Geriausi Lietuvos metų kiokušin karatė kovotojai – I. Mikštaitė ir L. Kubilius

Lietuvos kiokušin karatė federacija (LKKF) surengė 2017 metų geriausiųjų apdovanojimų vakarą, kurio metu paskelbta, kad geriausiais šalies kovotojais išrinkti Inga Mikštaitė ir Lukas Kubilius.

Lietuvos kiokušin karatė rinktinės nariai 2017-aisiais išbandė jėgas trejuose dideliuose tarptautiniuose čempionatuose. Pirmasis Lietuvos rinktinės aukščiausio lygio startas buvo Roskildėje – Europos čempionate. Danijoje trečią kartą paeiliui Europos čempionu tapo Valdemaras Gudauskas, ant aukščiausios pakylos taip pat užkopė Daiva Kriščiūnienė ir Andrius Miseckas. Sidabrą šiame turnyre pelnė Rūta Brazdžionytė ir Monika Ryžkovaitė, bronzą – Erika Žeburtovič, Diana Mačiūtė (taip pat ir katos rungtyje), Rita Pivoriūnaitė, Diana Balstytė, Vytautas Cėpla ir Edgardas Sečinskis.

Komandų įskaitoje Lietuva Danijoje užėmė pirmąją vietą.

Vasarą geriausi Lietuvos kovotojai keliavo į Kazachstano sostinę Astaną, kurioje vyko kas ketverius metus rengiamas pasaulio čempionatas. Ten lietuvių laimikis buvo kuklesnis – Europos čempionate nedalyvavę I. Mikštaitė ir L. Kubilius iškovojo bronzos medalius, o Lietuva komandų įskaitoje užėmė šeštąją vietą.

Metus Lietuvos kiokušin karatė kovotojai užbaigė Rusijos mieste Jekaterinburge vykusiame Kiokušin pasaulio sąjugos (KWU) trečiajame planetos čempionate pagal olimpines svorio kategorijas. Prie Uralų kalnų mūsiškiai vėl turėjo ne vieną progą džiaugtis. Rusijoje I. Mikštaitė, D. Mačiūtė ir E. Sečinskis tapo čempionais, Gabija Gudeliauskaitė ir Kęstutis Radvila – vicečempionais, o D. Kriščiūnienė, D. Balsytė, Justinas Kvietka, V. Cėpla ir Eventas Gužauskas užėmė trečiąsias vietas.

Komandinėje įskaitoje Jekaterinburge lietuviai nusileido tik šeimininkės – Rusijos – rinktinei. Susumavus visus KWU rezultatus, paaiškėjo, kad šeimininkai pelnė 13 apdovanojimų (7 aukso, 2 sidabro ir 4 bronzos), lietuviai – 10 (3 aukso, 2 sidabro ir 5 bronzos), o trečiąją vietą užėmė bulgarai – 6 (1 aukso, 1 sidabro ir 4 bronzos). Toliau išsirikiavo Lenkijos, Ispanijos, Armėnijos, Graikijos, Kazachstano, Japonijos, Irano kovotojai, o iš viso medalius pelnė net 20 šalių sportininkai.

Gausus medalių kraitis lėmė, kad kova dėl geriausių 2017 metų kovotojų titulų vyko atkakliai. Joje dalyvavo ir visuomenė, balsavusi rinkimuose internete. Susumavus visuomenės, LKKF prezidiumo ir trenerių tarybos balsus, paaiškėjo, kad geriausiųjų titulų pernai labiausiai nusipelnė I. Mikštaitė ir L. Kubilius.

„Noriu padėkoti žmonėms, be kurių visų laimėjimų nebūtų: savo nuostabiai žmonai, tėvams ir, žinoma, savo mokytojui Vladimirui Slivaško, kurio dėka esu čia daug metų ir vis siekiu tos svajonės tapti pasaulio čempionu. Kelias eina pabaigos link, bet dar liko keletas galimybių“, – atsiėmęs prizą kalbėjo L. Kubilius.

„Labiausiai turiu padėkoti savo treneriui Gediminui Varkalai, kuris daug metų eina kartu, tikėjo svajone, kuri buvo įgyvendinta. Taip pat dėkoju visiems, kurie esate šalia, palaikote, motyvuojate, suteikiate vilties“, – dėkojo už dar vieną įvertinimą I. Mikštaitė.

Iškilmingo vakaro metu šį kartą nebuvo paskelbtas vienas geriausias metų treneris. Šį apdovanojimą pasidalino Lietuvos rinktinės trenerių štabo nariai Romas Vitkauskas, Vladimiras Silvaško, Ričardas Poška, G. Varkala, Paulius Klapatauskas ir Aivaras Dadura.

Metų debiuto kategorijoje nugalėtoja tapo Monika Ryžkovaitė. Iš jaunių amžiaus grupės atėjusi 19-metė klaipėdietė į suaugusiųjų pasaulį įsiveržė lyg viesulas – iš karto tapo 2017 metų Lietuvos čempione, Europos vicečempione ir išbandė jėgas dvejuose pasaulio čempionatuose.

Vakaro metu taip pat buvo pagerbti 2017-aisiais aukšto lygio meistrų egzaminus išlaikę Valius Rudys (5 danas), Dmitrijus Aleksandrovas (4 danas), Aivaras Dadura, Andrius Miseckas ir Jonas Eimontas (visi – 3 danas) bei geriausi jaunimo amžiaus sportininkai – Europos jaunimo (iki 22 metų) čempionėmis tapusios Raminta Makackaitė, Skaistė Venckutė ir Magdalena Gustaitytė.