Iš Berlyno treko – į olimpinę rinktinę

Dviračių treko meistrės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užsitikrino kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes.

Berlyne (Vokietija) vykstančio 117-ojo pasaulio dviračių treko čempionato komandų sprinto varžybose S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė užėmė 9-ąją vietą. Šis rezultatas lėmė, kad mūsiškės išsilaikė tarp aštuonių olimpinės atrankos reitingo duetų, įgijusių teisę dalyvauti žaidynėse.

"Smagu, kad pavyko pasiekti tikslą, bet tikrasis džiaugsmas tikriausiai dar ateis, – sakė jau keturiose olimpiadose dalyvavusi S.Krupeckaitė. – Gaila, kad likome devintos, bet varžovės lėkė nepaprastai greitai."

Kvalifikacinio važiavimo du ratus lietuvės įveikė per 33,060 sek. ir nepateko į kitą lenktynių etapą. Tačiau S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė pralaimėjo tik vienai komandai iš trijų, su kuriomis atkakliausiai konkuravo dėl vietos olimpinės atrankos reitingo aštuntuke – Lenkijos (kaimynės pasaulio čempionate užėmė 7-ą vietą), o Naujosios Zelandijos ir Ukrainos dviratininkės pasirodė prasčiau (atitinkamai 10-a ir 14-a vietos).

Kelialapius į olimpinį Tokiją kartu su lietuvėmis jau turi vokietės, australės, kinės, rusės, olandės, lenkės ir meksikietės.

Berlyne aukso medalius iškovojo Vokietijos atstovės, sidabro – Australijos, bronzos – Kinijos dviratininkės.

Kelialapius į Tokiją kartu su lietuvėmis jau turi vokietės, australės, kinės, rusės, olandės, lenkės ir meksikietės.

Be to, Simona ir Miglė galės dalyvauti ne tik olimpinėse komandų sprinto varžybose, bet ir išmėginti jėgas individualaus sprinto ir keirino rungtyse.

Šiandien pasaulio čempionato daugiakovės varžybose startuos ir kelialapio į žaidynes sieks Olivija Baleišytė.

2020-ųjų Lietuvos olimpinėje rinktinėje – jau 23 sportininkai.