Dėl blogų sąlygų keturios jachtos regatos finišo nepasiekė

Savaitgalį Baltijos jūroje „Kapitono Stasio Marcinkevičiaus atminimo taurė“ vyko ekstremaliomis sąlygomis. Didelis bangavimas ir stiprus vėjas lėmė, kad net keturios jachtos dėl iškilusių techninių kliūčių nusiėmė nuo regatos distancijos dar nepasiekusios finišo.

Abi pagrindines regatos taures iškovojo jachta „Extreme“ (kpt. Aistis Kalanavičius).

„Labai džiaugiamės, kad nepaisant visų techninių nesėkmių, buriuotojai sugebėjo susidoroti ir patys nenukentėjo. Iš tiesų, visos 23 dalyvavusios jachtos parodė gerbtiną drąsą ir tikrą varžybų dvasią. Didžiuojamės būdami buriuotojų draugais!“,- teigė pagrindinio regatos rėmėjo, bravoro „Volfas Engelman“ generalinis direktorius Marius Horbačauskas.

Pasak regatą organizuojančio Klaipėdos jūrinio buriavimo klubo komodoro Gintaro Vaičiūno, oro sąlygos buvo sudėtingos. Buriuotojai turėjo progą susidurti su tikra Baltija – dideliu bangavimu ir neretai didesniais nei 25 mazgai (apie 13 m/s) vėjo gūsiais.

Iš trijų regatos įskaitinių grupių, aršiausia sportinė kova vyko pirmojoje, ORC grupėje. Joje pirmąją vietą iškovojo šią vasarą pasaulio ORC čempionate puikiai pasirodžiusi jachtos „Extreme“ įgula. Nuo jos vos 15 sekundžių pagal perskaičiuotą laiką atsiliko jachta „Joker“, vadovaujama kapitono Mariaus Ambrulaičio. Tai, kad kova tarp šių jachtų įtemptai vyko visos distancijos metu, rodo ir tai, kad būtent „Joker“ įgula pirmoji apsuko ženklą ties Palangos tiltu. Trečiąją vietą šioje grupėje iškovojo jachta „Esox“ (kpt. Rimantas Stropus).

„Šių metų naujovė – Klaipėdos jūrinio buriuotojų klubo įsteigta taurė absoliučiai greičiausiai jachtai pagal tikrąjį laiką. Šį apdovanojimą gauna ta jachta, kuri finišo liniją fiziškai kerta pirma. Šiais metais šią taurę, kartu ir su Marcinkevičiaus atminimo taure greičiausiai jachtai pagal perskaičiuotą laiką, laimėjo jachta „Extreme““,- teigė G. Vaičiūnas.

Mažesniųjų jachtų grupėje pirmąją vietą iškovojo jachta „Piranija“ (kpt. Audrius Drungilas), antrąją – jachta „Aphrodite“ (kpt. Anatolij Dmitriščiuk), trečiąją – jachta „Pelėda“ (kpt. Darius Bartkėnas).

G. Vaičūnas džiaugėsi, kad nepaisant sudėtingų varžybų sąlygų, po regatos kone visų įgulų nariai neskubėjo skirstytis ir dalyvavo regatos uždarymo šventėje Smiltynės jachtklube. Buriuotojai buvo vaišinami plovu ir galėjo visi drauge pasidalinti varžybų dienos įspūdžiais. Pasak G. Vaičiūno, tokia uždarymo šventė tapo tikru bendruomenės susibūrimu.

„Kapitono Stasio Marcinkevičiaus atminimo taurė“ tradiciškai vyksta rugsėjo pradžioje ir yra skirta buriuotojui S. Marcinkevičiui (1918-1993) pagerbti už pastangas, kuriomis buvo pradėta rengti Lietuvos jūrų laivininkystės sporto klubo kreiserinių jachtų regata. Regatos distancija siekia apie 40 jūrmylių ir driekiasi Kuršių mariomis bei Baltijos jūra.