Beisbolo žvaigždės krūtinėje – jo dievaičio širdis

Organų donorystės tema ir futbolas turi daug sąsajų: yra dešimtys futbolininkų, kuriems persodintas koks nors donoro organas ar kaulų čiulpai. Kai kurie sportininkai po transplantacijos grįžo į aikštę.

Propaguoja donorystę

Pasveikę sportininkai savo pavyzdžiu įrodo, kad organų ir ląstelių (kaulų čiulpų) transplantacija daro stebuklus.

Apie juos rašo didžiausi pasaulio dienraščiai: apie ligų priežastis, sekinantį gydymą, apie žmonių kilnų apsisprendimą dovanoti organus transplantacijai ir į sporto aikštę sugrįžusių sportininkų pasiekimus. Šios istorijos prisideda prie švietėjiškos misijos. Futbolininkai dalyvauja donorystei skirtuose renginiuose, steigia fondus, kurių lėšos panaudojamos sunkiomis ligomis sergantiems žmonėms gydyti.

Ivanui Klasnićiui, Kroatijos komandos puolėjui, praėjusiais metais atlikta trečioji inksto transplantacija. Prieš ją persodinti mamos, vėliau tėčio inkstai nustojo veikti, todėl reikėjo trečio donoro inksto. Šis sportininkas yra pirmasis, po transplantacijos, 2007 m., dalyvavęs Europos futbolo turnyre.

Barselonos klubo ir Prancūzijos rinktinės gynėjui Ericui Abidaliui 2011 m. diagnozuotas kepenų vėžys. Gydymo būdas buvo vienintelis – kepenų transplantacija.

Dalį kepenų pasiūlė komandos draugas Danielis Alvesas da Silva. Tačiau E.Abidalis atsisakė, nes tokia procedūra būtų sustabdžiusi šio futbolininko karjerą. Dalį kepenų padovanojo ligonio pusbrolis. Sergantį E.Abidalį palaikė komanda ir visa futbolo bendruomenė: per varžybas, vykusias E.Abidalio ligos metu, 22-ąją minutę (toks sportininko numeris), gerbėjai atsistoję plojo palaikydami sportininką.

Komandos nariai tąkart pergalę skyrė savo sergančiam bičiuliui. Praėjus devyniems mėnesiams po transplantacijos, E.Abidalis vėl treniravosi su komanda.

Dalį kepenų pasiūlė komandos draugas Danielis Alvesas da Silva. Tačiau E.Abidalis atsisakė, nes tokia procedūra būtų sustabdžiusi šio futbolininko karjerą.

Ateitis vėl šviesi

Andy Coleas, "Manchester United" komandos puolėjas, įtariama, 2015 m. keliaudamas po Vietnamą, užsikrėtė virusu, kuris pažeidė inkstus. Atlikta gyvo inksto transplantacija, nes inkstą jam padovanojo sūnėnas.

Už tokią dovaną sportininkas nuoširdžiai dėkingas. Jis dalyvauja donorystės švietėjiškoje veikloje. Šiemet dalyvaus ir žmonių su transplantuotais organais žaidynėse Birmingame.

Futbolininkui Joe Thompsonui reikėjo daug jėgų kovojant su kraujo vėžiu, nes liga atsinaujino. Futbolininkas laukė vienintelio gydymo būdo – kaulų čiulpų transplantacijos. J.Thompsonas atvirai pasakoja savo išgyvenimus, kai mirtis yra labai arti, kai depresija vargina dėl nesibaigiančių kančių.

J.Thompsonas pasveiko. Jis sako: "Tai buvo ilga skausminga kelionė, bet ateitis vėl atrodo šviesi."

Argentinos futbolininkas Cristianas Villagra tapo kaulų čiulpų donoru savo broliui Gonzalo. C.Villagra dėl medicininių procedūrų trumpam buvo pasitraukęs iš aktyvių treniruočių. Komandos draugą ir jo šeimą palaikė ir žaidėjai, ir gerbėjai.

Sportininkas sportininkui

Kai suserga žymūs žmonės, atgarsiai apie ligą nuvilnija labai plačiai.

Ištikimi komandų draugai organizuoja palaikymo akcijas: rašo jautrius žodžius ant sportinių marškinėlių, sutinka būti donorais, remia sergančiųjų šeimas finansiškai, organizuoja socialines akcijas. Antai kraujo vėžiu susirgus bulgarui Stiliyanui Petrovui, "Aston Villa" klubo kapitonui, komandos bičiuliai organizavo socialines kampanijas, kurių metu buvo registruojami kaulų čiulpų donorai. S.Petrovas yra vadinamas Černobylio vaiku: jo liga yra siejama su Černobylio atominės elektrinės reaktoriaus avarija, po kurios radioaktyvusis debesis apgaubė ir Bulgarijos teritoriją.

Rodas Carewas, beisbolo žvaigždė, gyvena su kito sportininko Konrado Reulando širdimi ir inkstu. K.Reulandui, amerikietiškojo futbolo žaidėjui, buvo konstatuota smegenų mirtis, nes plyšo galvos kraujagyslė. Draugai ir pažįstami greitai susiejo K.Reulando mirtį ir R.Carewui atliktą transplantaciją. Tai patvirtino ir vietinis transplantacijos centras – JAV tai nėra draudžiama.

Aprašytoji dviejų sportininkų istorija stebina sutapimais: vaikystėje K.Reulandas eidavo stebėti varžybų, kuriose žaidė jo dievaitis R.Carewas. Taip susiklostė, kad, K.Reulandui mirus, R.Carewas sunkiai sirgo ir laukė skubios širdies transplantacijos. Medicininiai tyrimai parodė, kad donoro organai tinkami recipientui. Yra manoma, kad tai pirma transplantacija, kai donoras ir recipientas – profesionalūs sportininkai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių