Jaunių regbio-7 rinktinė išsaugojo vietą čempionato elite

Į elitinį Europos jaunių (iki 18 metų) regbio-7 čempionato divizioną patekusi Lietuvos rinktinė šį savaitgalį Vokietijoje galėjo pajusti stipriausių Senojo žemyno komandų lygį, bet sugebėjo įgyvendinti svarbiausią tikslą - išlikti aukščiausiame divizione.

Dėl 15-os vietos Europos čempionate sekmadienį Lietuvos regbininkai 19:14 (12:0) nugalėjo Izraelio komandą, kuri iškrito į žemesnį divizioną.

Lietuviai sėkmingai pradėjo rungtynes ir po Deivido Vorašilkos gražios atakos pasispyrus kamuolį į priekį pirmavo 5:0. Realizacijos smūgį pridėjo Matas Miežis. Pirmojo kėlinio pabaigoje lietuvių pranašumą padidino Santaras Karnytis.

D.Vorašilka antrajame kėlinyje pelnė dar 7 taškus ir lietuvių pranašumas tapo solidus - 19:0. Pasinaudoję lietuvių atsipalaidavimu, Izraelio regbininkai surengė dvi iš eilės rezultatyvias atakas ir skirtumas sumažėjo iki 5 taškų (19:14). Tačiau nuo galimos dramos lietuvius išgelbėjo pasibaigęs rungtynių laikas. Lietuvos jaunių rinktinė iškovojo svarbią pergalę ir kitais metais vėl galės kautis su stipriausiomis Europos komandomis.

Grupės etape lietuviai 0:24 pralaimėjo ispanams, bet antrosiose rungtynėse rimtai kibo į atlapus Italijos rinktinei, kuriai nusileido tik po labai atkaklios kovos 10:14. Vėliau mūsiškiai nieko nebelėmusiose grupės rungtynėse 0:50 neatsilaikė prieš vieną stipriausių pasaulyje Anglijos komandą.

Kovoje dėl 9-16 vietų lietuviai 5:17 pralaimėjo Vokietijos ekipai ir 5:24 nusileido mūsiškių klaidomis sėkmingai pasinaudojusiems Lenkijos regbininkams. Vis dėlto svarbiausią tikslą lietuviai pasiekė nugalėdami Izraelį.

Europos jaunių čempionais tapo Airijos regbininkai, kurie finale po dramatiškos kovos 21:19 nugalėjo prancūzus. Kovoje dėl bronzos medalių Anglija 24:12 įveikė Velsą.