„Kauno Žalgirio“ gynyboje strigę „Trakai“ tenkinosi tik tašku

Pagirtinai kovojęs „Kauno Žalgiris“ buvo arti pirmosios sezone pergalės.

Paskutinėse I-o A lygos rato rungtynėse laikinosios sostinės komanda didžiąją laiko dalį sėkmingai gynėsi prieš ir toliau neužsivedančią „Trakų“ puolimo mašiną, įmušė pirmieji, tačiau persvaros neišlaikė – 1:1 (0:0).

Įsirašę antrąjį tašką, kauniečiai lieka turnyro lentelės dugne. Savo padėties nepagerino ir ketvirtą sykį lygiosiomis sužaidę riteriai, kuriuos nuo trečioje vietoje esančios Marijampolės „Sūduvos“ skiria du taškai.

Didžiulę persvarą nuo mačo pradžios turėję svečiai pavojingiausią progą iki pertraukos sukūrė komandoms dar nespėjus įsibėgėti. Standartinės situacijos metu prieš vartus iššoko Arūnas Klimavičius, bet pasižymėti gynėjui neleido koja smūgį atrėmęs Nemanja Bjelanas.

Sužaidus pusvalandį, krašto gynėjo pozicijoje rungtyniavusio Vaidoto Šilėno galva numestą kamuolį vienu lietimu į vartus pabandęs nukreipti Maksimas Maksimovas mušė netiksliai.

Neįprasta gynybos linija, kurios kraštuose žaidė Rokas Sikorskis ir Brunno, o Ignui Dedurai kompaniją viduryje palaikė Yohei Iwasakis, be didesnių problemų griovė visus „Trakų“ išpuolius, atmušdama aukštus perdavimus ir blokuodama bandymus smūgiuoti.

Artėjant pertraukai, prieš vartus pavojingai išbėgo Tadas Labukas, tačiau, bandydamas suklaidinti gynėją, uždelsė smūgiuoti ir atskubėjęs Igoris Jasinskis pavojų likvidavo. Kitos atakos metu pavojingai virš vartų šovė V.Šilėnas.

Per pertrauką „Trakų“ treneriai, siekdami pagerinti atakos organizavimą, vietoje T.Labuko į aikštę metė Jurijų Mamajevą, Vos prasidėjus antrajam kėliniui, ieškoti šviežių pajėgų teko ir kauniečiams, nes traumą patyrė R.Sikorskis.

Keitimas riterių žaidimo nepakeitė. Negana to, „Kauno Žalgiris“ surengė įvarčiu pasibaigusį išpuolį. Povilas Malakas perdavimu iš gilumos prieš vartus išvedė nuošalės išvengusį Roką Krušnauską, kuris įveikė Igną Plūką ir ramiai pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Gelbėti rungtynių nuo suolo kilo trakiškis Darius Kazubovičius, tačiau pavojus vėl kilo prie riterių vartų. Standartinės situacijos metu po I.Deduros smūgis tik I.Plūko reakcijos dėka sudrebino skersinį. Nuo įvarčio svečius būtų išgelbėjęs ir teisėjo asistentas, užfiksavęs nuošalę.

Palaužti varžovų gynybą „Trakams“ vis tik pavyko 74-ą minutę. Standartinės situacijos metu Arūnas Klimavičius numetė kamuolį Modestui Vorobjovui, kurio smūgis pažeme pasiekė tikslą.

Riteriams įsikūrus žalgiriečių aikštės pusėję, R.Krušnaukas vienas sukūrė pavojų retos aikštės šeimininkų atakos metu. Jis sugebėjo prasprūsti iškart pro du varžovus, tačiau smūgiuoti neleido kamuolį išmušęs A.Klimavičius.

Dvikovos pabaigoje išplėšti pergalę „Trakams“ galėjo V.Šilėnas, bet jo baudos smūgį efektingu šuoliu už vartų nukreipė N.Bjelanas.

Svečių viltis įmušti įvartį sumenkino antrą geltoną kortelę prieš save išvydęs Aleksandras Byčenokas. Tačiau ir mažumoje jie sukūrė momentą jau arbitro pridėto laiko metu, kai po aštraus Valdemaro Borovoskio perdavimo į kamuolį apmaudžiai nepataikė visiškai laisvas M.Maksimovas.

„Kauno Žalgiris“ – Trakų „Trakai“ 1:1 (0:0)

„Kauno Žalgiris“: N. Bjelanas, I. Dedura, Y. Iwasakis, I. Jasinskis, M. Duque, P. Malakas, T. Bučma (81 min. M. Vasiliauskas), A. Raginis, R. Sikorskis (50 min. L. Chapodze), Brunno, R. Krušnauskas (88 min. E. Mickevičius).

„Trakai“: I. Plūkas, A. Wakili (63 min. D. Kazubovičius), J. Januševskis, A. Klimavičius, V. Šilėnas, V. Borovskis, M. Vorobjovas, A. Byčenokas, Oscaras, M. Maksimovas, T. Labukas (45 min. J. Mamajevas).

Įvarčiai: R.Krušnauskas (52); M.Vorobjovas (74).

Geltonos kortelės: R.Sikorskis (26), I.Jansinskis (69); T.Labukas (45), A.Byčenokas (61, 89), M.Vorobjovas (72).

Raudona kortelė: A. Byčenokas (89).

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vilniaus „Žalgiris"     7 6 0 1   12:5 18

2. Klaipėdos „Atlantas"    7 4 2 1   12:4 14

3. Marijampolės „Sūduva"   7 3 3 1   14:11 12

4. Trakų „Trakai“          7 2 4 1   5:4 10

5. Utenos „Utenis"         7 2 2 3   6:10 8

6. Jonavos „Jonava"        7 1 3 3   10:11 6

7. Kauno „Stumbras"        7 1 2 4   5:11 5

8. „Kauno Žalgiris"        6 0 2 5   4:12 2