Čempionų lygoje – sensacingi rezultatai

Nors pusę rungtynių žaidė be vieno pašalinto žaidėjo, Amsterdamo „Ajax“ antradienį pasiekė tai, ko nebuvo pavykę net legendiniams praeities šio klubo žaidėjams – pirmą kartą oficialiose rungtynėse nugalėjo „Barcelona“ žvaigždyną.

Fantastiškai pirmą kėlinį sužaidęs Nyderlandų čempionas dominavo prieš „Barcelona“ iki 48 minutės, kai raudoną kortelę už paskutinės vilties pražangą gavo Joelis Veltmanas, tačiau „Ajax“ išsaugojo prieš tai susikrautą pranašumą – 2:1.

Nepaisant įspūdingos pergalės, „Ajax“ į kitą Čempionų lygos etapą pateks tik tada, jei paskutiniame H grupės mače svečiuose nugalės „AC Milan“ klubą, kuris antradienį svečiuose 3:0 sutriuškino Glazgo „Celtic“. „Barcelona“ dėl vietos aštuntfinalyje buvo rami dar iki pralaimėjimo „Ajax“, bet vis dar gali prarasti pirmą vietą grupėje.

Dar vieną sensaciją pateikė Šveicarijos čempionė „Basel“ vienuolikė. Ji antrą kartą šį sezoną pranoko Jose Mourinho treniruojamą Londono „Chelsea“. Šį kartą namuose – 1:0.

Tiesa, nepaisant šio pralaimėjimo, „Chelsea“ užsitikrino vietą kitame etape, nes kitame E grupės mače Gelzenkircheno „Schalke 04“ svečiuose neįveikė autsaiderės Bukarešto „Steaua“ ekipos – 0:0.

Svarbią pergalę E grupėje šventė Čempionų lygos finalininkė Dortmundo „Borussia“, kuri namuose 3:1 nugalėjo „Napoli“ klubą ir išsaugojo galimybes patekti į kitą etapą.

Kitame „mirtininkų“ grupės mače „Arsenal“ vėl nugalėjo autsaiderę „Marseille“ ekipą – 2:0, bet vis dar negali būti ramus dėl žaidimo aštuntfinalyje.

G grupėje Madrido „Atletico“ užsitikrino pirmą vietą sužaidęs lygiosiomis 1:1 svečiuose su Sankt Peterburgo „Zenit“, o šansu pakilti į antrą vietą nepasinaudojo „Porto“, kuris namuose neįveikė autsaiderės Vienos „Austria“ ekipos – 1:1.

E grupė

„Basel“ 1:0 Londono „Chelsea“
87' [1 – 0] Mohamed Salah

Bukarešto „Steaua“ 0:0 Gelzenkircheno „Schalke 04“

F grupė

Dortmundo „Borussia“ 3:1 „Napoli“
10' [1 – 0] Marco Reus (11 m)
60' [2 – 0] Jakub Blaszczykowski
71' [2 – 1] Lorenzo Insigne
78' [3 – 1] Pierre-Emerick Aubameyang

Londono „Arsenal“ 2:0 „Marseille“
1' [1 – 0] Jack Wilshere
37' [1 – 0] Mesut Ozil nerealizavo 11 m baudinio
65' [2 – 0] Jack Wilshere

G grupė

Sankt Peterburgo „Zenit“ 1:1 Madrido „Atletico“
53' [0 – 1] Adrian
74' [1 – 1] Toby Alderweireld (į savo vartus)

„Porto“ 1:1 Vienos „Austria“
11' [0 – 1] Roman Kienast
48' [1 – 1] Jackson Martinez

H grupė

Glazgo „Celtic“ 0:3 „AC Milan“
12' [0 – 1] Kaka
49' [0 – 2] Cristian Zapata
59' [0 – 3] Mario Balotelli

Amsterdamo „Ajax“ 2:1 „Barcelona“
19' [1 – 0] Thulani Serero
41' [2 – 0] Danny Hoesen
48' Joël Veltman („Ajax“) – raudona kortelė
49' [2 – 1] Xavi (11 m)

Šiame straipsnyje: AjaxBarcelonaČempionų lyga