siekianti vyriausybė, be kita ko, siūlo energetikos subsidijas ir didesnį atlygį už metalo laužą.

Be to, viename televizijos interviu šią savaitę E. Macronas pripažino, kad jam „nepavyko sutaikyti prancūzų su savo lyderiais“.

„Tikriausiai neskyrėme jiems pakankamai dėmesio“, – sakė prezidentas.

Tačiau jis taip pat pareiškė neketinantis atšaukti sprendimo padidinti kuro akcizus; jie vėl turėtų išaugti sausį.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Ach: "Per pietrytinėje Pon de Bovuazeno komunoje įvykusį incidentą, kai protestuotojai apsupo automobilį ir ėmė trankyti jo stogą, tą transporto priemonę vairavusi moteris, vežusi dukrą pas gydytoją, staiga įvažiavo į minią" - taip, smurtininkus REIKIA naikint... taip ir mums reikia elgtis su vaikgrobiais.

ano

ano portretas
gi matosi kad /demokratine/ bacila plinta greit uzteko trumpui nuvalyt macrono apykakle irsis virusas jau pas frankus o britai gudresni laiku nusimuilino bet nuo novicok tai nepadejo bet uztat juodsikniu maziau negu pas frankus stai ir europine /draugyste su visais musulmoniskais .vaisiais/?

Anonimas

Anonimas portretas
Acha, pradejo darbininkai protestuoti. Tuoj Makronas duos isakyma teroristams kad padarytu pora teraktu ir ives karine padeti kad NEPROTESTUOTU. Stai kaip reikia kovoti su nepatenkinta liaudimi. TERORU Kaip demokratiska.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių