„Dainava“ patampė nervus „Trakų“ futbolininkams

Daugiau nei valandą sėkmingai atsimušinėjusi Alytaus "Dainava" mačo pabaigoje subyrėjo ir patyrė septynioliktąjį pralaimėjimą čempionate. „SMScredit.lt A lygos“ XVIII-ojo turo rungtynėse alytiškiai rezultatu 0:4 (0:0) nusileido „Trakų“ ekipai. Edgaro Jankausko auklėtiniai po šios pergalės sugrįžo į antrąją turnyro lentelės poziciją.

Vos tik nuaidėjus pirmajam teisėjo švilpukui šeimininkai nuskubėjo pelnyti greitą įvartį. 5-ąją minutę Jurijus Mamajevas stipriu smūgiu privertė vartininką Donatą Mikučionį atmušti kamuolį netoli savo vartų, o šalia buvęs Tadas Labukas iš aštraus kampo smūgiavo pro šalį. Kiek vėliau po pakelto kampinio galva netikslų bandymą atliko kitas „Trakų“ žaidėjas.

Atsimušę nuo pirmųjų bandymų alytiškiai sugebėjo porą kartų perkelti veiksmą į kitą aikštės pusę, bet geriausiu atveju apsiribodavo tik baudos smūgiais nuo kurių varžovai be didesnio vargo apsigindavo.

Blankiai kurį laiką atrodę šeimininkai antroje kėlinio dalyje įjungė aukštesnę pavarą ir privertė paplušėti D.Mikučionį. Iš toli keletą sykių pavojingai smūgiavo Jurijus Kendyšas, bet visi baltarusio smūgiuoti kamuoliai skriedavo šalia vartų. Gerą progą turėjo ir puolėjas T.Labukas, tačiau vartininko ir puolėjo akistatoje triumfavo D.Mikučionis.

Per pertrauką išklausę ne pačių maloniausių stratego E.Jankausko žodžių „Trakai“ iš karto puolė į priekį mušti pirmojo įvarčio. Kartą po aštraus perdavimo „Dainavą“ išgelbėjo fortūna, o nuo J.Mamajevo smūgio – D.Mikučionis.

Ir toliau tęsėsi dzūkų vartų apgultis, bet kampiniai bei visi smūgiai iš dėkingų padėčių buvo netikslūs. Laikinosios sostinės riterių kalavijai buvo netinkamai nugaląsti ir net daugiau nei valandą jie buvo įklimpę į dzūkišką pelkę.

Tik 68-ąją minutę „Trakų“ futbolininkai ir E.Jankauskas galėjo lengviau atsikvėpti, kai po Povilo Krasnovskio aukšto perdavimo į baudos aikštelę T.Labukas iš arti pasiuntė kamuolį į vartus.

Beveik visas rungtynes atsimušinėję ir pavargę jaunieji alytiškiai palūžo ir per likusį laiką praleido dar tris įvarčius. 76-ąją minutę santykį padvigubino po keitimo aikštėję pasirodęs Dzimitrijus Koubas, o pačioje rungtynių pabaigoje įvartį į savo sąskaitą įsirašė tiek gynėjas Linas Klimavičius, tiek ir dublį įforminęs jo kolega iš Baltarusijos.