D. Rapšys – pirmas, R. Meilutytė liko už finalo Berlyne borto

Rūtai Meilutytei nepavyko patekti į pasaulio taurės varžybų Berlyne finalą. Plaukdama savo mėgstamą 100 m krūtine rungtį pirmadienį ji liko devinta atrankos varžybose. Iš lietuvių pirmadienį vakare finale plauks tik Danas Rapšys.

Varžybos Berlyne trumpajame (25 metrų) baseine nebuvo sėkmingos R. Meilutytei.

Geriausia Lietuvos plaukikė nebuvo greita 100 m krūtine distancijoje, kurioje anksčiau yra laimėjusi daugybę aukščiausių apdovanojimų.

Šįkart atrankos varžybose ji distanciją įveikė per 1 min. 8,20 sek. ir liko devinta.

Į finalą pateko aštuonios geriausios plaukikės, tarp jų ir greičiausiai pirmadienio popietę plaukiusios suomė Jenna Laukkanen (1 min 4,87 sek.), jamaikietė Alia Atkinson (1 min. 5,71 sek.) bei danė Rikke Pedersen (1 min. 6,01 sek.).

100 m krūtine finale Berlyno baseine R. Meilutytė plauktų nebent tuo atveju, jei atsisakytų startuoti kuri kita iš aštuonių plaukikių.

Dvi dienas trunkančiose varžybose Vokietijoje R. Meilutytė nesėkmingai pasirodė ir sekmadienį, kai buvo diskvalifikuota 200 m krūtine atrankos varžybose dėl neleistinų judesių po vandeniu.

Tikėtina, jog tai galėjo išmušti ir vėžių R. Meilutytę, kuriai teko keisti judesių po vandeniu technikos detales.

Prieš pasaulio taurės varžybose Maskvoje praėjusią savaitę Rūta iškovojo sidabrą 50 metrų krūtine rungtyje, o plaukdama 200 m krūtine Rusijos sostinėje finišavo penkta.

Pasaulio taurės varžybose Berlyne varžosi net dvi dešimtys lietuvių.

Tačiau pirmadienį per atrankos varžybas iškopti į finalą pavyko tik Danui Rapšiui.

Pastaruoju metu nuostabią sportinę formą įgijęs D. Rapšys buvo pirmas tarp 59 plaukikų 200 metrų laisvuoju stiliumi distancijoje.

22 metų panevėžietis pirmadienio rytą distanciją įveikė per 1 min. 42,28 sek. ir net 1,91 sek. pagerino sau nuo 2014 metų priklausiusį šalies rekordą trumpajame baseine.