Septynių įvarčių rungtynėse „Jonava“ įveikė „Kauno Žalgirį“

„Jonavos“ futbolininkai pakilo į trečiąją vietą Lietuvos futbolo A lygoje, kai šeštadienio rungtynėse namie 5:2 (2:0) sutriuškino „Kauno Žalgirio“ komandą.

Po keturių turų Donato Vencevičiaus komanda turi šešis taškus ir nusileidžia tik Vilniaus „Žalgiriui“ (9 tšk.) bei Klaipėdos „Atlantui“ (7). „Kauno Žalgiris“ lieka be taškų paskutinėje – aštuntojoje vietoje.

Po du įvarčius mače pelnė jonavietis Maksimas Marusičius ir žalgirietis Rokas Krušnauskas.

„Kauno Žalgiris“ rungtynes pradėjo drąsiai, ieškodamas kelių link varžovų vartų, tačiau 13-ą dvikovos minutę Tadas Eliošius po idealaus brolio Tautvydo Eliošiaus perdavimo iššoko prieš Nemanjos Bjelano ginamus vartus ir savo šansą išnaudojo.

Sužaidus pusvalandį, jau Tadas Eliošius tarsi ant lėkštutės padėjo kamuolį Tomui Salamanavičiui, kurį baudos aikštelėje pažeisdamas taisykles nugriovė svečių vartininkas, užsidirbdamas ir geltoną kortelę. Skirtą 11 metrų baudinį šaltakraujiškai realizavo M.Marusičius.

Nors antrąjį kėlinį „Jonava“ pradėjo labai aktyviai, tačiau įvartį įmušė svečiai. Po Tomo Bučmos perdavimo pasinaudojęs vartininko ir gynėjo nesusikalbėjimu pro juos prasprūdo R.Krušnauskas ir ramiai nukreipė kamuolį į tuščius vartus, pelnydamas pirmąjį Kauno ekipos įvartį sezone.

Intriga truko neilgai. Jau po keturių minučių T.Salamanavičius atstatė dviejų įvarčių persvarą, pirmasis atsidūręs prie kamuolio po to, kai jį prieš save po Tado Eliošiaus smūgio galva atmušė N.Bjelanas.

Antrojo kėlinio viduryje visas dar rusenusias kauniečių viltis užgesino M.Marusičius. Legionierius iš Ukrainos standartinės situacijos metu į savo sąskaitą įsirašė dublį efektingu smūgiu per save. Tuo tarpu antrąjį rezultatyvų perdavimą atliko Tadas Eliošius.

Įvarčių lietų pratęsė Klaudijus Upstas. Saugas savo debiutą „Jonavos“ ekipos komandoje pažymėjo tiksliu smūgiu greitos atakos metu.

Kiek atsipalaidavusią aikštės šeimininkų gynybą darsyk nubaudė R.Krušnauskas. Žalgirietis nesunkiai galva „uždarė“ aukštą Mario Duque perdavimą, pasižymėdamas antrą sykį.

Mačo pabaigoje įsibėgėję jonaviečiai galėjo pridėti dar porą įvarčių, bet tiek Lauryno Stonkaus, tiek T.Salamanavičiaus smūgius vartininkas N.Bjelanas atrėmė.

„Jonava“ – „Kauno Žalgiris“ 5:2 (2:0)

„Jonava“: K.Salikas, B.Spietinis, E.Ževnerovas, J.Aleksandravičius, A.Čuchlejus, M.Dapkus, K.Šilkaitis (71 min. K.Upstas), T.Salamanavičius, Tautvydas Eliošius, Tadas Eliošius (76 min. D.Makaradze), M.Marusičius (74 min. L.Stonkus).

„Kauno Žalgiris“: N.Bjelanas, M.Gavrilovas, L.Chapodzė, A.Karakostas (46 min. Edv. Kloniūnas), M.Duque, T.Bučma (77 min. D.Stulga), L.Sendžikas (68 min. M.Vasiliauskas), A.Raginis, Brunno, I.Jasinskis, R. Krušnauskas.

Įvarčiai: Tadas Eliošius (13), M.Marusičius (34 iš baudinio, 70), T.Salamanavičius (57), K.Upstas (74); R.Krušnauskas (53, 77).

Geltonos kortelės: B.Spietinis (88); L.Sendžikas (32), N.Bjelanas (32), I.Jasinskis (48), M.Gavrilovas (69).

Šiame straipsnyje: JonavaŽalgirisfutbolas