Čempionų lygoje – istorinis Ronaldo įrašas

UEFA Čempionų lygoje baigėsi grupių varžybų etapas. Paskutinėse itin rezultatyviose 6-o turo rungtynėse trečiadienį paaiškėjo visos komandos, kovosiančios turnyro atkrintamosiose varžybose. Titulą ginantis „Real“ pergalingai baigė grupių etapą, o „Liverpool“ futbolininkų net 7:0 sutriuškintas Maskvos „Spartak“ pasiekė šalies antirekordą.

Pirmajame UEFA Čempionų lygos atkrintamųjų varžybų etape grupių nugalėtojai („Manchester United“, „Paris Saint-Germain“, „AS Roma“, „Barcelona“, „Liverpool“, „Manchester City“, „Bešiktaš“ ir „Tottenham Hotspur“) žais su antrąsias vietas užėmusiomis komandomis („Basel“, „Bayern“, „Chelsea“, „Juventus“, „Sevilla“, Donecko „Šachtar“, „Porto“ ir Madrido „Real“).

Aštuntfinalio burtai bus traukiami gruodžio 11-ą dieną Nione. Į porą negalės patekti toje pačioje grupėje žaidusios komandos ir tos pačios šalies atstovai.

Atkrintamųjų varžybų kovos prasidės kitų metų vasario 13-14 dienomis. Čempionų lygos finalas vyks Kijeve (Ukraina) kitų metų gegužės 26 dieną.

Trečiąsias vietas grupėse užėmusios ekipos tęs pasirodymą Europos taurės atkrintamosiose varžybose.

Vienos gražiausių rungtynių trečiadienį vyko Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione tarp „Real“ ir Dortmundo „Borussia“ ekipų. Anksčiau laiko vietą kitame etape užsitikrinęs karališkasis ispanų klubas pribloškė svečius iš Vokietijos jau dvikovos pradžioje.

8-ą minutę pirmąjį įvartį aikštės šeimininkams pelnė Borja Mayoralis, o 12-ą minutę rezultatą padvigubino Cristiano Ronaldo. „Real“ lyderis technišku smūgiu pasiuntė kamuolį į varžovų vartų kampą – vartininkas Romanas Burki nesivargino net sureaguoti.

Portugalas įsirašė savo vardą istorijos knygose – tapo pirmuoju žaidėju, pelniusiu įvarčius visose UEFA Čempionų lygos grupių etapo rungtynėse.

Pirmaudama 2:0 Madrido komanda šiek tiek atsitraukė, o Zinedine`o Zidane`o auklėtinių bėdos prasidėjo 38-ą min. pakeitus traumuotą Raphaelį Varane`ą. „Borussia“ ekipos atakų velenas ėmė suktis greičiau ir svečiai vieną po kitos kūrė pavojingas situacijas prie aikštės šeimininkų vartų.

Atkaklus darbas davė savo vaisių – 43-ą min. po puikaus komandos draugo perdavimo rezultatą galva sušvelnino Pierre-Emerickas Aubameyangas.

Tas pats Dortmundo ekipos atakų lyderis po pertraukos dar kartą nuginklavo „Real“ vartininką Keylorą Navasą ir išlygino rezultatą – 2:2.

Tarsi prabudę iniciatyvą tuomet vėl perėmė aikštės šeimininkai. „Borussia“ vartus užgulę „Real“ futbolininkai pasiekė savo. Pergalingą įvartį šioje dvikovoje pelnė Lucas Vazquezas.

Madrido komanda šventė pergalę 3:2. Kitose H grupės rungtynėse „Tottenham Hotspur“ nesunkiai namie 3:0 įveikė Nikosijos APOEL futbolininkus.

E grupėje trečiadienį „Liverpool“ (Anglija) klubas namuose net 7:0 (3:0) nugalėjo Maskvos „Spartak“ (Rusija) ekipą ir pelnė kelialapį į atkrintamąsias varžybas.

Šeimininkams net tris įvarčius pelnė Philippe Coutinho.

