„Trakai“ įveikė „Žalgirį“ ir įpūtė kovos dėl titulo laužą

Intriga A lygos čempionate įsidegė atvira liepsna. Į kovą dėl titulo grįžo „Trakai“, pirmą sykį šiame sezone įveikę Vilniaus „Žalgirį“ ir sumažinę atsilikimą turnyro lentelėje iki 7 taškų. Pergalę riteriams atnešė vienintelis Dinijaro Biljaletdinovo smūgis – 1:0 (1:0), o vicečempionai bent trumpam grįžo į antrąją vietą.

Ją vėl susigrąžinti stengsis Marijampolės „Sūduva“, savo rungtynes ture žaisianti savaitgalį. Laimėjusi jas, o taip pat ir nukeltą mačą kitos savaitės pradžioje, Suvalkijos komanda priartėtų prie čempiono vos 2 taškų atstumu.

Nežiūrint į tai, kad pirmieji momentą, galva į vartus nepataikius be priežiūros likusiam Matijai Ljujičiui, iniciatyva pusę pirmojo kėlinio priklausė riteriams. Nominalūs svečiai jau 8-ą minutę pasiuntė kamuolį į tinklą po tikslaus Oscaro smūgio, tačiau liberiečio džiaugsmą greitai nuramino arbitras, užfiksavęs nuošalę.

Vėliau Armantui Vitkauskui teko pademonstruoti savo meistriškumą ir už galinės linijos nukreipti Vaidoto Šilėno smūgį iš aštraus kampo.

Sužaidus pusvalandį, porą sykių suklydo „Trakų“ gynėjai. Po neatsargaus perdavimo progą smūgiui gavo Liviu Antalis, bet mušė per silpnai, po to, paslydus Darvydą Šerną prižiūrėjusiam varžovui, puolėjas liko laisvas, bet mušė virš vartų iš baudos aikštelės prieigų.

34-ą minutę riteriai išsiveržė į priekį. Michailo Šyškos perdavimą pažeme Oscaras praleido be priežiūros likusiam D.Biljaletdinovui, kuris šūviu į viršutinį vartų kampą pelnė pirmąjį savo įvartį čempionate.

„Žalgiris“ metėsi į priekį. Iš pradžių prieš vartus iššokusiam D.Šernui smūgiuoti paskutiniu metu sutrukdė Valdemaras Borovskis. Vėliau vartus palikęs Timofejus Šeremeta nespėjo prie kamuolio, o po Elivelto perdavimo baudos aikštelėje kilo gaisras, pasibaigęs M.Šyškos pražanga prieš L.Antalį ir skirtu baudiniu. Bet prie kamuolio stojęs Mantas Kuklys išlyginti rezultato nesugebėjo, jo smūgį atrėmė savo klaidą ištaisęs T.Šeremeta.

Antrajame kėlinyje komandos žaidė kur kas atviresnį futbolą. Kamuolys retai užsibūdavo aikštės viduryje, o pavojingiau atakavo žalgiriečiai. Po M.Kuklio puikaus perdavimo akrobatiniu smūgiu virš vartų mušė M.Ljujičius, kelis sykius apmaudžiai baudos aikštelėje kamuolio nepavyko smūgiuoti D.Šernui.

Sužaidus valandą, kamuolys „Trakų“ baudos aikštelėje atiteko M.Ljujičiui, bet prieš vartus atsidūręs sostinės komandos legionierius nesugebėjo pergudrauti T.Šeremetos, sugebėjusio koja atremti varžovo smūgį.

Savo atakų bangą surengė riteriai. Po pavojingo V.Šilėno perdavimo Oscarui smūgiuoti sutrukdė po kojomis kritęs Linas Klimavičius. Netrukus baudos aikštelėje griuvo Valentinas Jeriomenko. Nors žiūrovai reikalavo baudinio, taisyklių pažeidimas nebuvo užfiksuotas.

Nors „Žalgiris“ į aikštę pasiuntė tris naujus atakuojančio stiliaus futbolininkus, bet sukurti „Trakų“ vartų šturmo nesisekė. Negana to, riteriai galėjo padvigubinti rezultatą, kai V.Šilėno šūvį A.Vitkauskas atrėmė, o pakartotiniu bandymu D.Biljaletdinovas nesugebėjo pataikyti į tuščius vartus.

Jau per pridėtą laiką T.Šeremeta sugavo Bahrudino Atajičiaus smūgį pažeme. Netrukus Vytautas Lukša smūgiavo šalia virpsto.

Vilniaus „Žalgiris“ – Trakų „Trakai“ 0:1 (0:1)

„Žalgiris“: A. Vitkauskas, R. Baravykas, M. Mbodjis, L. Klimavičius, D. Slijngardas, S. Blagojevičius, M. Kuklys, M. Ljujičius (71 min. B. Atajičius), Elivelto (71 min. V. Lukša), L. Antalis (84 min. D. Romanovskis), D. Šernas.

„Trakai“: T. Šeremeta, J. Januševskis, A. Klimavičius, V. Borovskis, V. Šilėnas, V. Jeriomenka, M. Vorobjovas (84 min. S. Čyžas), M. Šyška, A. Byčenokas (79 min. A. Netzeris), D. Biljaletdinovas (90+4 min. L. Traore), Oscaras.

Įvarčiai: D.Biljaletdinovas (34).

Geltonos kortelės: M.Šyška (40)

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. „Kauno Žalgiris" 26 3 6 17 17:46 15

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: D. Šernas („Žalgiris“) – 14, Elivelto („Žalgiris“) – 11, A. Paniukovas („Atlantas“) – 11, M. Maksimovas („Trakai“) – 10, K. Laukžemis („Sūduva“) – 9.