Europos karatė čempionate – 3 titulai lietuviams

Danijoje baigėsi 2017 metų Europos kiokušin karatė čempionatas, kuriame Lietuvos sportininkai iškovojo 3 čempionų titulus, o iš viso pelnė net 11 apdovanojimų.

Vienam Lietuvos rinktinės nariui – Valdemarui Gudauskui – tapti Europos čempionu svorio kategorijoje iki 85 kg pavyko antrą kartą iš eilės. Prieš metus tikra kiokušin karatė pasaulio sensacija tapo lietuvio pergalė Europos čempionato finale prieš Rumunijos žvaigždę Marių Ilasą. Šį kartą rumunas gavo progą revanšui, tačiau ja nepasinaudojo – po 3 pratęsimų teisėjai pergalę vėl skyrė V.Gudauskui.

Pakeliui į V.Gudauskas įveikė tris oponentus, du iš jų įveikdamas vienu galingu smūgiu, įvertintu „ippon“.

Tuo metu M.Ilasas pusfinalyje užkirto kelią į finalą kitam lietuviui – Vytautui Cėplai.

Antrąjį titulą Lietuvai pelnė patyręs Andrius Miseckas, prieš metus turėjęs tenkintis antrąja vieta. Svorio kategorijoje iki 75 kg A. Miseckui teko įveikti net penkis varžovus, o paskutinė dvi kliūtys buvo gruzinai. Tačiau nei Tengizui Bastoiani pusfinalyje, nei Mikheilui Ciklauriui finale nepavyko prilygti 33 metų lietuviui.

Trečioji Europos čempionų taurė buvo pelnyta moterų varžybų svorio kategorijoje iki 50 kg. Ten nugalėtoja tapo po pertraukos ant tatamio sugrįžusi Daiva Kriščiūnienė. 34-erių metų sportininkė savo kelyje nugalėjo Gruzijos, Ukrainos ir dvi Lenkijos atstoves.

Lietuvių titulų kraitis galėjo būti dar didesnis, tačiau dviems merginoms savo finalų laimėti nepavyko. Rūta Brazdžionytė svorio kategorijos iki 60 kg finale po trijų pratęsimų turėjo pripažinti rumunės Andreos Mercos pranašumą, nors du teisėjai iš penkių buvo linkę skirti pergalę mūsiškei.

Taip pat lemiamoje kovoje suklupo ir 18-metė Europos čempionatų debiutantė Monika Ryžkovaitė. Šiemet netikėtai Lietuvos čempione tapusi Luko Kubiliaus treniruojama klaipėdietė viesulu įsiveržė ir į Senojo žemyno sunkiasvorių kovotojų elitą. Svorio kategorijoje virš 60 kg lietuvaitė tvirtai nugalėjo lenkę Agatą Winiarską ir ispanę Aialą Garcią, bet finale neprilygo švedei Sarai Hagge.

Trečiąsias vietas Danijoje užėmė Erika Žeburtunovič (iki 50 kg), Rita Pivoriūnaitė ir Diana Mačiūtė (iki 55 kg), Diana Balsytė (virš 60 kg), V. Cėpla ir Edgardas Sečinskis (virš 85 kg).

Po 2016-ųjų Europos čempionato daugelis tikėjosi šiemet išvysti dar vieną E.Sečinskio ir garsiojo bulgaro Valerijaus Dimitrovo dvikovą, tačiau abiems sportininkams galutinėje įskaitoje teko dalintis trečiąją poziciją. E. Sečinskis pusfinalyje nusileido lenkui Maciejui Mazurui, o V.Dimitrovas dėl traumos pusfinalyje net nekovojo su danu Brianu Jakobsenu.

Kitos svarbios šių metų varžybos Lietuvos kiokušin karatė kovotojų laukia liepos 1-2 dienomis. Tuomet Astanoje (Kazachstanas) vyks pasaulio čempionatas. Teisę dalyvauti planetos pirmenybėse jau anksčiau buvo pelnę Justina Šišaitė, Gabija Gudeliauskaitė, Inga Mikštaitė, Nora Vaznelytė, A. Miseckas, V. Gudauskas, E. Sečinskis ir Eventas Gužauskas, o Danijoje šią teisę įgijo D. Kriščiūnienė ir M. Ryžkovaitė.