D. Rapšys Belgijoje pagerino Lietuvos rekordą ir iškovojo keturis aukso medalius

Savaitgalį Belgijoje vykusiose plaukimo varžybose „Flanders Cup“ puikiai pasirodė Lietuvos sportininkas Danas Rapšys. Jis pagerino Lietuvos rekordą, o iš viso iškovojo net keturis aukso medalius.

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale D. Rapšys finišavo per 1 min. 45,35 sek. ir 0,4 sek. pagerino sau pačiam nuo praėjusių metų studentų žaidynių (Universiados) Taivane priklausiusį šalies rekordą. Tai taip pat yra devintas visų laikų rezultatas pasaulyje bei geriausias šio sezono rezultatas. Artimiausią varžovą jis aplenkė daugiau nei 6 sek.

D. Rapšys Belgijoje taip pat triumfavo 100 m peteliške (52,81 sek.), 50 m nugara (25,55 sek.) ir 200 m nugara (1.57,33 sek.) rungtyse.

Kitas lietuvis Gytis Stankevičius triumfavo 100 m plaukimo nugara finale - 56,14 sek. Jis taip pat iškovojo sidabrą plaukdamas 200 m nugara ir bronzą - 50 m distancijoje.

Tris sidabro medalius Belgijoje iškovojo Andrius Šidlauskas (50, 100 ir 200 m krūtine).

Deividas Margevičius iš Belgijos grįš su dviem apdovanojimais. Jis buvo antras 50 m plaukimo peteliške rungtyje ir trečias - 100 m nuotolyje. 200 m distancijoje jis liko ketvirtas.

100 m nugara rungties bronza atiteko dar vienam lietuviui - Rokui Juozelskiui. Pastarasis taip pat finišavo penktas 200 m plaukimo nugara finale.

Vyrų estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi Lietuvos kvartetas - Erikas Grigaitis, R. Juozelskis, Benas Savičius ir Eimantas Milius - užėmė ketvirtąją poziciją.

Kiti lietuviai į A finalus neprasibrovė. Iš viso Belgijoje varžėsi 11 Lietuvos plaukikų.