Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė nugalėjo Kauno „Stumbrą“

Lietuvos jaunimo (U-21) futbolo rinktinė penktadienį sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes šiais metais. Kauno NFA stadione lietuviai padovanojo naujajam treneriui Donatui Vencevičiui debiutinę pergalę ir 2:0 palaužė Kauno „Stumbro“ klubą.

Rungtynės buvo žaidžiamos kiek kitokiu formatu – buvo sutarta dėl trijų kėlinių po 30 minučių. Dvikovoje D.Vencevičius išbandė beveik visus sudėties narius, išskyrus vartininką Titą Krapiką. U-21 rinktinė rungtynes pradėjo užtikrintai ir jau penktą minutę išsiveržė į priekį. Po gražios atakos kairiuoju kraštu, Edvino Kloniūno smūgį blokavo gynėjas, bet kamuolys patogiai atšoko prie dešiniojo virpsto buvusiam Eligijui Jankauskui, kuris nesunkiai nuginklavo vartininką.

Jaunimo rinktinės senbuviai E.Jankauskas ir Svajūnas Čyžas kėlė nemažai problemų varžovų gynybos linijai, o po šio dueto pasirodymo krito antrasis įvartis 16 minutę. S.Čyžas pasitaisė kamuolį prie baudos aikštelės prieigų ir jį gražiai užsuko į dešinį vartų kampą.

Vėliau „Stumbras“ suaktyvino savo atakas, tačiau rinktinė gynėsi užtikrintai ir neleido oponentams sukurti pavojingų progų pasižymėti.

Antrajame kėlinyje lietuviai įjungė aukštesnę pavarą ir galėjo įmušti daugiau įvarčių. 44 minutę S.Čyžas baudos aikštelėje puikiai smūgiavo į vartus, bet „Stumbro“ kailį išgelbėjo sėkmingas vartininko Rodrigo Josviaki žaidimas. Vėliau progų priešais vartus turėjo Ernestas Mockus ir Titas Milašius, tačiau jiems įmušti nepavyko.

Solidžiai besigynusi U-21 rinktinė šventė pergalę 2:0, o antradienį (16 val.) LFF stadione Vilniuje išbandys jėgas su Baltarusijos U-21 rinktine. Įėjimas į šias rungtynes - nemokamas.Rungtynių statistika: Lietuva U-21 – „Stumbras“ 2:0 NFA stadionas Teisėjas – Gediminas Mažeika

Įvarčiai: 5 min. E. Jankauskas (1:0), 16 min. S. Čyžas (2:0).

Lietuvos startinė sudėtis: Ovidijus Šiaulys, Benas Šatkus, Vilius Armalas, Eligijus Jankauskas, Edgaras Dubickas, Ernestas Stočkūnas, Edvinas Kloniūnas, Deividas Šešplaukis, Aleksandr Levšin, Edgaras Utkus.

Po keitimo: Ernestas Mockus, Tomas Rakašius, Emanuelis Puzakinas, Osvaldas Čipkus, Domantas Antanavičius, Titas Milašius, Domantas Antanavičius, Matas Ramanauskas, Artūr Dolžnikov, Renatas Banevičius, Linas Mėgelaitis, Gytis Paulauskas.