„Stumbro“ futbolininkai svečiuose sužaidė taikiai su „Šiauliais“

„SMScredit.lt A lygos“ autsaideriai „Šiauliai“ sužaidė bene geriausią sezono mačą ir praleido mažiausiai įvarčių, tačiau pirmajai pergalei to neužteko. Tomo Ražanausko vadovaujama ekipa namuose neišlaikė persvaros bei sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:0) su Kauno „Stumbru“.

Laikinosios sostinės komanda kol kas turnyro lentelėje pakilo į penktąją vietą. Tai lėmė pergalė tarpusavio rungtynėse prieš Pakruojo „Kruoją“.

Vos tik nuaidėjus pirmajam teisėjo švilpukui, šiauliečiai įsikūrė svečių aikštės pusėje. Nors progų „Šiauliams“ sukurti nepavyko, tačiau čempionato autsaideriai sugebėjo išprovokuoti varžovų klaidą.

„Stumbro“ žaidėjas per toli atsileido kamuolį aikštės aikštelėje ir siekdamas jį išmušti, prasižengė prieš staigiai po kojomis atsidūrusį Sergejų Ševčiuką. 9-ą minutę realizuoti 11 metrų baudinio stojo Ramūnas Radavičius ir nesuklydo. „Šiaulių“ kapitonas smūgiavo užtikrintai ir jau antrą kartą būtent tokiu būdu pelnė įvartį prieš Kauno klubą.

Šeimininkai vis dar laikė žaidimo gijas savo rankose, tačiau kėliniui įpusėjus, iniciatyvą perėmė kauniečiai. Po pakelto kampinio prie šiauliečių vartų kilo sumaištis, kurią likvidavo R.Radavičius. Patyręs gynėjas išmušė kamuolį beveik nuo vartų linijos.

Gerą galimybę pasižymėti turėjo ir „Šiauliai“. Po puikaus Edvino Jasaičio perdavimo Saulės miesto ekipos naujokas Jurijus Fomenka iššoko vienas prieš vartininką, tačiau blogai susistabdė kamuolį, o prie jo suskubęs vartų sargas pavojų neutralizavo.

„Stumbras“ kėlinio pabaigoje perėmė žaidimo kontrolę ir išsiskyrė tolimais smūgiais. Nerijus Mačiulis pabandė laimę iš maždaug 23 metrų bei privertė Povilą Valinčių nukreipti kamuolį į kampinį.

Beveik iš karto po pertraukos svečiams pavyko išlyginti rezultatą. 50-ą minutę N.Mačiulis perdavė kamuolį link atsidengusio Mohamedo Emi Djabrailovo, kuris efektingu smūgiu atstatė pusiausvyrą. Tai buvo pirmasis legionieriaus įvartis šio sezono „SMScredit.lt A lygoje“.

Per likusį laiką aikštėje vyravo atviras ir greitas futbolas. Gerą progą išvesti „Stumbrą“ į priekį turėjo Romualdas Blaževičius, bet kauniečiui džiaugtis neleido P.Valinčius, nukreipęs iš arti smūgiuotą kamuolį į kampinį.

Dvikovos pabaigoje gerokai aktyvesni buvo šeimininkai, kuriems dažniausiai pritrūkdavo paskutinio perdavimo, o kartais ir sėkmės. Po smūgio iš baudos aikštelės prieigų kamuolys netikėtai pakeitė kryptį ir skriejo visai šalia vartų. „Šiauliai“ pademonstravo tikrai neblogą žaidimą, bet pirmosios pergalės sirgaliams dar teks palaukti.

Šiaulių „Šiauliai“ – Kauno „Stumbras“ 1:1 (1:0)

„Šiauliai“: P.Valinčius, V.Gašpuitis, T.Rapalavičius, K.Nestrenka, R.Radavičius, D.Petrauskas, E.Jasaitis, L.Hadžičius (68 min. T.Čargeišvilis), S.Ševčiukas, T.Eliošius (78 min. D.Medžiaušis), J.Fomenka.

„Stumbras”: G.Kvedaras, L.Čerkauskas, R.Sadauskas, A.Račkus, M.Eiza, V.Armanavičius (69 min. A.Bareikis), R.Blaževičius (60 min. I.Prieskenis), M.Dapkus, M.E.Djabrailovas, N.Mačiulis, D.Stradalovas.

Įvarčiai: R.Radavičius (iš 11 metrų baudinio – 9) ; M.E.Djabrailovas (50)

Geltonos kortelės: D.Petrauskas (69) ; M.E.Djabrailovas (26)

Raudonos kortelės:

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai"      10 0  3  7   9:27   3

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) – 11, T.Radzinevičius („Sūduva“) – 9, D.Aršakianas („Trakai“), L.Kochanauskas („Trakai“) ir Elivelto („Žalgiris“) – 5 įvarčiai.