Estai įveikti, latviai - ne

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai vakar baigė Baltijos krepšinio lygos (BKL) čempionatą. Šeštadienį namie „Neptūnas“ 93:87 įveikė Talino „Kalev/Cramo“ (Estija) ekipą, o vakar namie pralaimėjo Valmieros „Lačplėša alus“ (Latvija) komandai po pratęsimo – 100:102.

Dėl nugaros skausmų abejas rungtynes praleido rezultatyviausias „Neptūno“ krepšininkas Džeromas Kolemanas.

Valmieros krepšininkai Klaipėdoje jautėsi gana drąsiai. Trečiąjį kėlinį jie pirmavo net 18 taškų skirtumu ir tikriausiai patikėjo, kad laimės.

Priešingai manė klaipėdiečiai. Jie sukandę dantis vijosi svečius ir baigiantis pagrindiniam laikui juos pavijo.

Atkakli kova vyko per pratęsimą. Kai žiūrovai trynė rankas, jog varžybos dar kartą bus pratęstos, latvių žaidėjas Akselis Vairogas, kiek užmynęs tritaškio liniją, pelnė pergalingus du taškus.

Estus sustabdyti pavyko taip pat trečiąjį kėlinį. Jiems pavojingai atitolus 57:49 iniciatyvos ėmėsi G.Vileita. Pirmąją rungtynių pusę nepasižymėjęs gynėjas per trečiąjį kėlinį pelnė 10 taškų, o keli jo tikslūs perdavimai ketvirčio pabaigoje leido sėkmingai užbaigti atakas ir susikrauti 7 taškų persvarą – 70:63.

Po dar vieno taiklaus G.Vileitos tritaškio ketvirtajam kėliniui prasidėjus „Neptūnas“ atitolo 13 taškų skirtumu – 79:66. Tačiau tuomet klaipėdiečiai nesugebėjo pelnyti taškų beveik tris minutes, o estai priartėjo iki 75:81. Visgi pergalės iš rankų šeimininkai neišleido – per paskutines 67 sekundes G.Vileita pataikė visus 6 baudų metimus ir įtvirtino sėkmę.

„Neptūnas“ – „Kalev/Cramo“ - 93:87 (24:17, 19:27, 27:19, 23:24). V.Stanevičius – 23 taškai (9 dvitaškiai iš 10), G.Vileita – 19, O.Kurauskas – 12, L.Viljamsas ir V.Pečiukas - po 10, V.Pridotkas – 6, A.Mineikis – 5, J.Elvikis ir M.Kasiulevičius – po 4; J.Viljamsas ir H.Frieras – po 18, R.Kerlesas – 17, G.Dorbekas – 16.