„Spartak“ klubo istorijoje tai – skaudžiausias pralaimėjimas. Maskvos ekipa taip pat pasiekė antirekordą Rusijos istorijoje – dar niekuomet joks šios šalies klubas nepralaimėjo tokiu skirtumu Europos taurės turnyruose.

Antrąjį kelialapį į kitą etapą šioje grupėje iškovojo „Sevilla“ (Ispanija) ekipa. Ji svečiuose sužaidė 1:1 (0:1) su „Maribor“ (Slovėnija) futbolininkais.

„Liverpool“ komanda surinko 12 taškų, „Sevilla“ – 9, o „Spartak“ – 6. Rusijos čempionai tęs kovą Europos taurės turnyre.

F grupėje Donecko „Šachtar“ (Ukraina) ekipa namuose 2:1 (2:0) įveikė grupės lyderę „Manchester City“ (Anglija) komandą ir, užėmusi antrąją vietą, pateko į atkrintamąsias varžybas.

Už aštuntfinalio borto liko „SSC Napoli“ (Italija) klubas, kuris svečiuose 1:2 (1:1) nusileido autsaiderei Roterdamo „Feyenoord“ (Olandija) komandai.

G grupės lyderis Stambulo „Besiktas“ (Turkija) klubas svečiuose 2:1 (1:0) įveikė „RB Leipzig“ (Vokietija) futbolininkus.

Tuo pasinaudojo „FC Porto“ (Portugalija) ekipa, kuri namuose 5:2 (3:0) įveikė „AS Monaco“ (Prancūzija) komandą ir užėmė antrąją vietą.

UEFA Čempionų lygos 6-o turo rungtynės ketvirtadienį:

E grupė

„Liverpool“ 7 – 0 Maskvos „Spartak“

4' [1 – 0] Philippe Coutinho (11 m baudinys)

15' [2 – 0] Philippe Coutinho

19' [3 – 0] Roberto Firmino

47' [4 – 0] Sadio Mane

50' [5 – 0] Philippe Coutinho

76' [6 – 0] Sadio Mane

86' [7 – 0] Mohamedas Salah

„Maribor“ 1 – 1 „Sevilla“

10' [1 – 0] Tavaresas

75' [1 – 1] Paulo Ganso

F grupė

„Feyenoord“ 2 – 1 „SSC Napoli“

2' [0 – 1] Piotras Zielinskis

33' [1 – 1] Micolai Joergensenas

83' [antra geltonoji kortelė] Tonny Vilhena („Feyenoord“)

90' [2 – 1] Jerry St. Juste

Donecko „Shakhtar“ 2 – 1 „Manchester City“

26' [1 – 0] Bernardas

32' [2 – 0] Ismaily

90' [2 – 1] Sergio Aguero (11 m baudinys)

G grupė

„Porto“ 5 – 2 „Monaco“

9' [1 – 0] Vincentas Aboubakaras

33' [2 – 0] Vincentas Aboubakaras

38' [raudonoji kortelė] Felipe („Porto“)

38' [raudonoji kortelė] Rachidas Ghezzalas („Monaco“)

45' [3 – 0] Yacine'as Brahimi

61' [3 – 1] Kamilas Glikas (11 m baudinys)

65' [4 – 1] Axelis Tellesas

78' [4 – 2] Radamelis Falcao

88' [5 – 2] Tiquinho

„RB Leipzig“ 1 – 2 „Besiktas“

10' [0 – 1] Alvaro Negredo (11 m baudinys)

82' [antra geltonoji kortelė] Stefanas Ilsankeris („RasenBallsport“)

87' [1 – 1] Naby Keita

90' [1 – 2] Andersonas Talisca

H grupė

Madrido „Real“ 3 – 2 Dortmundo „Borussia“

8' [1 – 0] Borja Mayoralis

12' [2 – 0] Cristiano Ronaldo

43' [2 – 1] Pierre-Emerickas Aubameyangas

49' [2 – 2] Pierre-Emerickas Aubameyangas

81' [3 – 2] Lucas Vazquezas

„Tottenham Hotspur“ 3 – 0 Nikosijos APOEL

20' [1 – 0] Fernando Llorente

37' [2 – 0] Heung-Min Sonas

80' [3 – 0] Georgesas N'Koudou