Lietuvos sportininkės baigė pasirodymą Europos biatlono čempionate

Estijoje vykstančiame atvirajame Europos biatlono čempionate merginų jaunimo (iki 21 metų) persekiojimo lenktynes sekmadienį baigė tik viena iš trijų startavusių Lietuvos sportininkių - šešis baudos ratus sukusi Kotryna Vitkūnaitė užėmė 32-ą vietą tarp 51-os finišavusios sportininkės (startavo - 53).

K.Vitkūnaitė 10 km įveikė per 45 minutes 43,8 sekundės ir finiše beveik 10 minučių pralaimėjo antrąjį aukso medalį iškovojusiai ukrainietei Anastasijai Merkušinai.

Keturis kartus šaudykloje suklydusi Gabrielė Leščinskaitė buvo diskvalifikuota, o šešis baudos ratus jau per pirmuosius tris ratus sukusi Gaudvilė Nalivaikaitė nebaigė distancijos.

Prieš porą dieną aukso medalį sprinto lenktynėse laimėjusiai A.Merkušinai sekmadienį nesutrukdė ir keturi baudos ratai. Ji nuotolį įveikė per 35 minutes 52,9 sekundės ir finiše 20,4 sekundės aplenkė net šešis kartus šaudykloje nepataikiusią rusę Uljaną Kajševą.

Bronzos medalis atiteko austrei Dunjai Zdouc, kuri nuo nugalėtojos atsiliko 55,4 sekundės:

1. Anastasija Merkušina (Ukraina)      35 min. 52,9 sek. (4 baudos ratai)
2. Uljana Kajševa (Rusija)            atsiliko 20,4 sek. (6)
3. Dunja Zdouc (Austrija)                      55,4 (4)
4. Viktorija Slivko (Rusija)                 1:25,3 (1)
5. Julija Žuravok (Ukraina)                  1:59,7 (3)
...
32.Kotryna Vitkūnaitė                        9:50,9 (6)
...
51.Gabrielle Hawkins (Australija)           21:10,6 (14)

Europos biatlono čempionate moterų 10 km persekiojimo lenktynėse 24-ą vietą užėmė Natalija Kočergina.

Net ir septynis baudos ratus sukusi Lietuvos biatlonininkė distancijoje sugebėjo aplenkti net 22-i varžoves, o finiše 5 minutėmis ir 12,3 sekundės pralaimėjo aukso medalį iškovojusiai rusei Jekaterinai Šumilovai.

Dukart šaudykloje suklydusi J.Šumilova 10 km įveikė per 33 minutes 7,4 sekundės ir finiše 31,9 sekundės aplenkė taip pat du baudos ratus sukusią ukrainietę Iriną Varvinec.

Bronzą iškovojo kita Rusijos biatlonininkė Jekaterina Jurlova, nuo tėvynainės atsilikusi 54,1 sekundės.