„Dragūnas“ kovos dėl LRF taurės

Jau pirmajame LRF „Basement“ vyrų taurės pusfinalyje užvirė nuožmi kova, kuri baigėsi Klaipėdos „Dragūno“ pergale. Uostamiesčio rankininkai jau trečią kartą šį sezoną VHC „Šviesos“ rankininkus įveikė 5 įvarčių skirtumu (28:23).

Klaipėdos ekipa geriau pradėjo susitikimą ir pirmavo didžiąją pirmojo kėlinio dalį. Vienu metu daugkartiniams čempionams jau buvo pavykę susikurti 4 įvarčių pranašumą (10:6), tačiau toliau bėgti varžovams sostinės rankininkai neleido. Greitai rungtyniavę „Šviesos“ žaidėjai pirmojo kėlinio pabaigoje sugebėjo sumažinti savo atsilikimą iki 2 įvarčių (16:14).

Antrojo kėlinio pradžia žadėjo atkaklią ir nuožmią kovą iki paskutinės rungtynių sekundės. Vilniečiai rungtyniavo itin pakiliai, tačiau perlaužti rungtynių eigos galutinai jiems nepavyko. Įpusėjus antrajam kėliniui ekipas skyrė vos vienas vienintelis įvartis (21:20), tačiau būtent tada Klaipėdos rankininkai spurtavo ir užsitikrino ramią rungtynių pabaigą.  Nuaidėjus finaliniam rungtynių švilpukui rezultatas švieslentėje buvo 28:23 „Dragūno“ naudai.

Artūras Juškėnas (Klaipėdos „Dragūno“ vyr. Treneris): „Pergalę nulėmė mūsų patirtis. Varžovai tikrai pagirtinai kovėsi, tačiau lemiamais momentais mes sužaidėm geriau. Apie rytojų kol kas sunku kažką pasakyti, aišku tiek, jog bet kokiu atveju laukia labai sunkios rungtynės.“

Klaipėdos „Dragūnas“: Lukas Simėnas 7, Arvydas Bučius ir Laurynas Simonavičius po 4, Lukas Jurys ir Lukas Juškėnas po 3, Benas Butkus ir Šarūnas Ugianskis po 1.

Vilniaus VHC „Šviesa“: Artūras Švilpa 5, Dovydas Kuodys ir Valdas Drabavičius po 4, Julius Šeibokas 3, Jovydas Jurašius, Karolis Antanavičius, Laurynas Pacevičius po 1.

HC "Vilnius" eliminavo „Granitą – Karį“

Bene daugiausiai intrigos žadėjęs pusfinalis tarp Kauno „Granito – Kario“ ir HC „Vilniaus“ ekipų prasidėjo abiems ekipoms sunkiai surandant kelių prie varžovų vartų. Nors rungtynes kiek geriau pradėjo „Granitas – Karys“, tačiau sostinės rankininkai netruko perimti iniciatyvos iš čempionų titulą ginančių kauniečių. Įpusėjus pirmajai rungtynių daliai Vilniaus ekipa jau buvo priekyje 8:6.

Puikiai vilniečių vartus gynęs Simas Lipickis bei taikliai kauniečių vartus atakavęs Petras Raupėnas leido vilniečiams per likusį laiką dar labiau padidinti savo turimą persvarą prieš „Granitą – Karį“. Į ilgąją pertrauką komandos išėjo ilsėtis HC „Vilniui“ pirmaujant rezultatu 12:9.

Antrojo kėlinio pradžia taipogi nieko gero Kauno rankininkams nežadėjo. Per pirmas 7 minutes „Granitas – Karys“ sugebėjo pelnyti vos vieną įvarti ir nuo HC „Vilniaus“ atsiliko jau 15:10.

Vis tik tuomet kauniečiai tarsi pabudo po slogios antrojo kėlinio pradžios ir itin greitai priartėjo prie varžovų. Įpusėjus antrajam kėliniui iš „Vilniaus“ persvaros tebuvo likęs vienas įvartis (17:16). Likus rungtyniauti 10 minučių iki rungtynių pabaigos vilniečiai vis dar buvo priekyje vienu įvarčiu (19:18).

Rungtynės savo karščiausią tašką pasiekė likus žaisti penkias minutes, kuomet T. Bučinskas pelnė įvartį į Vilniaus vartus ir išlygino rezultatą (20:20). Paskutiniosios minutės metu abi komandos sugeba pasižymėti po kartą ir pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui lygu – 21:21. Tai reiškė, jog nugalėtojui išaiškint prireiks 7 metrų baudinių serijos.

Pirmuosius du baudinius abiejų komandų žaidėjai realizavo, tačiau tuomet HC „Vilniaus“ vartininkas Lipitskis atrėmė du iš eilės varžovų metimus, o pergalę HC „Vilniui“ paskutiniuoju metimu užtvirtino Martynas Žala. Galutinis rungtynių rezultatas 25:23 HC „Vilniaus“ naudai.

Kęstutis Lapinskas ( HC „Vilnius“ treneris): „Pirmoje rungtynių pusėj puikiai žaidė Petras Raupėnas, vėliau šiek tiek mūsų lyderiams pradėjo stigti jėgų, todėl „Granitas – Karys“ prisivijo. Baudinių serijoj mūsų sėkmę nulėmė galbūt didesnis noras laimėti. Visos keturios komandos, kurios yra šiame finaliniame ketverte yra panašaus pajėgumo, todėl viską lemia smulkios detalės.“

HC „Vilnius“: Petras Raupėnas 9, Martynas Lapinskas 6, Martynas Žala, Karolis Antonovičius ir Simas Stanilevičius po 4,  Andrius Kliorė 1.

Kauno „Granitas – Karys“: Vaidas Drevinskas 7, Mindaugas Urbonas 6, Tadas Bučinskas, Mindaugas Barzdenis po 3 Deividas Virbauskas ir Karolis Grigas 2.