Elivelto dublis atvedė Vilniaus „Žalgirį“ į pirmąją pergalę

Titulą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ pergalingai pradėjo „SMScredit.lt A lygos“ čempionatą. Paskutinėse I-ojo turėjo rungtynėse čempionai savo žiūrovų akivaizdoje antrajame kėlinyje palaužė debiutanto Utenos „Utenio“ pasipriešinimą 2:0 (0:0). Abu įvarčius vilniečių gretose įmušė komandos naujokas Elivelto.

Nuo pirmųjų minučių „Žalgiris“ įsikūrė svečių aikštės pusėje, tačiau perdavimus link vartų nutraukdavo patikimai žaidę svečių gynėjai, todėl per visą pirmąjį kėlinį Utenos komandos vartininkas darbo turėjo labai nedaug.

Pirmą progą smūgiuoti į vartus vilniečiai susikūrė tik 9-ąją minutę, kai po tolimo Semiro Kerlos perdavimo į vartus nepataikė Kristis Andreou. Vėliau gražiai kairiu flangu prasiveržė Elivelto, tačiau link vartų pasiųstas kamuolys komandos draugų nesurado.

23-ąją minutę reta „Utenio“ ataka galėjo baigtis įvarčiu. Roberto Freidgeimo perdavimą, kovodamas su varžovus, ne visai sėkmingai atmušė S.Kerla. Kamuolys nukrito be priežiūros paliktam Linui Savastui, kurio smūgio kryptį spėjo pakeisti spėjęs prišokti Andro Švrljuga.

Po minutės pavojus kilo kitoje aikštės pusėje. Svečių laimei, laisvas Jakubas Wilkas po perdavimo iš krašto nesugebėjo tiksliai pataikyti į kamuolį ir nestipriu smūgiu pasiuntė jį tiesiai į Igną Plūką.

Apsipratęs prie nuolatinio vilniečių spaudimo, „Utenis“ įsidrąsino ir 29-ąją minutę surengė greitą išpuolį. Perdavimo sulaukęs L.Savastas prie savęs pritraukė kelis vilniečių gynėjus ir parideno kamuolį atskubėjusiam Žilvinui Baniui. Šio stiprų smūgį sugavo Saulius Klevinskas.

„Žalgiris“ atsakė gražia ataka. Jos metu Vytautas Lukša tiksliu ir savalaikiu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį Jurijų Kendyšą, tačiau laiku po kojomis baltarusiui kritęs svečių gynėjas smūgį blokavo.

Iškart po pertraukos „Žalgirio“ vyr. treneris Valdas Dambrauskas į aikštė metė Serge Nyuiadzį. Pakeisto K.Andreou vietą puolime užėmė Elivelto.

Taktiniai perstatymai iš karto pasiteisino. 53-ąją minutę Andro Švrljuga tiksliu perdavimu baudos aikštelėje surado J.Wilką, šis gražiai kulnu numetė kamuolį brazilui. Elivelto smūgis pažeme kliudė gynėją, atsitrenkė į virpstą, bet įskriejo į vartus.

Žalgiriečių vartininkui S.Klevinskui teko pademonstruoti šuolio galimybes po poros minučių ir palydėti pavojingą tolimą Edgaro Mastianicos šūvį.

Iškart po to įmušti privalėjo J.Wilkas. Lenkas po perdavimo iš gilumos iššoko vienas prieš vartus, tačiau nesugebėjo pergudrauti laiku vartus palikusio ir koja smūgį atrėmusio I.Plūko.

68-ąją minutę Elivelto į savo sąskaitą įsirašė dublį. Brazilui beliko iš kelių metrų pataikyti į vartus po Vytauto Lukšos, kuris, atrodė, sustabdė vilniečių greitą ataką, tačiau puikiai išvengė prie jo prišokusių dviejų gynėjų priežiūros ir padarė viską, kad „Žalgirio“ persvara padvigubėtų.

Po antrojo įvarčio aikštės šeimininkų spaudimas atslūgo.  83-ąją minutę meistriškumą pademonstruoti teko S.Klevinskui. Standartinės situacijos metu į vartus galva smūgiavo Robertas Freidgeimas, bet vilniečių vartininkas puikiu šuoliu ištraukė į viršutinį vartų kampą skriejusį kamuolį.

Rungtynėms baigiantis komandos apsikeitė pavojingais smūgiais, po kurių padirbėti teko abiejų ekipų vartų sargams. Smūgiavo Paulius Janušauskas ir R.Freidgeimas.

Vilniaus „Žalgiris“ – Utenos „Utenis“ 2:0 (0:0).

„Žalgiris“: S.Klevinskas, A.Švrljuga, S.Kerla, G.Freidgeimas, E.Vaitkūnas, V.Lukša (85 min. E.Baniulis), J.Kendyšas, D.Šemberas (73 min. P.Janušauskas), J.Wilkas, Elivelto, K.Andreou (46 min. S.Nyuiadzis).

„Utenis“: I.Plūkas, J.Aleksandravičius, M.Dūda, R.Freidgeimas, D.Gunevičius, A.Arlauskas, Ž.Banys, V.Jeriomenko, E.Mastianica, L.Savastas (63 min. M.Grigaravičius), D.Kazubovičius (75 min. J.Vereščiakas).

Įvarčiai: Elivelto (53, 68).

Geltonos kortelės: V.Lukša (75), J.Kendyšas (78), P.Janušauskas (81); J.Aleksandravičius (18), V.Jeriomenko (34), M.Dūda (49).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Trakų "Trakai"           1  0  0  1  1:5   0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) – 4, T.Radzinevičius („Sūduva“) ir Elivelto („Žalgiris“) – po 2 įvarčius.