„Atlantas“ įveikė „Jonavą“, A. Paniukovas įmušė dar vieną įvartį

Klaipėdos „Atlanto“ legionieriai Andrejus Paniukovas ir Olegas Dmitrijevas įsirašė savo pavardes į statistikos protokolą, o uostamiesčio ekipa – dar tris taškus A lygos čempionate.

Klaipėdiečiai svečiuose 2:0 (1:0) įveikė „Jonavą“ ir pakilo į antrąją turnyro lentelės vietą, aplenkdami rungtynėmis mažiau sužaidusią Marijampolės „Sūduvą“.

Futbolas gali būti neteisingas. Tą savo kailiu pirmajame kėlinyje pajuto antrąjį iš eilės pralaimėjimą patyrusi „Jonavos“ ekipa. Jonaviečiai iki pertraukos žaidė geriau už varžovą, bet neišnaudojo kelių puikių momentų ir praleido įvartį „į rūbinę“.

Nesužaidus nei 15 minučių, aikštės šeimininkai dusyk sudrebino vartų konstrukciją. Iš pradžių į virpstą pataikė vienu lietimu kamuolį į vartus pabandęs nukreipti Maksimas Marusičius. Netrukus toks pat likimas ištiko ir Tadą Eliošių, kuris smūgiavo iš labai aštraus kampo.

Kėlinio viduryje kamuolys atsidūrė „Atlanto“ vartuose. Po pavojingo Davido Makaradzės šūvio „Atlanto“ vartininkas Deividas Mikelionis jį atrėmė prieš save, leisdamas Tautvydui Eliošiui įmušti pakartotinu smūgiu. Tačiau arbitras prieš tai užfiksavo nuošalę dėl atšokusio kamuolio kovojusiam jo broliui Tadui.

Nors iki tol „Jonavos“ vartams klaipėdiečiai grasino tik pora netaiklių Lino Pilibaičio ir Andraus Bartkaus tolimų šūvių, būtent jie išsiveržė į priekį po tikslaus O.Dmitrijevo tolimo bandymo prieš pat pertrauką. Rusas įmušė tiesiog fantastiškai – neleisdamas gynėjų atmuštam kamuoliui nusileisti ant žemės.

Iškart po pertraukos Tadas Eliošius nepasinaudojo dar viena puikia proga. Saugas gražiai suklaidino jį prižiūrėjusį Sergejų Obivaliną, tačiau smūgiu pažeme į vartus nepataikė. „Atlantas“ atsakė labai pavojingu išpuoliu, kurio smaigalyje atsidūręs Jurijus Vereščiakas privertė Karolį Saliką šuoliu reaguoti į visai šalia virpsto praskriejusį kamuolį.

Vėliau idealų šansą pasižymėti ir priartinti savo komandą prie pergalės turėjo Andrejus Čofu. Po gynėjo klaidos perduodant kamuolį prieš vartus iššokęs moldavas nesugebėjo įveikti ji pasitikusio „Jonavos“ vartininko.

Už galvos griebėsi ir A.Paniukovas. Rezultatyviausią lygos futbolininką pasiekė perdavimas iš krašto, tačiau smūgiu vienu lietimu jis pataikė į šalia buvusį Eduardą Ževnerovą. Pakeitusį kryptį kamuolį sugavo K.Salikas.

Į aikštę „Jonavos“ trenerių mesti puolimą turėję sustiprinti Klaudijus Upstas, Tomas Salamanavičius ir Laurynas Stonkus norimų pokyčių neatnešė. Nors, artėjant mačo pabaigai, aikštės šeimininkai įsikūrė „Atlanto“ aikštės pusėje, tačiau D.Mikelionis darbo daug neturėjo.

Svečių vartininko ginamiems vartams grėsmė kilo tik sykį, kai standartinės sitaucijos metu visai šalia vartų galva mušė E.Ževnerovas.

Jau per arbitro pridėtą laiką „Atlantas“ surengė greitą išpuolį, kurio smaigalyje atsidūręs A.Paniukovas padidino savo įvarčių sąskaitą čempionate, įtvirtindamas komandos pergalę.