Dviejų įvarčių persvarą iššvaistęs „Stumbras“ nusileido „Jenisej“ futbolininkams

Naujojo Lietuvos futbolo sezono startui besiruošiantis Kauno „Stumbro“ klubas ankstų ketvirtadienio rytą Antalijoje sužaidė jau penktas draugiškas rungtynes. Šį kartą Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės laimėtojas po rezultatyvios kovos 2:3 nusileido Rusijos Pirmos lygos lyderiui Krasnojarsko „Jenisej“.

11 val. vietos laiku prasidėjęs mačas buvo žaidžiamas viešbučio, kuriame ir yra apsistojęs „Stumbras“, aikštyne. Į startinę sudėtį Mariano Barreto šį kartą išleido praktiškai pajėgiausius futbolininkus. Pasikeitimai buvo du - krašte vietoje Kgaogelo Sekgotos žaidė Levanas Matčarašvilis, o Agostinho Ca pakeitė pirmą kartą ekipos marškinėlius vilkėjęs Angolos ir Portugalijos pilietybes turintis atraminis saugas Kuagica Bondo.

„Stumbras“ nuo pat pirmųjų minučių kontroliavo įvykius aikštėje bei draskė varžovų gynybą individualiais reidais. Kraštuose sėkmingai vienas prieš vieną žaidė tiek L. Matčarašvilis, tiek Lucas Villela, po kurių perdavimų prie varžovų vartų kilo ne vienas gaisras. Iš toli smūgiavo Vilius Armanavičius, varžovai į tai atsakė smūgiu į vartų plotą iš baudos aikštelės ribų, o rezultatą atidarė puiki kombinacija, kurioje sudalyvavo Fabio Lopesas, Nasro Boucharebas ir pastarojo perdavimą išnaudojęs L. Matčarašvilis - 1:0.

Žaidimas ir toliau buvo atviras, o mačo sparta aukšta. Jau visai netrukus tas pats gruzinas galėjo padvigubinti rezultatą, kai po kampinio pavojingai galva smūgiavo į vartų plotą. Deja, varžovų vartininkas buvo vietoje. Arti tikslo pirmajame kėlinyje buvo ir V. Armanavičius, atlikęs pavojingą tolimą baudos smūgį, su kuriuo ir vėl susitvarkė vartininkas. Varžovai taip pat turėjo savo šansų ir buvo arti tikslo, kai iš vartų neapdairiai išėjo Rodrigo Josviaki. Laimei, viskas baigėsi laimingai ir ilsėtis komandos išėjo švieslentėje degant 1:0.

Antrojo kėlinio pradžioje „Stumbras“ tapo reto kuriozo liudininku, kai po gynėjo perdavimo lengvo kamuolio nesusistabdė varžovų vartininkas ir šis įskriejo į savus vartus - 2:0. Tiesa, jau po kelių minučių juokinga nebuvo. Apmaudžiai gynyboje suklydęs „Stumbras“ buvo nubaustas ir prieš vartininką iššokęs varžovas sušvelnino atsilikimą 1:2.

Palaipsniui buvo pakeista didžioji „Stumbro“ pagrindinės sudėties žaidėjų dalis ir savo šansą aikštėje gavo jaunesni bei peržiūroje dalyvaujantys futbolininkai. Tai akivaizdžiai išbalansavo kauniečių žaidimą, kuriame ėmė stigti drausmės, o ypač geresnio tarpusavio supratimo.

77-ąją minutę „Stumbrui“ teko nuryti dar vieną karčią piliulę, kai po kampinio neužtikrintai savo vartus paliko vartininkas ir po rikošeto nuo gynėjo kamuolys įskriejo į vartus - 2:2. Netrukus „Stumbras“ gavo teisę atlikti standartinę situaciją, tačiau varžovai nuo jos sėkmingai apsigynė ir žaibiškai pasileido į priekį. Kauniečiai jau buvo praktiškai atėmę kamuolį, tačiau dar vienas nesėkmingas rikošetas leido „Jenisej“ pratęsti išpuolį ir viskas baigėsi tiksliu smūgiu - 2:3.

Per likusį laiką „Stumbras“ buvo labai arti išlyginamojo įvarčio. Visų pirma iš baudos aikštelės kampo visai greta virpsto smūgiavo Antonio Belo, o pačioje pabaigoje įspūdingą solo reidą per visą aikštę surengęs Jardelis Nazare smūgiavo visiškai greta virpsto.

Kitas rungtynes Turkijoje „Stumbras“ žais šeštadienį su Belgrado „Rad“ (Serbija) futbolininkais.