Paskutinėje atakoje įmuštas įvartis priartino „Utenį“ prie išlikimo

Charakterį parodęs Utenos „Utenis“ prieš paskutiniąsias „SMScredit.lt A lygos“ ketvirto rato rungtynes turi kur kas geresnius šansus išlikti čempionate nei „Kauno Žalgiris“.

Uteniškiai po paskutinėje atakoje įmušto įvarčio 27-ojo turo mače svečiuose išplėšė svarbias lygiąsias su Kauno „Stumbru“ – 1:1 (0:1).

Pirmoje kėlinio pusėje uteniškiai ilgiau kontroliavo kamuolį, o labiausiai „Utenio“ ekipoje pastebimas buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas Jurijus Vereščiakas. Ukrainietis kartą netiksliai pabandė laimę smūgiu iš toli ir sykį pabėgo nuo varžovo baudos aikštelėje bei smūgiavo nesėkmingai.

Po šių epizodų „Stumbras“ perėmė iniciatyvą. Aktyviai rungtyniavo Robertas Vėževičius, Cristianas Alexas bei puolėjo pozicijoje šį kartą žaidęs Giorgio Russo.

R.Vėževičius po atakos kairiuoju kraštu smūgiavo į vartininką, netrukus tas pats saugas baudos aikštelėje surado C.Alexą, kuris iš labai dėkingos padėties nepataikė į vartus. Vis dėlto 28-ąją minutę dar viena „Stumbro“ ataka pasibaigė pirmuoju įvarčiu.

Maksimas Jermakovas perdavė kamuolį G.Russo, šis pasiuntė jį C.Alexui, kuris baudos aikštelėje aplenkė varžovą ir tiksliu smūgiu iš arti pelnė antrą įvartį šiame sezone.

Kėlinio pabaigoje tiek Lukui Žukauskui, tiek Rafaeliui Broetto teko įsitraukti į žaidimą po to, kai varžovai patikrino vartininkų budrumą smūgiais iš toli.

Iš karto po pertraukos abi komandos apsikeitė pavojingais išpuoliais. Po C.Alexo perdavimo vienu lietimu kaire koja visiškai šalia vartų smūgiavo G.Russo, o po minutės „Utenis“ surengė pavyzdinę ataką, kurios pabaigoje Danielio Romanovskio spirtą kamuolį atmušė R.Broetto.

Antroje kėlinio dalyje „Stumbras“ vėl perėmė iniciatyvą: arti antro pelnyto įvarčio buvo Tomas Snapkauskas, efektingai smūgiavęs ir netrukus pamatęs, kaip varžovas išmuša kamuolį beveik nuo vartų linijos. Kauniečių žaidimą taip pat pagyvino po keitimo pasirodęs saugas Oumaras Sissoko.

Savo ruožtu „Utenio“ komandoje „SMScredit.lt A lygoje“ debiutavo 16-metis Gabrielius Petuchovas, netrukus smūgiavęs į artimąjį vartų kampą, kurį apgynė R.Broetto.

Ketvirtą pridėto laiko minutę tas pats G.Petuchovas perdavė kamuolį link bendravardžio Gabrieliaus Zagursko, kuris puikiu smūgiu į tolimąjį vartų kampą išplėšė savo komandai itin svarbų tašką.

Norint pakovoti pereinamosiose rungtynėse, „Kauno Žalgiriui“ reikalinga pergalė prieš Vilniaus „Žalgirį“ ir beliks tikėtis, jog „Utenis“ pralaimės arba sužais lygiosiomis su Marijampolės „Sūduva“.

Kauno „Stumbras“ – Utenos „Utenis“ 1:1 (1:0)

„Stumbras“: R.Broetto, L.Artimavičius, T.Snapkauskas, J.Nazare, A.Bareikis, A.Basitas, M.Jermakovas (46 min. R.Sadauskas), N.Mačiulis, R.Vėževičius, C.Alexas (66 min. O.Sissoko), G.Russo (55 min. N.Petkevičius).

„Utenis“: L.Žukauskas, A.Tručinskas, V.Polianskis, R.Freidgeimas, G.Zagurskas, M.Bašilovas, I.Poručinskis, A.Vaskela (90 min. G.Petuchovas), I.Lukaniukas (69 min. A.Levšinas), D.Romanovskis, J.Vereščiakas.

Įvarčiai: C.Alexas (28); G.Zagurskas (90+4)

Geltonos kortelės: A.Basitas (69), T.Snapkauskas (86); R.Freidgeimas (39), M.Bašilovas (56)

8. „Kauno Žalgiris“ 27 2 9 16 23:53 15

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: N.Valskis („Trakai“) – 14, A.Kaludžerovičius („Žalgiris“) – 12 įvarčių.